Autor Wątek: Compo "pomysł na grę": Mechico Metal  (Przeczytany 1193 razy)

Offline upiorek

• Użytkownik

# Listopad 16, 2010, 12:43:42
Compo: Pomysł na grę (12-14.11)
Uczestnik: upiorek
Wybrane słowa: orzeł, miast, meteoryt, włosy (wszystkie, a co tam;) )
Praca na licencji: CC- BY-NC-ND 3.0

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Lerhes

• Użytkownik

# Listopad 17, 2010, 13:02:03
W wątku dotyczącym tego compo już wiele rzeczy napisano na temat tego design'u. Ja dodam jeszcze coś od siebie.

Podobał mi się pomysł z miastem które wariuje na punkcie muzyki. Cała ta oprawa, ze stopniowo zmieniającym się miastem, aż po apogeum, gdzie wszyscy są w perukach z długimi włosami, pomalowanym na czarno miastem i spalonym Kościołem :) super.

Motywacja Miguel'a jest trochę mała. "Palacz komunikuje się z Miguelem i zleca mu prostą misję", wiadomo że to pretekst aby wciągnąć gracza do gry, ale dla mnie dość dziwny. Kto chciałby kraść kamień wprost z bazy zbirów? Na pewno nie w prostej misji. I ten rząd USA, dlaczego miałby na nich zrzucać bombę po tygodniu? Gdyby działy się tam takie rzeczy, to raczej zamknęli by wszystkich w strefie 44 i rozpoczęli eksperymenty.

Aha i jeszcze wykonanie. Taki rodzaj gry wpada dość mocno w AAA. A nawet gorzej, bo wykonanie gry fps to dużo pracy, a wykonanie gry muzycznej to druga bajka i jeszcze więcej pracy. Jakby nie patrzeć projekt łączy te dwie rzeczy. Oczywiście teoretycznie rzecz ujmując, gdyby coś takiego zrobić, wynik byłby ciekawy, a i rozgrywka urozmaicona. Niestety realne wykonanie tego pochłonęło by za dużo środków.

Lerhes

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Listopad 17, 2010, 20:59:55
Pomysł jest bardzo fajny. Choć jak dla mnie nadaje się bardziej na pokręconą platformówkę, klimaty Shank.
Założenie 30-40h jest wzięte z kosmosu - po opisie treści patrząc nie wyciągnąłbym z tego więcej niż 10h. Przy korytarzowym levelach,

Zupełnie nie łapię, dlaczego targetem mają być mężczyźni, długowłosi fani metalu? W Bioshocka wcale nie grali same dziwolągi i pacjencji szpitala psychiatrycznego. Dobrze byłoby, by postać gracz była zupełnie inna od świata, który przemierza. Inaczej byłoby to nudne.

Podane platformy. Pierwsze PlayStation i pierwszy Xbox? ;)
Cały opis techniczny pisany, aby było. Nice try, ale następnym razem proponuję poznać temat :)
Wypisywanie Blendera i Gimpa (pisanych z wielkiej litery, chłopie) nie ma sensu w tak przedstawionym pomyśle. Niby czemu preferowany jest format mp3? ;)

Przed "gdy" daje się przecinki.

Wskaźnik zajebistości? Heh, w tej grze dosłowne nazwanie tego w ten sposób byłoby nawet nawet :)

Sporo w tym pomyśle było pisane na kolanie. Ale bardzo fajna i solidna próba :)

Offline upiorek

• Użytkownik

# Listopad 17, 2010, 21:54:20
nie no, to miala byc i byla polewka, rzeczywiscie pisana na kolanie ;]
odp @MadBonsai:
- no ok, 10h byloby ok ;]
- dlugowlosi fani metalu - to byla beka :)
- nie wiem jakie sa wersje teraz PS i Xbox - wypadlem z rynku
- blender, gimp - taka beka :) to samo mp3, cos chcialem napisac po prostu na ten temat
odp @Lerhes:
- masz racje, palacza dodawalem na koncu, a ze mialem "smiechotke" wyszlo troche bez sensu
- w sumie nie chcialem, zeby wyszlo AAA, to bylo nawet jedno z zalozen compo - "do zrobienia" w sensownym terminie i czasie. no, ale wyszlo AAA... wiec kajam sie i zasluzylem na takie, a nie inne miejsce. ale byl fun, wiec jestem zadowolony. no i mam o czym myslec na przyszlosc :)