Autor Wątek: D, Derelict i linuks  (Przeczytany 1048 razy)

Offline Kenji

• Użytkownik

# Grudzień 03, 2010, 21:21:33
Witam, mam problem... Mianowicie od dluzszego czasu proboje zmusic mojego Archa do wspopracy z Derelictem i caly czas bezskutecznie. Moze ktos z was wie o co mu chodzi?

hello.o:(.data+0x38): undefined reference to `_D8derelict3sdl3sdl12__ModuleInfoZ'
hello.o: In function `_Dmain':
hello.d:(.text._Dmain+0x8): undefined reference to `_D8derelict3sdl8sdlfuncs11DerelictSDLS8derelict4util6loader13GenericLoader'
hello.d:(.text._Dmain+0xd): undefined reference to `_D8derelict4util6loader13GenericLoader4loadMFAaZv'
collect2: ld returned 1 exit status
--- errorlevel 1

Kenji

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Grudzień 03, 2010, 21:48:25
No coz jak widac biblioteki ktore linkujesz ( albo i nie ) nie maja w sobie podanych funkcji/metod :) Nie podales zadnych szczegolow na temat konfiguracji, czy kompilujesz tego libka sam, czy korzystasz z gotowego, jaka wersja D, etc. itd. Wiecej danych... Inaczej za wiele oprocz pierwszego zdania powiedziec sie nie da.

Aczkolwiek... Z tego co pamietam, ten libek derelict dynamicznie szuka DLL'ek pod Windowsem z bibliotekami ktorych jest "interfejsem". Natomiast co dokladnie robi pod Linuksem, tego musisz sie dowiedziec sam np. ze zrodel ( zapewne cos podobnego ;) ) Z tego co mi sie wydaje po nazwach tych metod, sa one zwiazane wlasnie z ladowaniem tych DLL'ek ( albo pod linuksem jakies .so ) ...

Offline Kenji

• Użytkownik

# Grudzień 03, 2010, 22:08:10
Wiec tak, chodzi mi o D1, co do derelicta zainstalowalem gotowego z uzyciem DSSS, reszta konfiguracji hmm... nie wiem o co ci tu moze chodzic... Dla proby probowalem skopilowac samo zainicjowanie SDL'a. Co do linkowania bibliotek... Wydaje mi sie ze je podlinkowalem, a przynajmniej powinny byc podlinkowane wg. standardowych ustawien DMD'ka.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Grudzień 03, 2010, 22:40:59
To moze nie buduj z pomoca DSSS :) Z tego co pisze na ich stronce, nie trzeba miec libek koniecznie skompilowanych, linkowanie i tak odbywa sie dynamicznie. Problem jest taki ze jakis funkcji nie skompilowalo - wiec blad jest w systemie budowania...