Autor Wątek: Bot do gry w Javie  (Przeczytany 2929 razy)

Offline KK6

• Użytkownik

# Grudzień 22, 2010, 18:34:15
Witam:) Chciałbym napisać bota do gry internetowej Ogame. Problem w tym, że kompletnie nie mam pojęcia w jaki sposób go zrobić;p Stąd parę moich pytań:

1) Jakie klasy z Javy są najlepsze do komunikacji(wysyłanie poleceń i odbieranie wartości ze strony)
2) W jaki w ogóle sposób zrealizować kliknięcie w budowę jakiegoś budynku( próbowałem sprawdzić czy czasem w wyniku kliknięcia nie zmienia się np adres lub jego część ale nie ma tak łatwo niestety;p) lub wykonanie innego kliknięcia na cokolwiek(wysłanie żądania na serwer)
3) Pobieranie ilości surowców poziomów budynków pewnie można dokonać po prostu pobierając stronę i szukaniem konkretnych wartości i zmiennych. Dobrze myślę?

Nie ukrywam, że pewnie ten post jest dość mało szczegółowy, ale chodzi o to że na razie oprócz języka w którym chce to napisać nie mam żadnego pojęcia o komunikacji program-strona stąd te pytania ogólnikowe. Chodzi mi o nakierowanie mnie gdzie sięgnąć i ewentualnie późniejsze odpowiadanie na pytania, które pojawią się w trakcie pisania bota. Z góry dziękuje wszystkim za każdą formę pomocy;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 22, 2010, 19:34:34
Daj se spokój. I tak tego nie zrobisz.

W ogóle, po co ci on? Nie chce ci się grać samemu? To po co w ogóle grać?

Offline Snejk47

• Użytkownik

# Grudzień 22, 2010, 19:48:20
To nie legalne.

Offline Lamer

• Użytkownik
    • www.inwriter.wordpress.com

# Grudzień 22, 2010, 19:57:03
@UP
Snejk47 na jaką podstawę prawną powołujesz się sądząc iż to nielegalne, ciekawi mnie to. Oczywiście przez "prawo" rozumiem przepisy prawa pozytywnego, a nie jakiś regulaminów serwisowych.

Żeby zarabiać. MMO to poważny rynek, powstają całe firmy w krajach takich jak Chiny, zajmujące się wyłącznie farmieniem. Zatrudniają one setki ludzi, którym płacą, a przynajmniej robili tak do niedawna. Mamy jeszcze Indie które w krótkim czasie przejmą zapewne rynek. A teraz sobie wyobraź, że masz bota, zysk ten sam, ale nie musisz płacić pracownikom, cała kasa idzie do twojej kieszeni. Pamiętam swego czasu, że istniał działający i niewykrywalny bypass do WoW'a, podobno zaledwie kilkaset kilobajtów, które kosztowało 10 000 dolarów. Kolega chce zapewne postawić tak zwaną farmę (zespół botów na jakimś serwerze), która będzie się zajmowała trzepaniem ogamowych walut wymienianych później za prawdziwą gotówkę. Jeżeli ma łeb na karku to mu się może udać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 19:59:03 wysłana przez Lamer »

Offline Snejk47

• Użytkownik

# Grudzień 22, 2010, 20:12:09
Regulamin Ogame zabrania stosowania programów, które wykonują pracę za Ciebie. Kiedyś pisałem bota i skasowali mi konto (na którym prawie nic nie było, bo nowe). Oczywiście dobrze napisany bot potrafi się kamuflować. Ja bym nigdy do czegoś takiego nie wykorzystał Javy. Python, PHP albo .NET. A nawet i AutoIT by się nadawał, widziałem już cheaty do CoDa napisane w nim ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 20:14:30 wysłana przez Snejk47 »

Offline Avaj

• Użytkownik

# Grudzień 22, 2010, 20:21:33
Tu nie chodzi czy legalne czy nie. Większość fajnych gier online jest zepsuta po paru miesiącach przez botterów i innych, którzy nie rozumieją, że podbijają inflację i rujnują gospodarkę przez co gra upada. Wspierając takie inicjatywy wspieracie upadek swoich ulubionych gier ;/

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 22, 2010, 20:29:29
@Avaj
Jak ktoś pisze bota bo nie chce mu się grać to wątpię, by tę grę lubił.

Offline KK6

• Użytkownik

# Grudzień 22, 2010, 20:41:23
Fajnie, ale dobrze jakby ktoś odpowiedział mi na moje pytania;P Nie ma znaczenia po co mi to;p Chce poprostu go napisać. A Java dlatego że muszę coś oddać na zajęciach z Javy;)

Offline Karol

• Użytkownik

# Grudzień 22, 2010, 20:44:10
Lamer, choćby artykuł 269b § 1 z kodeksu karnego. Prawo na to jest, skoro Blizz udupił twórców bota do WoW'a. W przypadku pojedynczego bota nikt się po sądach ciągać nie będzie, tylko banan na konto i/lub ip.

Ponad to Avaj ma całkowitą rację, czemu Tibia ma taką, a nie inną opinię? Bo społeczność tej gry ściągnęła ją na dno swoim zachowaniem, czitami i haxami. Grając w WoW'a masz dość whispów co chwila, czy bandy pierwszopoziomowych postaci w stolicy układających napisy na flyhacku reklamujących kupno golda. W EVE witki więdną jak pół dnia siedzisz i ryjesz paski, a jakiś typek z barką i armią botów w godzinę wykopie tyle co Ty w miesiąc i zaniża ceny. I tak dalej wymieniać można i wymieniać.

KK6 - jest pierdylion lepszych projektów jakie można na zajęcia oddać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2010, 20:46:56 wysłana przez Karol »

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 22, 2010, 21:03:00
@KK6
Chcesz oddać nie do końca legalną aplikację?

Offline Snejk47

• Użytkownik

# Grudzień 22, 2010, 21:04:43
KK6, oddaj coś co potrafisz zrobić. Jeżeli nie wiesz jak działa strona internetowa to żaden język Ci nie pomoże.