Autor Wątek: [done] Zombie Attack  (Przeczytany 1854 razy)

Offline gmpro

• Użytkownik

# Październik 27, 2010, 07:30:21
Jest to projekt gry a dokładniej strzelanki 2D z elementami horroru.. :p
Zmotywowany zostałem przez WSoC (na gamedev.pl) niestety pracy nie ukończyłem na czas (a może stety).
Przechodząc do rzeczy:

Wybujana fabuła

Jest rok 2012 grudzień dnia 23go – przewidywania podejrzewanych o obłąkanie naukowców zajmujących się badaniem kultury Majów na temat końca świata wydają się być prawdziwe – otóż szczep ekstremalnie niebezpiecznego wirusa PO-PiS wydostał się na zewnątrz laboratorium w małym polskim miasteczku Szymany. Wirus nieprawdopodobnie szybko zaczął się rozprzestrzeniać i już pierwszego tygodnia cała Europa była zainfekowana. Choroba przebiegała w bardzo dziwny sposób, otóż ofiary po kilkudniowej biegunce umierały na zawał jednakże po 24h obserwowano ożywienie się prawie wszystkich tkanek. W efekcie „nieumarły” był w stanie do normalnego (jeśli można to tak określić) funkcjonowanie – niestety był on pozbawiony mózgu!?! Całym jego ciałem kierowało niepohamowane pragnienie zatopienia kłów w ludzkim mięsie oraz w ten sposób zainfekowanie większej grupy ludzkiej. Jednym z ocalałych jest Ty! – emeryt rencista z Pacanowa. W Tobie cała nadzieja musisz przetrwać aby nasza populacja przetrwała! Zabij wszystkich zombie i nie pozwól się zarazić…
Liczę na Ciebie ja! Liczy na Ciebie Kaczyński :p i kard. Dziwisz. Liczy na Ciebie Obama i Krzysztof Ibisz! Nie zawiedź nas!
Ok starczy tej poezji :p

Zarys rozgrywki

Grę startujesz w na respie człowieka (zaraz na początku mapy). Jako że rząd polski uzbroił Cię w najnowszej technologi arsenał – dysponujesz 4 broniami tj.:

* nóż
    * pół karabin MP5 navi
    * karabinek M4A1
    * oraz szczyt ruskiej technologi – karabin AK47

Od chwili startu masz 9 sekund na odnalezienie dla siebie najlepszego miejsca (najlepiej nie odchodź za daleko). Po tym czasie następuje zainfekowanie… Rusza na Ciebie horda krwiożerczych zombie. Przy dyspozycji w/w broni powinno Ci się udać odeprzeć pierwszy atak.
W czasie gry będą zrzucane paczki z pomocą dla Ciebie tj.:

* Amunicja
    * Apteczki
    * oraz modyfikatory rozgrywki*
         1. Gitara – włącza tryb Desperado Mode
         2. Płyta CD – włącza tryb Disco Mode

* – tryb rozgrywki zmienia się na 10 sekund w czasie których gra zostaje urozmaicona. A Ty otrzymujesz udogodnienia takie jak: niekończąca się amunicja..
Poszczególne zombie różnią się od siebie wyglądem ale też i fizyką.

* Zwykłe zombie – najzwyklejsze zombie
    * Szybkie zombie – szybkie, ale za to słabo wytrzymałe
    * Grube zombie – wolne, ale niestety wytrzymałe
    * Niewidzialne zombie – trudno widoczne

Zombie starają się Cię zarazić poprzez macanie łapkami :p nie możesz sobie na to pozwolić!
Za każdy strzał w zombie oraz ich zabicie otrzymujesz punkty :] (oby jak najwięcej)
Gra kończy się gdy zostaniesz zainfekowany, bądź jeśli przetrwasz wyznaczony czas..

Info
Strona projektu: http://szaman-dev.net/?p=19

No i oczywiście liczę na wasze opinie..
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2010, 07:40:30 wysłana przez gmpro »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Październik 27, 2010, 15:58:25
Jestem ciekaw co z tego będzie, czekam na binarki.

PS.
Fabuła super, jak to w każdej tego typu grze :)

Offline gmpro

• Użytkownik

# Październik 28, 2010, 04:16:04
Pierwsza alfa wersja już dostępna na stronie projektu :]
Zapraszam do testów :p

EDIT:
btw. Niniejszym zmieniam tag z WIP na test ^^

Offline Yuko

• Użytkownik

# Październik 28, 2010, 14:31:48
Mi nie dziala :), mam Windows XP SP: 2 :)

Offline gmpro

• Użytkownik

# Październik 28, 2010, 15:50:57
Hmm..
Wersja release i Multi-threaded (/MT) więc powinno wszystko być ok..
Co ciekawe zawsze gdy odpalam moje gry/programy na XP to coś nie gra..
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2010, 15:57:10 wysłana przez gmpro »

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Październik 28, 2010, 21:44:36
Na Windows XP SP3 działa elegancko ale mam zastrzeżenia:
1) Nie podałeś sterowania (pliku ReadMe)
2) Sterowanie jest do d...y (zrób jak w Crimsonland)
3) Zombie jest zbyt wytrzymałe, strzelam a one wciąż mnie żrą i nie giną
4) Nóż jest bronią zbędną gdy można korzystać z karabinu, poza tym zanim coś zabijesz z noża to 3 razy zginiesz.
No to tyle jeśli chodzi o grę. Jest to wersja alfa więc mam nadzieję że to poprawisz, ogólnie fajna.

Offline gmpro

• Użytkownik

# Październik 29, 2010, 00:20:47
1. Moja wina..
WSAD,
R-eload,
1234-bronie
2. Wzorowałem się CS-em i wydawało mi się że bd ok
3. Hmm.. w tym aspekcie mogę być nie obiektywny gdyż ja lubię jak jest trudno :p (wiem co powiecie, ale mi się niie chce tego robić) trochę zmniejszę im HP
4. Gdy ja grałem to zdażyło się że wymarnowałem całe ammo i nóż mi był potrzebny żeby dojść do itemka..

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Październik 29, 2010, 00:31:13
@up:
ad. 3 - twórca zawsze latwiej i szybciej przejdzie gre na trudnym poziomie, w koncu on tworzyl mechanike i wie najlepiej jak rozprawic sie z potworami. zeby typowym graczom pozwolic nacieszyc sie gra, ustalaj poziom trudnosci o polowe a nawet 3/4 mniejszy niz Twoj wlasny

Offline gmpro

• Użytkownik

# Październik 29, 2010, 00:48:00
Tak kumpel też narzeka że jest za trudna..
@up: masz rację!
Więc chyba zrobię jednak ten wybór poziomu..

EDIT:
Menu wyboru opcji gry dodane - to oraz kilka innych zmian można zaobserwować w nowej wersji (już dostępnej)
« Ostatnia zmiana: Październik 29, 2010, 05:53:19 wysłana przez gmpro »

Offline gmpro

• Użytkownik

# Październik 31, 2010, 21:39:53
Chciałbym ostatecznie oświadczyć że projekt został zakończony :]
Ostateczna wersja (wstępnie przetestowana) dostępna na stronie projektu:
http://szaman-dev.net/?p=19
Serdecznie zapraszam!

(sorry za double posta)

Offline Anonim

• Użytkownik
    • Anonim's Page!

# Październik 31, 2010, 21:49:55
Gz, szkoda, że nie wyrobiłeś się na WSoC! :)
Całkiem sympatycznie wygląda, przetestuję.

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Październik 31, 2010, 22:37:16
Jest ReadMe :) ale nie działa na niektórych konfiguracjach systemu.

Offline fredman7

• Użytkownik

# Październik 31, 2010, 22:57:06
Gierka ogólnie fajna, ale strasznie wkurzająca. Przede wszystkim za długi czas na przeładowanie. Nie ma nic bardziej frustrującego niż to jak nawalasz sobie w zombie i skończą ci się naboje, wtedy wycofujesz się i idziesz do tyłu i czekasz pół godziny aż przeładuje ci się broń i wtedy od tylu idzie jakieś zombie tylko cię lekko dotknie i koniec gry. Jak ja bym miał coś zmieniać to:
- przyspieszyć czas przeładowania, albo w ogóle wywalić przeładowanie
- przyspieszyć bohatera, bo jak nie ma nabojów, albo koleś przeładowuje broń, to powinna być możliwość ucieczki, a takowej nie ma
- dodać jakiś zabójczy cios np. nóż byłby bardzo dobrą bronią, ale tylko na krótki dystans, a w tej wersji jest tak, że noża równie dobrze mogłoby nie być, bo nic nie daje, jak pójdziesz z nożem nawet na najsłabszego zombie to zaraz giniesz
- może jakieś combo/headshot, coś co by dawało fun
Nie wiem, może ja po prostu nie umiem w to grać, ale dla mnie gra o wiele za trudna i trochę wkurzająca, a powinno być tak, że odpalam sobie gierkę żeby się odprężyć przy eksterminacji zombie, a nie denerwować, że znowu pół godziny koleś przeładowuje broń. Jak chciałeś zrobić survival, to ok, ale wtedy to przydałaby się właśnie opcja ucieczki, schowania się, czy coś takiego i bardziej walka z pojedynczym przeciwnikiem, a nie tabun zombie + co chwile zonk, bo przerwa na 5 sekundowe przeładowanie. Nie zrozum mnie źle, gierka jest fajna, tylko trzeba popracować nad gameplayem, żeby fajnie się w to grało, chyba, że to gra tylko dla hardcorowców, a ja się nie łapie  :)

Offline gmpro

• Użytkownik

# Listopad 01, 2010, 07:35:27
@fredman7: Wielkie dzięki za tak obszerny komentarz :]
przyspieszyć czas przeładowania, albo w ogóle wywalić przeładowanie
- Hmm.. nie, nie ma opcji :]
Ale jest na to sposób, mianowicie kończy Ci się amunicja w AK47 - zaczyna się przeładowywanie a Ty sobie zmieniasz broń na M4A1 i walisz dalej :p btw. to nie żadne 0.5h tylko ok. 1/2 sekundy
A nielimitowane ammo wg. mnie znacznie zmniejszyło by grywalność (z doświadczenia w CS)
przyspieszyć bohatera, bo jak nie ma nabojów, albo koleś przeładowuje broń, to powinna być możliwość ucieczki, a takowej nie ma
- Przede wszystkim uciec się da.. ale nie każdemu :] Grube zombie jest wolne i praktycznie nie da się mu nie uciec (kosztem dużej wytrzymałości) natomiast szybkie zombie jest jak sama nazwa o tym mówi szybkie (ale 4/5 dokładne strzały i po nim)
dodać jakiś zabójczy cios np. nóż byłby bardzo dobrą bronią...
- I to by był fajny pomysł szkoda tylko, że teraz :/ jak już skończyłem projekt
może jakieś combo/headshot, coś co by dawało fun
- Hmm.. a combo typu Double kill, Multi kill etc. nie wystarcza?
btw. fun dają także (IMO) mody Desperado oraz Disco Mod (gdy to wszystkie zombie zaczynają tańczyć)
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2010, 07:38:49 wysłana przez gmpro »