Autor Wątek: Określanie gatunku gry.  (Przeczytany 1643 razy)

Offline mactwo93

• Użytkownik

# Grudzień 25, 2010, 22:13:36
   Witam, zaprojektowałem grę niepodobną do żadnej innej i wkrótce mam zamiar podzielić się tym projektem z jednym z producentów. Mam duże szanse na powodzenie gdyż gra jest oryginalna i niepowtarzalna. Ponieważ jednak jest to zupełna nowość gatunek tej gry jest nieokreślony. Pamiętam że po pojawieniu się gier wzorujących się na DoTA pojawił się nowy termin: "Multiplayer battle arena". Nasuwa się więc pytanie: Czy jeżeli moja gra osiągnie sukces komu przypadnie zaszczyt nazwania tego gatunku? Jak wyglądać będzie sprawa umieszczenia tej gry w rankingach? Nigdy nie widziałem rankingu gier pod tytułem: "Inne gry" A wiem że ta gra nie miała by szans z popularnymi grami akcji z którymi ma niewiele wspólnego.
Czekam na wasze odpowiedzi i opinie.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Troll

• Użytkownik
    • Oficjalna strona gry Gizarma

# Grudzień 25, 2010, 22:16:29
Sam pomysł jest nic nie wart. Wszyscy mamy ich mnóstwo. Jeżeli myślisz, że go sprzedasz, to się mylisz

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 25, 2010, 23:12:16
To coś dostanie plakietkę albo FPS, albo sandbox, albo zręcznościówki (w kolejności od najbardziej do najmniej prawdopodobnej).

I pamiętaj, że same pomysły są bezwartościowe.

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Grudzień 25, 2010, 23:42:39
W wieku 17 lat nie zbijesz kokosów na projekcie gry, sorry. Nikt cię nie zna, a skoro ten projekt jest tak super, to wątpie, żeby ktokolwiek go kupił, bo będzie zbyt trudny do realizacji i wątpię, żeby ktoś sie podjął realizacji, skoro można kontynuować rozpoznawalne tytuły.

Offline Joker

• Użytkownik

# Grudzień 25, 2010, 23:43:55
Co najwyżej będziesz mógł produkować pasztet który będzie się nazywać jak gra, a to już coś.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Grudzień 26, 2010, 14:36:13
Możesz próbować forsować nazwę nowego gatunku gier, którego chcesz być prekursorem i to nie będzie żadna rewolucja, bo wiele gier jest w taki sposób promowane. Wymyślanie nowych haseł to popularny zabieg marketingowy. Ot choćby takie coś:
http://www.gram.pl/news_8A3qG,4_Singleplayer_Multiplayer_Crossplayer.html
Ale ostateczny głos w sprawie nazywania gatunku gier i tak należy do graczy i mediów.

Offline SeaMonster131

• Użytkownik

# Grudzień 26, 2010, 14:43:24
Tak samo jak to:
http://www.youtube.com/watch?v=CyCyzB0CedM

Można nazwać ten gatunek jako FPS albo "RFPS" - "Real First Person Shooter" hehe.

Mam racje? ;)