Autor Wątek: Płeć protagonisty  (Przeczytany 5441 razy)

Offline K'Aviash

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 16:27:45
Zawsze mnie to ciekawiło =) Więc ankieta =)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 16:36:01
Bez uwzględniania płci osoby grającej, nie będzie to zbyt miarodajne. Poza tym wpływ na odpowiedzi może mieć również rodzaj kamery.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 28, 2010, 17:00:41
Bez uwzględniania płci osoby grającej, nie będzie to zbyt miarodajne.

Good joke :)

Offline Lerhes

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 17:19:57
Faktycznie, jak jest FPS to trudno w czymś wybierać (ale wtedy najczęściej nie ma żadnego wyboru).

Jak jest rzut TPP i jest na co popatrzeć to ofc kobieta. Jak można przez kilkanaście godzin patrzyć na trzęsące się pośladki faceta.... fuuu.

Lerhes

Offline Karol

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 17:39:20
U faceta pośladki się nie trzęsą, bo są ze stali 8).

Ja gram zawsze mężczyzną, głównie z dwóch powodów:
  • wczuwam się w postać, którą gram, nie wyobrażam sobie także grania w RPG gdzie są wątki romansu i grania babą i flirtu z facetami, fuuuuuuuuuuuuuuuuuuu
  • męskie zbroje/pancerze są.... po prostu świetne, tęgi ork w ciężkiej płytówce z wypaśną tarczą - to jest coś do podziwiania, widać i czuć tą moc, a teraz wyobraźcie sobie jakąś dziewoję w tym - chude jak patyk, krzywo stoi (jakim cudem w ogóle stoi?) do tego zero pancerza na brzuchu, tyłku i cyckach (no bo jakżeby inaczej) istna parodia, jak kogoś to "kręci" to niech sobie znajdzie... albo zostawię to bez komentarza <stara się być tolerancyjny>
  • bonusowy powód: wszyscy faceci, którzy w mmo grają babami i, co gorsza, udają baby doprowadzają mnie do szewskiej pasji, obrzydzenia i zwątpienia

Offline Lerhes

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 18:45:34
nie wyobrażam sobie także grania w RPG gdzie są wątki romansu

No tak, mało ich jeszcze jest, ale taki bardziej reprezentatywny, który mi przychodzi do głowy to DragoAge. No cóż, nikt do romansowania nie zmusza :) można grać niedostępną :D

1.
tęgi ork w ciężkiej płytówce z wypaśną tarczą - to jest coś do podziwiania
2.
do tego zero pancerza na brzuchu, tyłku i cyckach (no bo jakżeby inaczej) istna parodia

Zdecydowanie bardziej kręcąca i do podziwiania jest druga opcja ;)

wszyscy faceci, którzy w mmo grają babami i, co gorsza, udają baby
Hihi :) to akurat standard. Trzeba od razu założyć, że to jednak facet (no cóż, kobiet grających w MMO jest zdecydowanie mniej) i najlepiej zapytać o coś, co tylko kobieta może wiedzieć. Z tego co słyszałem, to takie "podszywanie" działa też w drugą stronę. Czasami to kobiety grają jakimiś orkami i tęgo przeklinają. No cóż, zabawa to zabawa.

Lerhes

Offline Avaj

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 18:55:31
Odnośnie pancerzy, to akurat kobiety w grach zwykle mają fajniejsze pancerze, bo mają jakieś ozdoby itd. a męskie pancerze to kawałek ciemnej blachy i tyle.

Płeć mojej postaci w grach zależy od kilku czynników:

- styl gry postaci - jeśli gram magiem lub wojownikiem biorę kolesia, kobietę biorę np. jako kapłanka, rangerka/hunterka z petem (MMO) albo zabójczyni

- jeśli granie kobietą daje bonusy w grze (Fallout 2 ;P), to biorę

- jeśli jest to gra singleplayer to patrzę kto podkłada głosy, dlatego w Mass Effecta gram kobietą zwykle

- przeciwnym razie koleś zostaje

@Karol: a co jak jest flirt kobieta-kobieta? :>

Offline Złośliwiec

• Użytkownik
    • Dark Cult

# Grudzień 28, 2010, 19:09:57
Chodzi tobie o wybór płci postaci czy implementację takowego? Jeśli to drugie, to czasem trzeba kombinować jak koń pod górkę, żeby nie robić wszystkiego dwa razy, począwszy od grafiki, a skończywszy na dialogach. Ale generalnie ciekawy ficzer :).

Offline Karol

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 19:43:04
Zdecydowanie bardziej kręcąca i do podziwiania jest druga opcja ;)
Jak kto lubi, od takiego podziwiania to mam narzeczoną, po grze oczekuję czegoś innego.
wszyscy faceci, którzy w mmo grają babami i, co gorsza, udają baby
Hihi :) to akurat standard. Trzeba od razu założyć, że to jednak facet (no cóż, kobiet grających w MMO jest zdecydowanie mniej) i najlepiej zapytać o coś, co tylko kobieta może wiedzieć. Z tego co słyszałem, to takie "podszywanie" działa też w drugą stronę. Czasami to kobiety grają jakimiś orkami i tęgo przeklinają. No cóż, zabawa to zabawa.
Niestety, najpierw emo, potem metroskesualność, udawanie babek w grach... nie dziwo, że męski chromosom zanika. Co do działania w drugą stronę, to dziewoje grają męskimi postaciami, aby po prostu móc pograć w spokoju, bo jak grają postaciami żeńskimi to połowa nie wierzy, że to na prawdę dziewczyna, a druga połowa się podlizuje i są traktowane protekcjonalnie.

Avaj, jeżeli jako zdobienia podobają Ci się jakieś falbanki, klejnociki itp to nie mam pytań :P. Pokaż mi grę, w której męskie zbroje to kawał blachy, a żeńskie są pełne zdobień.

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Grudzień 28, 2010, 19:46:13
# bonusowy powód: wszyscy faceci, którzy w mmo grają babami i, co gorsza, udają baby doprowadzają mnie do szewskiej pasji, obrzydzenia i zwątpienia

A co w tym złego? Chyba gubisz "role playing" w RPG. :) Rozumiem że ty grasz w MMO jako programista C++ i biegasz z naręczem kabli zamiast topora? :D

Offline Karol

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 20:44:05
# bonusowy powód: wszyscy faceci, którzy w mmo grają babami i, co gorsza, udają baby doprowadzają mnie do szewskiej pasji, obrzydzenia i zwątpienia
A co w tym złego? Chyba gubisz "role playing" w RPG. :)
Akurat im role play w głowie wtedy... Poza tym chodzi mi przypadki, gdy ktoś będąc ooc też udaje, że jest babką.

Rozumiem że ty grasz w MMO jako programista C++
A fuuuuuuuuuuuuu, prędzej bym się powiesił.

Offline Avaj

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 21:01:57
Avaj, jeżeli jako zdobienia podobają Ci się jakieś falbanki, klejnociki itp to nie mam pytań :P. Pokaż mi grę, w której męskie zbroje to kawał blachy, a żeńskie są pełne zdobień.
Jeśli gram postacią kobiecą, nie mam nic przeciwko falbankom i klejnocikom ;)

Offline nexor

• Użytkownik
    • deviantArt

# Grudzień 28, 2010, 21:38:10
Powiem tak od siebie, że jeśli kiedyś bardzo dawno temu miałem pierwszy komputer i grając tym białym kwadratem oznaczającym postać to wyobrażałem go sobie jako kobietę :)

Ale kilka lat później trafiła mi się przypadkiem książka na temat opisu gry i niestety wtedy zaburzyła moją wyobraźnię bo jednak chodziło o to, żeby poruszać się tym białym kwadratem i to wcale nie była żaden kapitan statku niestety, tylko zwykły kwadrat i teraz kiedy gram na przykład postacią bardziej seksowną niż moja żona i która nawet dzięku bogu nie jest zazdrosna, to zawsze jestem przygotowany na to, że może to być zwykły biały kwadrat :)

Wybaczcie, po prostu musiałem opowiedzieć tą historię, bo drugiej szansy mógłbym nie dostać :)

@down: Dobra, nie wiem kim jesteś, ale skąd wziąłeś zdjęcie mojego nauczyciela od W-F'u?
I drugie pytanie: Co on ma z tym wspólnego oprócz tego, że był białym kwadratem? Wtf? ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2010, 21:56:54 wysłana przez nexor »

Offline dynax

• Użytkownik

# Grudzień 28, 2010, 22:14:50

Chłopie, toś ty chyba w żadną grę w życiu nie grał :P
A propos tematu to ja, o ile jest taka możliwość i postacie są porządnie narysowane to biorę kobietę. Wolę przez te kilkanaście godzin patrzeć się na zwinną czarodziejkę niż gruboskórnego, brzydkiego krasnoluda.

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Grudzień 28, 2010, 22:33:30
Lool, przecież krasnoludzkie samice też mają brody, dlatego lata plotka, że krasnoludy lęgną się w ziemii. Nie słyszałeś? :D