Autor Wątek: Ekran zdalny  (Przeczytany 3662 razy)

Offline _Wojciech_

• Użytkownik

# Styczeń 29, 2006, 21:29:21
Jest w Windows takie cudo jak ekran zdalny. Dla niewtajemniczonych to coś, co pozwala poprzez połączenie komputerów (LAN, telefon, itp.) działać na zdalnym komputerze widząc jego ekran na swoim. Wszystko pięknie, ale po rozłączeniu na docelowym komputerze musi znowu zostać przeprowadzone logowanie do Win. Ponadto podczas pracy ze zdalnym ekranem na docelowym komputerze nic nie widać.
I pytanie: czy są jakieś programy, które eliminują te niedogodności? Tzn. takie coś, że komputer na którym działamy zdalnie normalnie wyświetla ekran i widać wszystko co się na nim dzieje oraz po rozłaczeniu nie trzba się logować.

I dygresja: Pierwszy raz jestem na nowym forum, bardzo się ciesze, że Warsztat w końcu jest w świecie "żywych" :-)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

bies

• Gość
# Styczeń 29, 2006, 21:56:05
VNC (tak się składa, że akurat używam :D), bardzo dobra wersja to np. UltraVNC. Ponad to możesz sprawdzić NX (FreeNX).

Offline _Wojciech_

• Użytkownik

# Styczeń 29, 2006, 22:26:24
A skąd to można pobrać (UltraVNC)? Za cholerę nie mogę nic znaleźć nawet na oficjalnej stronie, poza bezwartościowymi linkami.

bies

• Gość
# Styczeń 29, 2006, 22:45:10
http://ultravnc.sourceforge.net/ a następnie linki ,,Ultr@VNC 1.0.1 Setup'' - instalka, ,,Ultr@VNC 1.0.1 Binaries'' - binaria bez instalki, ,,Ultr@VNC 1.0.1 Standalone Viewer'' - tylko viewer, ,,Ultr@VNC 1.0.1 Standalone Server'' - tylko serwer.

Że nie wsponę o przycisku Download. Jaja sobie robisz?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2006, 22:53:32 wysłana przez bies »

Offline _Wojciech_

• Użytkownik

# Styczeń 30, 2006, 13:34:20
Właśnie niepotrzebnie klikałem Download i gdzieś mnie przenosiło.  A w ogóle, to nie wiem po jaką cholerę są te SourceForge, itp. gorolskie wynalazki. Prawy PM, zapisz jako... nie wiem czemu ludzie tak lubią komplikować życie.
Dzięki. Działa.