Autor Wątek: VC++ 2010 - program nie działa bez redista  (Przeczytany 765 razy)

Offline parsival10

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 20:25:13
Hmm, to chyba będzie odpowiedni dział. Postanowiłem przenieść się na vc++ 2010 z 2008 i niby jestem mile zaskoczony ale jedna rzecz mnie martwi. Stworzyłem na szybko mały program i chciałem go odpalić na innym komputerze bez redista vc++ ale nie szło. Dopiero po zainstalowaniu zaczął działać. Pamiętam, że w 2008 brałem w ustawieniach projektu "C/C++ -> Code generation -> Runtime Library" i zmieniałem wartość na "Multi-threaded" ale tu to nie pomaga. Naturalnie wszystko robiłem na konfiguracji "Release". Czy trzeba zmienić coś jeszcze, żeby konsolowy program nie potrzebował dllek vc++ czy to może kolejny plan ms na przejęcie władzy nad światem  ;) ? Dodam, że mam win 7 x64 jeśli ma to coś do rzeczy, a komp na którym próbowałem uruchomić to win xp sp3.

PS
Jeszcze bonusowe pytanie (może być głupie). Czy za pomocą kompilatora wbudowanego w vc++ da radę uzyskać program bez żadnych dołączanych bibliotek (tych systemowych też, kernel32.lib itp.). Po prostu czysty program.
(dzięki Xirdus, i should RTFM :P)
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 20:30:34 wysłana przez parsival10 »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Październik 17, 2010, 20:27:51
PS
Jeszcze bonusowe pytanie (może być głupie). Czy za pomocą kompilatora wbudowanego w vc++ da radę uzyskać program bez żadnych dołączanych bibliotek (tych systemowych też, kernel32.lib itp.). Po prostu czysty program.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/3tz4da4a(v=VS.100).aspx