Autor Wątek: Eclipse - podpowiadanie argumentów funkcji/metod.  (Przeczytany 3381 razy)

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Grudzień 27, 2010, 14:18:18
Hej,

mam ostatnio taki nurtujący mnie problem. Proces przesiadania się z moim programistycznym warsztatem na linuxa trochę długo trwał. Większość problemów już rozwiałem sobie sam. Jako IDE wybrałem Eclipse, za duże możliwości rozszerzania (ADNROID! :D ) i obsługiwane języki.
  Brakuję mi jednak bardzo pewnej rzeczy, do której przyzwyczaiłem się z VS, mianowicie podpowiadania argumentów funkcji oraz samych nazw funkcji. Nigdzie niestety nie potrafiłem znaleźć opcji czy rozszerzenia do E by to włączyć. Google cały czas wypluwa tematy z rozszerzeniem do PHP, a na tym forum coś niby było ale bardzo niejasno.

Moje pytanie brzmi: jak można włączyć, bądź ustawić, przynajmniej podpowiadanie argumentów i czy się w ogóle da?

-Jacek

PS: Znam i doceniam potęgę autouzupełniania kodu.
Zabezpieczenie przed linczem. ^^
PS2: Aha, nie chodzi tez o mozliwość sprawdzenia sobie tych metod poprzez najechanie na zazwe funckji, ponieważ po piwerwsze: funkcja musi byc w odpowiedni sposob komentowana, a wiekszosc niestety nie jest. Po drugie: jest to wolne i uciążliwe jak każdy przymus złapania myszki.
PS3: Chodzi oczywiście o C/C++, nie pamietam czy w javie juz tego czasem nie ma.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2010, 14:22:58 wysłana przez DoS »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 27, 2010, 14:26:54
Ctrl+spacja, ctrl+shift+spacja?

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Grudzień 27, 2010, 14:38:26
Tak, ale jak już wspomniałem, ta funkcja musi zostać we właściwy sposób skomentowana, czyli co najwyżej biblioteki standardowe, a taki SDL już nie. : (

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 27, 2010, 14:54:11
Chodzi Ci o nazwę argumentu, czy o całą dokumentację?

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Grudzień 27, 2010, 15:08:00
Tak jak przy funkcjach standardowych: powyżej linijki pojawia się pole z wypisanym prototypem funkcji. Nie musi być dokładnie tak. Równie dobrze może wyświetlić tylko typ zwracany i typy argumentów. To dużo pomaga, bo jeśli nie pamiętam kolejności argumentów to nie muszę wracać do dokumentacji, a najczęściej nawet w prototypie nazwane one są tak, że "wiadomo co mają zawierać".
Ja opieram się na tym jak min. działa IntelliSense.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 27, 2010, 17:40:53

Offline skoti

• Użytkownik

# Grudzień 27, 2010, 19:10:04
Tak, ale jak już wspomniałem, ta funkcja musi zostać we właściwy sposób skomentowana, czyli co najwyżej biblioteki standardowe, a taki SDL już nie. : (
SDL jak najedziesz myszką jest aż za dłuży komentarz, bo się nie mieści i trzeba rozwijać za pomocą f2.

Shift+Spacja pokazuje też wszystkie argumenty tak jak potrzeba

OFC są biblioteki, które mają w nagłówkach prototypy typu
int fun(int, int, float);i widać tylko typ, a nie co tam trzeba podać (są to jednak wyjątki i wątpię, żeby VS potrafił coś więcej pokazać (bo niby skąd będzie miał te dane, jak nie z nagłówka)).

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Grudzień 27, 2010, 21:09:04
Kos, Twoje miniaturki wprawiły mnie w osłupienie więc ok, dobrze, mój błąd. Usprawiedliwiam się jednak tym, że działa dopiero po przeładowaniu całego eclipse. Musiałem go włączyć i wyłączyć po dodaniu prototypów funkcji by zaczęły pojawiać się w podpowiedziach. A tak zawsze stał otwarty i nic się nie działo :P (Ah ten Linux, nie trzeba go resetować ^^ )

Dziękuję Wam jednak za zainteresowanie się i pomocą :)

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Grudzień 27, 2010, 21:14:14
Co prawda ja używam wersji niestabilnych eclipsa no i CDT, ale zawsze po stworzeniu nowego projektu, żeby indexer zaczął łapać nagłówki i wykrywać prototypy funkcji, trzeba go zamknąć (projekt) i otworzyć na nowo. Raz tak zrobić i potem już będzie dobrze.

Offline skoti

• Użytkownik

# Grudzień 27, 2010, 21:17:39
Kos, Twoje miniaturki wprawiły mnie w osłupienie więc ok, dobrze, mój błąd. Usprawiedliwiam się jednak tym, że działa dopiero po przeładowaniu całego eclipse. Musiałem go włączyć i wyłączyć po dodaniu prototypów funkcji by zaczęły pojawiać się w podpowiedziach. A tak zawsze stał otwarty i nic się nie działo :P (Ah ten Linux, nie trzeba go resetować ^^ )

Dziękuję Wam jednak za zainteresowanie się i pomocą :)
Widocznie masz wyłączony indexer - włącz go w ustawieniach środowiska (c/c++ -> Indexer), lub ustawieniach danego projektu i zaznacz automatyczne aktualizacje oraz aktualizacje indeksu po każdym zapisie pliku.