Autor Wątek: Ma ktoś jakiś fajny pomysł na grę? :)  (Przeczytany 9392 razy)

Offline gemGreg

• Użytkownik
    • gemGreg's homepage

# Październik 19, 2010, 10:39:50
Gra z gatunku MMO ;D
(spore)

bardzo podobna gra do tego opisu to SPORE :P

Sherlock :)

Dlatego napisałem bardzo podobna :P W SPORE w sumie masz takie mmo, tylko grasz z contentem stworzonym przez innych graczy, a nie z samymi graczami hehe ;P

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ConayR

• Użytkownik

# Październik 19, 2010, 15:06:05
Gra z gatunku MMO ;D
(spore)

bardzo podobna gra do tego opisu to SPORE :P

Sherlock :)

Dlatego napisałem bardzo podobna :P W SPORE w sumie masz takie mmo, tylko grasz z contentem stworzonym przez innych graczy, a nie z samymi graczami hehe ;P
Pogrubiłem Ci fragment z oryginalnego postu. ;)

Offline mechaniczny_s...

• Użytkownik

# Listopad 01, 2010, 00:21:19
Lato, mazurskie jeziora... gracz staje na czele mazurskiego WOPRu. Ma do dyspozycji nurków, ratowników, lekarzy, policjantów - a także najróżniejsze łodzie. Gra, zamiast być ciągłą grą, jest kampanią składającą się z wielu różnych misji: od ratowania samotnego żeglarza po porażeniu prądem, przez interwencję po zderzeniu dwóch żaglówek, po chaos na jeziorach i kilkadziesiąt żaglówek przewróconych po burzy. Do tego dochodzi czynnik pogodowy. Przykładowa sytuacja: przewidywana burza za 10 minut. Ryzykować utratę swoich jednostek w burzy czy ryzykować śmierć osoby potrzebującej pomocy i przeczekać burzę? Najlepiej byłoby porozmawiać z WOPRowcami, posłuchać ich opowieści, zrozumieć ich pracę, przekonać się jak to naprawdę wygląda i dopiero wtedy zabrać się za projektowanie gry.

Offline Xirdus

• Moderator

# Listopad 01, 2010, 00:26:18
@up
Emergency?

Offline mechaniczny_s...

• Użytkownik

# Listopad 01, 2010, 00:31:31
Tylko że w 3D, z pogodą i w realiach WOPRowych :)

Offline Xirdus

• Moderator

# Listopad 01, 2010, 00:50:57
Czyli Emergency 2 z burzami zamiast pozarow?

Offline Lamer

• Użytkownik
    • www.inwriter.wordpress.com

# Listopad 01, 2010, 01:00:55
Fajny pomysł, ale kto zapłaci za taką grę? Szczerze powiedziawszy, to praca WOPRców nie należy do najciekawszych. Kolejną kwestią są realne scenariusze, które można by uwzględnić, a w grę wchodzą co najwyżej pogoda i topielce, każda bardziej niebezpieczna sytuacja wykracza poza kompetencje WOPRu. Natomiast w Emergency mamy spadające samoloty, wybuchające rafinerie, wykolejone pociągi, płonące miasta, interwencje w bazach arktycznych, bajeranckie wyposażenie i całe mnóstwo innych bajerów dla lubiących służby ratownicze, też jet w 3D i też mamy pogodę. A najnowsze Emergency 2012 daje jeszcze więcej i graficznie nie ustępuje innym nowym grom.

Nawet jeżeli zechcesz dorzucić do tej WOPRowej ferajny eurocoptery i całą masę specjalistycznego sprzętu, żeby gra nie znudziła się po 7 minutach, to ile zostanie z samego WOPRu? Powstanie raczej średnio udana kopia Emergency. Oczywiście szanuję WOPR, ale nie oszukujmy się, są chyba najmniej ciekawą służbą ratowniczą. Jeżeli chodzi o grę opartą na służbach ochotniczych, to prędzej wziąłbym pod uwagę GOPR.

Offline pawelek

• Użytkownik

# Listopad 01, 2010, 01:23:29
Ja tam zawsze marzyłem o klonie Creatures. Tylko to nie dla gry, adla samego programowania bio i AI :)
Więc pewnie kiedyś jak już będę bogaty to się za to zabiorę dla funu, a teraz... no cóż.

Pozdr.
P.

Offline 0DFh

• Użytkownik

# Listopad 01, 2010, 02:41:13
Klon Ancient Domains Of Mystery, tylko, że w języku polskim. Gra nie do przebicia.