Autor Wątek: Zombie survival MMO ( Via przeglądarka )  (Przeczytany 6698 razy)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Grudzień 05, 2010, 05:25:00
Jeśli gra via www to Farmville lub inny tego rodzaju badziew, to nie mogę się z tym zgodzić. W/w produkty to hybrydy gier flashowych (i tu możliwe, że większość graczy to kobiety) i "prawdziwych" gier przez www (tj. korzystających z technologii stricte webowych).
Jeśli Farmville nie jest grą przeglądarkową, to jaką? Na tostery? Mikfofalówki? :)
Można rozróżniać hardcorowe gry o wampirach albo gry fejsowe. Ale każda z nich jest przeglądarkowa, tak jak Flash jest technologią stricte webową. Nie ma czegoś takiego jak "mniej prawdziwa gra" ;)

Liosan. DeSlay nie rozróżniał w swoim poście rodzaju gier na zabawy w ogrodnika i pseudohorrory (soryy, dla mnie te gry są przeraźliwie nudne). I piłem do tego. Choć ta przewag kobiet nie jest wiele większa. Wyliczenia czytałem jakiś czas temu na Gamasutrze właśnie. Jak dogrzebię do tego, to podrzucę.
Natomiast, jeśli istnieją jakiekolwiek rzetelne statystyki dotyczące samych survival horrorów w przeglądarce, chętnie bym poczytał :)

Znów - to niekoniecznie jest prawda. Wystarczy pogooglać "gamasutra microtransactions". Jeśli zrobi się to dobrze, wszyscy będą zadowoleni.
Mikrotransakcje to coś zupełnie innego niż konto premium. I to jest jak najbardziej OK. Nie trzeba zaglądać aż na Gamasutrę, by sie o tym przekonać.

czytamy ze zrozumieniem kolego ;]
a przede wszystkim zawiera te elementy które najbardziej interesują graczy MMO:

Nie wymieniałem pomysłów króych jeszcze nigdzie indziej nie widziałem, żeby nikt ich nie podłapał bo jest kilka całkiem fajnych rozwiązań ;] Jedyne co wymieniłem to to co zacytowałem właśnie.
Oj, to pisz tak, by nie dało się tego łatwo zrozumieć inaczej. To, co wrzuciłeś w pierwszy post, odczytuję jako "robie ścigałkę, mamy auta, czarną muzę - więc wszystko, co potrzeba" ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Meic

• Użytkownik

# Grudzień 05, 2010, 13:18:17
Jeśli Farmville nie jest grą przeglądarkową, to jaką? Na tostery? Mikfofalówki? :)
Można rozróżniać hardcorowe gry o wampirach albo gry fejsowe. Ale każda z nich jest przeglądarkowa, tak jak Flash jest technologią stricte webową. Nie ma czegoś takiego jak "mniej prawdziwa gra" ;)

Nie o to mi chodziło. Patrząc wstecz widać, że gry prze przeglądarkę to gry opierające się na HTML, CSS, jakimś języku skryptowym po stronie serwera i bazie danych (ew. języku skryptowym po stronie klienta - tak wiem, że flash może być wykorzystany z / jako część wymienionych tu składników). Dlatego ze względów historycznych uznaję gry przez www za gry pisane w tych technologiach. Idąc Twoim rozumowaniem, można powiedzieć że np. na kurniku mamy same gry przeglądarkowe. Fakt działają poprzez przeglądarkę, ale właśnie ze względów historycznych moim zdaniem nie można ich tak określać. To są po prostu gry flashowe. Tak samo jeśli chodzi o nowe technologie na tym polu (patrz np. Unity 3D), z Twojego punktu widzenia gra wykonana w tej technologii jest przeglądarkowa, a tak na prawdę to jest zupełnie inna technologia, która jest tylko nijako "zamontowana" do strony (zresztą to samo tyczy się np. apletów javy).

Offline Charibo

• Redaktor

# Grudzień 05, 2010, 13:47:21
Na moje za "prawdziwością" i ogólnym "wow" Farmvilla przemawiają zarobione na nim miliony zielonych papierów...