Autor Wątek: Laptop = Kompilacja/Grafika 3D/"gry"  (Przeczytany 4192 razy)

Offline pawelek

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2010, 09:20:44
@nowofresz A wiesz, że można czasem wyłączyć programy, których się nie używa, a potem włączyć. Czas włączania notepada vs czas jego podniesienia z paska (zwłaszcza z bałaganem który na pasku panuje przy takiej ilości okienek) jest znikomą różnicą. A wiesz, że jak używasz Notepad++ to nie musisz notatnika, tam u góry są takie zakładki :) GG i Skype to nie programy, to pożeracze czasu aktywnej pracy, więc ich nie licz. To programujesz, rysujesz i grasz na raz? W VS jest taki przycisk F5 i okienko z grą wyskakuje, nie trzeba jej włączać osobno :) Total Commander i otwarte foldery...

Dobra... Ja jako człowiek ograniczony to najczęściej mam:
Chrome (google) + VS/Delphi + GG + Skype - czasem otwieram jakieś foldery (ale to raczej w Windowsie - czyli ie, raczej nic się nie uruchamia przy tym). W sumie tyle... Bardzo bardzo rzadko mam jeszcze jakiś program włączony, który coś tam robi albo jest mi potrzebny (np. Notepad++ do edycji plików XML, które zmieniam w programie). Więc max 5 programów, nie słyszałem, aby ktoś miał więcej na 1 ekranie. Co innego jak masz 2. To np. kolega, ma na 1 VS a na drugim gg, skype, mail, adobe (dokumentacja jakaś), google - to góra 2 więcej (jak też zmienia pliki XML ) :)

Jak dobrze poszukasz to może trafisz - ja kupuje notebooki tutaj: www.esc.pl. Sam posiadam Asus G1S (już nie produkowany, ale jestem zadowolony i kupiłem akurat za równe 3.000). Poszukaj też oferty u kumpli z zagranicy - może ktoś Ci przywiezie, można mieć niezły sprzęt taniej.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline hashedone

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2010, 12:04:44
Od siebie polecam MSI z serii G. A co do ilości otwartych okienek... Nie zdarza mi się mieć otwartego więcej niż VS + kilka folderów + ew. okienko konsoli + Chrome / HaTeML + Gimp + Chrome... A jestem "stosunkowo pro":D

Offline Oti

• Użytkownik

# Grudzień 20, 2010, 17:32:32
Jeśli chodzi o komputer stacjonarny, to myślę, że możnaby zaufać panom z CD-Action i sugerowanym przez nich zestawom. Są to komputery do grania, co implikuje także wydajność w ich programowaniu i ja jakbym kupował komputer to poskładałbym go właśnie według CDA. A co ilości otwartych okienek.. Zazwyczaj mam otwartą Operę, VS, kilka notatników(jeśli wspieram się na kodzie z innych projektów, niekoniecznie cudzych), kilka folderów(właśnie żeby otwierać te 'zewnętrzne kody', a także żeby kopiować jakiś content typu tekstury i inne duperszwance z różnych zakamarków twardziela) i okienko jakichś ewentualnych rozmów z ewentualnymi znajomymi w aqq. Od czasu do czasu w tle siedzi jakiś paint, czy gimp, ale to rzadko. O winampie wspominać chyba nie muszę.

@edit down
Owszem, ale mimo wszystko wydaje mi się, że jeśli kupi komputer 'do grania', to nie powinien mieć żadnych problemów z programowaniem na nim. Może to będzie słaby przykład, ale ja mam komputer totalnie nie do grania(1x1,8ghz, 512MB ram, GF 7600GS 256MB), a z programowaniem nie mam większych problemów.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 20, 2010, 17:53:35 wysłana przez Oti »

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Grudzień 20, 2010, 17:43:10
Są to komputery do grania, co implikuje także wydajność w ich programowaniu

Powiedziałbym, że do programowania:
a) potrzebny jest ogólnie lepszy proc, niż do grania (przynajmniej do C/C++; no i zawsze lepsze parę rdzeni więcej do kompilacji równoległej, podczas gdy w grach ostatnio jak sprawdzałem bardziej liczyła się moc pojedynczego rdzenia),
b) nie potrzeba high-endowej grafiki, dopóki się nie tworzy gier z high-endową grafiką :), dobrze, gdy wspiera najnowszy DX/OpenGL i tyle;
c) przydaje się więcej monitorów, więc fajnie jest mieć triple heada na uwadze dobierając config.

Offline wolfenstein

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2010, 16:10:34
Adrianie, ogarnij się.
Ty nawet nie znasz systemu binarnego, a co dopiero C++....
Najpierw naucz się podstaw, bo bez nich nawet na najlepszym komputerze niczego nie stworzysz.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Grudzień 29, 2010, 17:10:59
@wolfenstein
Jeśli nie robi operacji na bitach, to nie musi znać systemu binarnego.

Offline wolfenstein

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2010, 17:18:51
@wolfenstein
Jeśli nie robi operacji na bitach, to nie musi znać systemu binarnego.
Gdyby tu jeszcze chodziło tylko o ten system binarny....
Niestety kolega Adrian nie wie nawet co robi kod typu
i = i + 1;więc o jakimkolwiek tworzeniu gier 3d nie ma mowy, bez względu na parametry komputera.

Swoją drogą, Xirdus... typowo polskie podejście, aż dziw bierze że jesteś z "redakcji".
Najłatwiej jest niczego nie wiedzieć o danej dziedzinie, a robotę wykonać byle jak, na "odwal się"... nie ważne że system binarny to podstawy podstaw, których uczą w normalnych szkołach na informatyce.[/color][/size]
[ EDIT ]
Ekhu, no dobrze. Kolega Adrian zna pętle~
[ / EDIT ]
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 18:48:07 wysłana przez wolfenstein »

Offline nowofresh

• Użytkownik

# Grudzień 29, 2010, 18:29:38
 >:(
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2010, 18:49:20 wysłana przez nowofresh »

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Styczeń 09, 2011, 10:58:24
np. mam otwarte naraz:
Photshop
Visual Studio C++
10 folderów ok.
Gre w oknie (do testowania)
Notepad++
GG
MSN
Kilka konsol
Total Comander
Firefox lub Opera ( ok. 12 kart. )
reszty nie pamiętam
To w takim razie polecam Ci normalnego lapka z Ubuntu. Mój Dell A860 spokojnie działa przy takim obciążeniu, z różnicami:
- zamiast Visual Studio jest Code::Blocks
- ok. 10 folderów w Nautilusie
- Grę w oknie - OK
- Geany zamiast Notepad++
- Gajim zamiast GG/MSN
- Skype może być
- Notatnik (are you kidding? Geany można do wszystkiego)
- kilka konsol gnome-terminal
- Zamiast Total Commandera, Gnome Commander albo midnight commander
- Firefox lub Opera mogą być

Dodam, że lapek ma 2GB pamięci RAM i procek Intel Core 2 Duo 1.8GHz, bo są różne wersje modelu A860.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 11:01:39 wysłana przez JasonVoorhees »

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Styczeń 09, 2011, 12:51:31
Swoją drogą, Xirdus... typowo polskie podejście, aż dziw bierze że jesteś z "redakcji".
Najłatwiej jest niczego nie wiedzieć o danej dziedzinie, a robotę wykonać byle jak, na "odwal się"... nie ważne że system binarny to podstawy podstaw, których uczą w normalnych szkołach na informatyce.

Pascala też uczą w szkołach, a jakoś bez niego żyję. Nie mów, że każdy programista musi znać system binarny - jak będzie mi potrzebny to się go nauczę, mam go znać tylko dlatego, że uczą go w szkołach i uważasz, że to "podstawy podstaw"?

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Styczeń 09, 2011, 13:41:13
Nie mów, że każdy programista musi znać system binarny - jak będzie mi potrzebny to się go nauczę, mam go znać tylko dlatego, że uczą go w szkołach i uważasz, że to "podstawy podstaw"?

Yy... Tak, jeśli programujesz w czymkolwiek bardziej niskopoziomowym od pythona :) Są rzeczy, które wiedzieć po prostu należy, żeby uniknąć niespodzianek. Inna taka rzecz to znajomość zagadnienia kodowania stringów. Przykłady można mnożyć.