Autor Wątek: Gra dla iPhone  (Przeczytany 2318 razy)

Offline nowofresh

• Użytkownik

# Październik 27, 2010, 00:58:07
Macie jakieś pomysły na taką grę z LVL'ami ?

Bo mam konkurs w szkole, pilny.

Będę wdzięczny.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Stranger

• Gość
# Październik 27, 2010, 01:54:56

Będę wdzięczny.

Numeruj LVL'e od 1 do 99 tzn. 1 - beginner, 99 - super killer. Ewentualnie numeruj od 1 do 100.

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Październik 27, 2010, 12:22:44
Numeruj LVL'e od 1 do 99 tzn. 1 - beginner, 99 - super killer. Ewentualnie numeruj od 1 do 100.

A co on, paskalowiec czy inny zboczeniec? Normalni ludzie numerują od 0 do 127 :)

Offline pawelek

• Użytkownik

# Październik 27, 2010, 12:53:19
@up no patrz go... zboczeniec? w każdym razie normalni ludzie numerują od 1, bo 0 to nic dla normalnego człowieka, a nie zrównoważeni programiści z powodu braku liczb numerują od 0 :D

a może kolega dla "levelow" zastosuje integer i będzie numerował sporo więcej. i czemu ma je nazywać, wystarczy lvl1, lvl2... itd.

Pozdr.
P.

Offline setaneiro

• Użytkownik

# Październik 27, 2010, 13:23:36
dziękujemy za przykład zrozumienia nazwy "pisanie dla gier" przez szarego użytkownika forum.
@up Rage Mode on.
To w projektowaniu/storytellingu nie może być "Podejrzane o lenistwo"? ...śmierdzi mnie tu jakąś fobią.

Nie mogą być levele 00, 01, 11 (coby kolejność innowacyjna była!) i 10, etc?
A potem bonusowy mission pack wydany jako DLC w systemie "1+1=1".

Offline really

• Użytkownik

# Październik 27, 2010, 14:36:31

Będę wdzięczny.

Jeśli numerację zacznie od zera, to automatycznie będą to indeksy w tablicy. Jeśli przy innych problemach  będzie myślał tak samo,  będzie dwa razy mniej roboty. Proste.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 27, 2010, 23:32:10
A co wy się tak przyczepiliście do numerowania leveli? Rzućcie jakikolwiek pomysł, może pomożecie chłopakowi.
Zupełny brak doświadczenia i pomysłów nie jest zakazany. Ciągnięcie gadki o pierdołach jako sposób nabijania odpowiedzi zamiast próby odpowiedzi na pytanie - częściowo tak ;)

@nowofresh
Konkurs na grę czy na pomysł na grę?

Przesunąłem wątek i skasowałem część off-topu. Chłopaki, jeśli chcecie usilnie szukać dziury w forum - macie od tego odpowiedni wątek, korzystajcie z niego do woli. W takich tematach narzekanie uznaję za śmiecenie i będą to wymiatał. Postaram się, by loże szyderców miały tu nieco cięższe życie.

Offline Anonim

• Użytkownik
    • Anonim's Page!

# Październik 27, 2010, 23:54:03
No pewnie, nie możesz znieść krytyki więc chcesz utrudniać życie? Super podejście, tak trzymaj!
Uwierz mi, to forum tego typu wątki ZWYKLE krytykowało, bo co to za pytanie "ma ktoś pomysł na grę z lvl'ami"?! : p
pozdro.

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Październik 28, 2010, 00:02:36
nie czepiaj się Ano, nie można zamykać się tylko na ludzi co są kreatywni albo takich co mają serio jakieś pomysły albo problemy w realnych kwestiach. To był stary Warsztat, na Game Dev Polska 'Jak nie lamić' juz nie obowiązuje.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2010, 01:35:43 wysłana przez MadBonsai »

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 28, 2010, 01:15:16
Powiedziałem jasno: istnieje inny wątek na wszelkiego rodzaju uwagi. Tam możecie krytykować forum (a w szczególności mnie, co ostatnio jest waszym ulubionym sportem) ile wlezie. Tutaj proszę o nie śmiecenie.

@MichalBe
Dokładnie tak. Stary Warsztat opierał się na tym, że wyśmiewano zielonych zamiast im pomóc i rozwijano tego typu dyskusje, które właśnie wy zamierzacie tu rozkręcać. Chłopak nie lami - zadał pytanie nie mniej konkretne niż intoxicate http://forum.warsztat.gd/index.php/topic,19369.0.html
Tyle, że on intoxicate siedzi na forum od dawna, więc może zacząć taki wątek, ale ktoś nowy już nie? nowefresh nie złamał żadnego z punktu "Jak nie lamić?" - poprosił o inspirację, pomysły. Przerażające...
Wartość tego typu wątków zależy od odpowiedzi, nie pytania.

Zawsze prościej pośmiać się z chłopaka niż wykazać minimum wysiłku podrzucając jakiś pomysł? Nie podoba się wam wątek -  omijajcie go albo użyjcie przycisku raportu do moderacji. Za dalsze śmiecenie tutaj zarobicie po warnie. Jak i każda inna osoba, która chciałby ciągnąć ten off-top w tym wątku. Macie cały dział na narzekania na forum i zmiany.

EDIT: Nie wywaliłem waszych 2 postów tylko dla zostawienia sygnału innym ludziom na forum. Następnym razem już standardowo: kasowanie off-topu + warn dla osoby, która go zaczęła.
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2010, 01:21:15 wysłana przez MadBonsai »

Offline 3.14

• Użytkownik

# Listopad 01, 2010, 16:45:31
Dzięki MadBansai powiem szczerze inspirująca postawa.
Powracając jedanak od meritum.
NowoFresh skoro mówisz o szkole to pewnie cudów commodore już nie pamiętasz a z tego czerpać można by garściami. Ot chociażby Draconus (http://www.youtube.com/watch?v=COAqXFqi8zE). Proste banalne a ile radości. Powiem więcej idź w styl retro wielu się to powinno spodobać bo łamie zasady.
To jednak tylko pomysł a rada to byś przeleciał strony ze starymi grami gdzie tak naprawdę pomysł i fabuła była wszystkim co było potrzebne do szczęści.
Albo jeszcze lepiej (jak już kończyłem posta to mi przyszło do głowy)
Pierwsza gra to chyba dyna blaster. (http://www.youtube.com/watch?v=DMNxOmNzfb0) No zagrywałem się z kolegami w to. Browar i turnieje ;)

Stranger

• Gość
# Listopad 01, 2010, 20:52:11
Chłopak nie lami - zadał pytanie nie mniej konkretne niż intoxicate http://forum.warsztat.gd/index.php/topic,19369.0.html
Intoxicate też nie lami - mimo iż pytanie podobnej miary to jednak zarzucił linka do ciekawego artu własnej roboty...  8) Autor tegoż wątku nic ciekawego nie zarzucił.

Tak wiem czepiam się, ale naprawdę można inaczej odebrać te 2 tematy...
« Ostatnia zmiana: Listopad 01, 2010, 20:54:17 wysłana przez Stranger »

Offline laggyluk

• Użytkownik
    • http://laggyluk.com

# Listopad 03, 2010, 17:24:02
river ride 2010

Offline pawelek

• Użytkownik

# Listopad 03, 2010, 18:17:56
dowolna platformowka

Pozdr.
P.