Autor Wątek: Najlepsza gra strategiczna  (Przeczytany 12490 razy)

Offline MikeBorecki

• Użytkownik

# Grudzień 14, 2010, 21:45:23
Może nie najlepsza ale zasługuje na wspomnienie:

R.U.S.E. - bardzo dobra strategia... bardzo cienka lokalizacja.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline 0utsid3r

• Użytkownik
    • Gry przeglądarkowe

# Lipiec 27, 2011, 17:58:07
Jak dla mnie najlepsze są: Stronghold: Crusader, Europa Universalis i Original War.

Offline VG

• Użytkownik
    • Portoflio

# Lipiec 27, 2011, 20:30:08
Jak dla mnie najlepsze są: Stronghold: Crusader, Europa Universalis i Original War.

Stronghold Crusader ma jeden mankament. W grze sieciowej możesz zdominować praktycznie wszystko nastawiając się na budowę katapult. Same praktycznie katapulty zapewnią ci zwycięstwo. Więc gra trochę kiepsko zbalansowana.

Na uwagę zasługują gry mało znane i przeważnie niedoceniane:
Supreme Ruler 2010 za niesamowitą grywalność i bardzo dobrze przemyślane niektóre rozwiązania oraz Theatre of War (trzeba się nieźle nagłowić żeby przejść tę grę).

Więc są to gry które nie są drogie (Supreme Ruler tylko 20 zł), nie powalają grafiką i efektami ale są niesamowicie grywalne. Polecam!

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2011, 20:46:12
Homeworld 1 i 2.

W gazetach można było na początku dostać: Homeworld: Raider Retreat. Były to pierwsze 4 poziomy z gry plus piąty który nigdy do gry nie został włączony. Ta gra jest tak epicka że w ten piąty poziom z AI grałem non stop przez pół roku zanim kupiłem pełną jedynkę. Soundtrack z Homeworld'a słucham do dzisiaj średnio 2,3 razy w miesiącu. Nawet StarCraft w którego też pogrywam z dłuższymi przerwami nie wywarł na mnie takiego wrażenia. Spokojnie mogę powiedzieć że Homeworld miał wpływ na kształtowanie się mojej psychiki :P.

2ga część nie dorównała jedynce a 3cia niestety nigdy się nie ukaże z powodu podziału praw IP między nielubiące się firmy.... :(((((((((
« Ostatnia zmiana: Lipiec 27, 2011, 20:48:11 wysłana przez MrKaktus »

Offline Avaj

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2011, 21:07:44
ja w jedynce zawsze utykałem na tym levelu co promieniowanie jest i trzeba się w kurzu chować :F

Offline Drraven

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2011, 22:17:22
Settlers (dwa i jeden)
Cortules (czy jak oni to nazwali - gra o takich wykingach (to raczej nie do końca jest strategia))
Kozacy :)
Herosy 3 i 2(na tym się wychowałem)
z rpg:
Gothic, Gothic, Gothic i..
..Gothic. Nic lepszego dla mnie nie ma :) uwielbiam tą grę.

Offline MrKaktus

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2011, 23:14:43
@Avaj: Ja jedynke tak lubie ze przechodzilem cala kilka razy na rozne sposoby, np. mozesz przejsc cala gre budujac tylko Salvage Corvety i przechwytujac wszystkie jednostki przeciwnikowi powoli budujac gigantyczna flote. W ostatnim poziomie Ion Frigates mialem ze 100 i nie miescily sie na mapie po Hyperspace jumpie :).

Offline steffan

• Użytkownik
    • Adam Roszyk Blog VR, Startups, Travels

# Lipiec 28, 2011, 13:08:50
Zdecydowanie Knights and Merchants.

Offline Gifanonim

• Użytkownik
    • HomePage

# Lipiec 28, 2011, 13:29:01
  • Settlers 1-4
  • Civilization 1-4
  • StarCraft
  • Wiggles (pamięta ktoś jeszcze?)
  • Airline tycoon
  • Cultures 2

Cortules (czy jak oni to nazwali - gra o takich wykingach (to raczej nie do końca jest strategia))
Cultures 2: Wrota Asgardu - zaklasyfikowane jako Strategia/RTS według pierwszej lepszej strony z googla ;)

Kiedyś jeszcze grałem w Original War, ale po przejściu na wszystkie 3 sposoby jakoś nie powróciłem więcej do tej gry.

Co do nowszych Settlersów, to widziałem u znajomego S7 i szczerze mówiąc jakoś nie zachwyciła mnie, dość mocno odeszli od pierwszych klasycznych części. Gracze którzy pamiętają jeszcze S1, gdzie to był zamek i samemu można było sobie wybrać miejsce startowe, uznają pewnie tak jak ja, że poza tytułem to już nic nie łączy te gry.

# Lipiec 28, 2011, 14:01:29
Widzę że nie za bardzo piszecie o darmowych i cross-platform(linux,windows,macos,niekiedy mobile) grach.

Strategie/Rts:

OpenRA - OpenSource luźny remake/klon RedAlert1 i C&C

Battle for Wesnoth - Turówka z ładną grafiką.

Warzone2100 - RTS postapokaliptyczny.

SpringEngine - Nie dopracowane jeszcze pod względem wydajności,ale sporo gier na to jest.Wymaga mocnego kompa.

Wideland  - Settlersi OpenSource, brakuje niekiedy spritów.

fHeroes - Ciut ulepszony remake  Heroes Might and Magic II. Wymaga skopiowania spritów z demo.

OpenTTD - Remake Transport Tycoon Deluxe. Nie ma tam zabijania, ale wciąga niebezpiecznie !!!

Ostatnio sobie zainstalowałem SC2, pograłem 3 dni, i skasowałem. Może wrócę za pół roku, żeby stracić parę dni.Wbrew pozorom takie Red Alert 1 nie jest gorsze niż SC2. A poza openra, zrobiono teraz normalną rozdzielczość w modyfikacji RedAlert1, i można grać na dużych monitorach.
Ogólnie te gierki co zlinkowałem są w części uzależniające, tak że pilnujcie się :)

Offline JasonVoorhees

• Użytkownik
    • FotoGry

# Lipiec 28, 2011, 14:20:28
Ulubiona gra strategiczna: Dungeon Keeper

Śmiga pod Linuksem z Dosbox'em/Dosemu, druga część gry raczej straciła sporą część klimatu...

W Battle For Wesnoth gram dość często w wersji multiplayer, nawet co nieco oprogramowywałem mapy w WML'u.

Red Alert ma klimat, druga część też niezła, ostatnio z ciekawości kupiłem trzecią część i muszę przyznać, że jest zbyt skomplikowana, brakuje tutaj prostoty z poprzednich części. Może to mi się wydaje, bo zacząłem w to grać parę dni temu, ale cięższe jest do ogarnięcia. Każda strona konfliktu inaczej produkuje budynki. Oprócz tego, że jest dość sporo jednostek, to każda ma jeszcze dodatkowy tryb, np. sowiecka Natasha może zabić kierowcę czołgu i jedna z moich jednostek może do niego wejść. Japońce mają Yuriko, która chyba wzoruje się na Yuri'm z Red Alert 2 :D Tylko, że ona ma moce psychokinetyczne, nie przejmuje kontroli nad jednostkami, jednak może rzucać czołgami... Przypakowana gra, ale niestety, nie zachowuje klimatu poprzednich części. Pewnie dlatego, że to robiło EA Sports, a nie Westwood Studios.

Jeśli chodzi o ankietę, to szkoda, że pominięto Mordobicia :D Ostatnio w Mortal Kombat 9 grałem i muszę przyznać, że dużo lepsze od MK Armageddon.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Lipiec 28, 2011, 14:26:15
OpenTTD - Remake Transport Tycoon Deluxe. Nie ma tam zabijania

Zakład? :)

Offline Gifanonim

• Użytkownik
    • HomePage

# Lipiec 28, 2011, 14:27:56
Jeśli chodzi o Red Alert i C&C to mi te gry się średnio podobają, wystarczy zagrać w jedną i jesteś wstanie przejść wszystkie (pomijając grafikę w tych grach się nic nie zmienia), Nadmienię tylko że nie grałem w najnowszego Red Alerta.

Ale Red Alert miał jedną przewagę nad innymi grami tego typu, miał zarąbisty instalator, do tej pory pamiętam to co oni tam wypisywali :D
Warning: military software detected!
Czy jakoś tak to szło.

# Lipiec 28, 2011, 14:48:50
OpenTTD - Remake Transport Tycoon Deluxe. Nie ma tam zabijania

Zakład? :)
Jeśli jesteś takim sadystą, że rzucałeś pod szybkie pociągi autobusy, zderzałeś specjalnie pociągi, albo nie dawałeś lądować zepsutym samolotom po przez przeciążenie lotniska,i robiłeś to raz w raz, to ... (A podobno tylko ja mam iść do psychiatry)

Offline owyn

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2011, 00:36:16
Niedawno wyszła bardzo dobra Frozen Synapse (obecnie 88 i 8.4 na Metacritic).