Autor Wątek: RTS a'la World in Conflict  (Przeczytany 1931 razy)

Offline Trek

• Użytkownik

# Grudzień 13, 2010, 19:56:24
Ten, kto grał w WiC, powinien wiedzieć, o co mi chodzi :P Takie małe nawiązanie.

Chodzi mi o to, żeby stworzyć jakąś grę o współczesnych realiach, przedstawiającą konwencjonalne bitwy w różnych zakątkach globu. Do tego trochę elementów ekonomicznych i byłoby cudo (przynajmniej dla mnie).
Nie byłoby konkretnej fabuły, na początku możnaby było wybrać frakcję, jaką chcielibyśmy grać, np. NATO lub Układ Warszawski lub inne, które obmyśliłoby się potem.
Schemat rozgrywki wyglądałby tak:
- W trybie ekonomicznym produkujemy oraz przemieszczamy wojska, stosujamy dyplomację (a jak!) oraz zdobywamy nowe regiony.
- Gdy dochodzi do konfrontacji z wojskami przeciwnika w danym regionie, rozpoczyna się walka w trybie RTS.
- Po walce wyświetlają się statystyki oraz wracamy do trybu ekonomicznego, który nota bene jest już turowy.

Teraz tylko kwestia silnika. Do małych, niezależnych RTS-ów można by użyć silnika Spring. Innych pomysłów nie mam, wy mi może podeślijcie :P

Pomysł na grę zainspirowany grą World in Conflict, serią Total War, powieścią 1984 i własną, chorą wyobraźnią D:

A więc komentujcie, lecz proszę mi nie pisać propozycji nie do odrzucenia przed ostatecznym potwierdzeniem przez kogoś gotowości do uiszczenia projektu.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2010, 20:19:04 wysłana przez Trek »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ftorek

• Użytkownik

# Grudzień 15, 2010, 11:08:42
ostatnie zdanie jest dla mnie kompletną zagadką nie do rozsupłania

f.

ps. sorry za ot :)

Offline setaneiro

• Użytkownik

# Grudzień 15, 2010, 18:46:39
@up Też nie tego rozumiem

a sam opis wygląda raczej jak dołączenie rozbudowanego trybu RTS do Cywilizacji.

Offline mechaniczny_s...

• Użytkownik

# Grudzień 15, 2010, 19:16:32
Supreme Ruler 2010. Notabene zajefajna gierka.

Offline Trek

• Użytkownik

# Grudzień 15, 2010, 19:54:35
Cóż, mnie chodzi o stworzenie gry niezależnej... Chodzi mi także o RTS z elementami gry ekonomicznej, nie na odwrót.
A jeśli o te propozycje chodzi, to dostałem jużpropozycję stworzenia kampanii do ArmA II, o to więc chodzi, że nie leży to na razie w moim zasięgu, ale już ktoś mi wysyła wiadomość co do realzacji projektu... (autora listu proszę o nieobrażanie się D:).
BTW. lepsze jest Supreme ruler 2010 czy 2020?

Offline mechaniczny_s...

• Użytkownik

# Grudzień 15, 2010, 20:06:53
Waćpan twa wola jednak myślę, że tworzenie repliki jakiejś gry nie będzie strasznie satysfakcjonujące. Chyba, że jesteś fanem klejenia modeli samolotów - ok, wtedy jak najbardziej.

A to RTS i ekonomia... mógłbyś rozwinąć? Czym w tej kwestii twoja gra różniłaby się od SR2010?