Autor Wątek: Najlepsza gra strategiczna  (Przeczytany 13171 razy)

Offline Dudas

• Użytkownik

# Październik 20, 2010, 17:21:29
Jeżeli był już taki wątek to sorry.
Jakie znacie najlepsze gry strategiczne na PC.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline fredman7

• Użytkownik

# Październik 20, 2010, 19:10:25
Age of Empires 1 - super gierka, jak na swoje czasy miała wypasiona grafikę, ale też wypasioną cenę, była chyba po 189 zł w empiku. Grywalność rewelacyjna, wysoki poziom trudności, super dźwięki (nie muzyka, muzyka była taka sobie) jak przypomnę sobie dźwięk gdy ktoś cię atakował, albo dźwięk katapulty, albo najlepszy sampel w historii, dźwięk kapłana, gdy zamieniał jednostki, to aż się łezka w oku kręci, ale też zaraz nachodzi chęć na granie. Niestety nie ma róży bez kolców, trzeba powiedzieć, że gierka się mocno zestarzała. Jak przeszedłeś sobie kilka RTS to poziom trudności nie jest już taki wysoki, przeszkadza też brak kilku standardowych rzeczy z teraźniejszych RTS, jak chociażby czegoś tak prostego jak kolejka produkcji (dodali w dodatku Rise of Rome), mały limit populacji (50 jednostek), i jednak dość mała dynamika rozgrywki, oczywiście w porównaniu z teraźniejszymi RTS-ami. Ogólnie gry teraz nie bardzo bym polecał, ale w moim prywatnym rankingu, gra plasuje się naprawdę wysoko.

Bitwa o śródzmienie - jedynka po pewnym czasie się trochę nudziła, ale za to 2 i jej dodatek to po prostu miazga. Jak dla mnie mistrzostwo w każdym calu, a po za tym, gierka osadzona w świecie Władcy, jak dla mnie najlepszy RTS w jaki grałem.

Tzar - kolejna stara gierka. Mimo, że gra nie zebrała wysokich ocen i nie ma/miała dużego grona fanów jednak miała w sobie to "coś" co powodowało, że chciało się w nią grać. Bardzo długa kampania i dość trudna, grafika też niczego sobie, jedna z pierwszych wprowadziła "niewyczerpywalne" pola uprawne, był też mały aspekt RPG tzn. levelowanie jednostek i przedmioty, które mogły nosić jednostki, po za tym 3 bardzo różniące się od siebie rasy z różnymi jednostkami, fajna magia i tak dalej. Gra jest jeszcze grywalna, ale też raczej bym jej nie polecał.

Warcraft 3 - epicka fabuła, wysoka grywalność, super dubbing, muzyka i wiele wiele innych. Z wad to trochę archaiczna grafika, ale jak pograsz parę minut to na pewno się przyzwyczaisz, no i mały limit jednostek, po za tym nie ma się do czego przyczepić.

Zastosowałem kolejność alfabetyczną, bo na prawdę ciężko mi jest wybrać, która gierka jest lepsza, a która gorsza. Raczej powiedziałbym, że Tzar trochę odstaje, ale pojedynek AoE vs W3 trudno mi jest rozstrzygnąć, bo jednak W3 jest chyba lepszy, ale AoE jest bliższe sercu, bo był to pierwszy RTS w jaki grałem. Oczywiście Bitwa o śródziemie jak dal mnie miażdży konkurentów i jest bezapelacyjnie na pierwszym miejscu. Niektórych może dziwić brak Starcrafta, ale muszę przyznać, że jedynka specjalnie mi się nie spodobała, a w dwójkę jeszcze nie grałem, czekam aż trochę stanieje. Co do serii AoE to jeszcze podobało mi się Mithology, ale tylko podobało więc, go nie wymieniłem. Co do innych serii, to albo nie grałem, albo jakoś nie przypadło mi do gustu np. C&C, czy Company of Heroes.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Październik 20, 2010, 19:43:41
Wspomnę tylko Plants & Zombies - fabuła, klimat, zapierająca dech w piersiach oprawa audiowizualna, charyzmatyczni bohaterowie, mnogość dostępnych jednostek, fascynująca głębia strategiczna pomimo, że to RTS :). No i te godziny spędzone na grach w sieci z kolegami, jeszcze przez modem dialup... Do dziś wspominamy te czasy przy piwie!

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Październik 20, 2010, 19:50:04
Wspomnę tylko Plants & Zombies - fabuła, klimat, zapierająca dech w piersiach oprawa audiowizualna, charyzmatyczni bohaterowie, mnogość dostępnych jednostek, fascynująca głębia strategiczna pomimo, że to RTS :). No i te godziny spędzone na grach w sieci z kolegami, jeszcze przez modem dialup... Do dziś wspominamy te czasy przy piwie!
Szkoda tylko, że tak niedoceniona przez środowisko graczy, a do tego dostępna tylko na pc :(

Offline really

• Użytkownik

# Październik 20, 2010, 19:51:48
To ja wspomnę o Plants vs Zombies ;)

Nie byłem nigdy fanem strategii, brakuje mi cierpliwości do takich gier. Miło wspominam Rise of Nations i Warcrafta II (jeśli pytałeś o strategie w ogólnym znaczeniu).

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 20, 2010, 20:01:31
dla mnie to seria medival
warcrafty
starcraft 1
Kozacy
Red Alert 2

Offline owyn

• Użytkownik

# Październik 20, 2010, 20:05:43
HOM&M 3, Myth 2, Dwarf Fortress, Master of Orion 2, Aurora

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Październik 20, 2010, 20:08:11
@Really: jeszcze nigdy nie napisałem tytułu poprawnie za pierwszym razem :D.

a do tego dostępna tylko na pc :(
Zakład? :)

Offline rajkonkret

• Użytkownik
    • o mnie

# Październik 20, 2010, 20:27:58
strategie to chyba cos bardziej w stylu V for Victory niz starcraft.... ale mogę się mylic;)

Offline Will

• Użytkownik

# Październik 20, 2010, 20:35:59
Cała seria kozaków. Świetne strategie.

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Październik 20, 2010, 20:36:24
Zakład? :)

w sensie Ty tak na powaznie?

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Październik 20, 2010, 20:47:48
Z najlepszych - dorzuciłbym jeszcze SC2. Ale jeśli chodzi o gry, które MI wyjątkowo się spodobały (i jak dotąd nie znalazłem niczego lepszego):
- Earth 2150
- Warrior Kings
I jeszcze wymienię sobie: Zeus: Pan Olimpu, Ground Control 2, Homeworld, Starmageddon, Act of war, no - może WW3 Black Gold.
« Ostatnia zmiana: Październik 20, 2010, 20:49:24 wysłana przez _OskaR »

Offline Kuba D.

• Użytkownik

# Październik 20, 2010, 20:52:16
Seria Total War.

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Październik 20, 2010, 20:52:43
... i Anno 1404.

Offline pawelek

• Użytkownik

# Październik 20, 2010, 21:05:17
Jak jedziemy tak bocznie, to nie do końca strategia: Settlersi - zajebioza. Grałem jeszcze w inne, ale jakoś wypadły z głowy, więc kiepskie. Z takich które niebyły aż tak dobre, ale pamiętam to Polanie, Warcraft.

SC, RedAlert itd. nie podobały mi się za bardzo.

Pozdr.
P.