Autor Wątek: Gamedesign.com.pl - Start!  (Przeczytany 15069 razy)

Offline Mormegil

• Użytkownik
    • Moj dev blog

# Październik 18, 2010, 09:44:55
Ja tam uważam, że to bardzo dobrze, że powstaje "konkurencyjna" strona. Zrobienie tego tutaj oznaczałoby podporządkowanie się tutejszym regułom i de facto brak lub bardzo powolny rozwój. Taka inicjatywa pod nową marką daje szanse na wypracowanie innej (być może lepszej) formuły na stronę o robieniu gier.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 18, 2010, 09:55:15
A niby czemu "oznaczałoby podporządkowanie się tutejszym regułom i de facto brak lub bardzo powolny rozwój"?
Co takiego niesamowitego potrzeba, by się rozwijać? Bo chyba nie 15 nowych działów forum rzucanych na chybił trafił? ;)

@intoxicate
jakby co, miejsce w moderacji zawsze się znajdzie - choćby dla siania banów ;)

Offline intoxicate

• Użytkownik
    • Jak zrobic gre FPP

# Październik 18, 2010, 10:31:40
Ja tam uważam, że to bardzo dobrze, że powstaje "konkurencyjna" strona. Zrobienie tego tutaj oznaczałoby podporządkowanie się tutejszym regułom i de facto brak lub bardzo powolny rozwój. Taka inicjatywa pod nową marką daje szanse na wypracowanie innej (być może lepszej) formuły na stronę o robieniu gier.
Dobry argument, myślę, że moderatorzy już myślą na temat tego jak usprawnić Warsztat. Ja ze swojej strony tak czy siak widzę rozwój, jak się tu rejestrowałem to było to stricle forum dla programistów gier, a nie twórców gier. Regi odwalił kawał dobrej roboty przy głównej Warsztatu, pojawiły się nowe działy, jest o czym rozmawiać. Z drugiej jednak strony taka inicjatywa na tym forum (a nie osobno) mogła by właśnie zapoczątkować rozwój na dobrym i sprawdzonym backgroundzie. Moim zdaniem gdyby Panowie z Gamedesign porozmawiali z Moderatorami Warsztatu mogło by dojść do etapu w którym Warsztat dostaje nowy zastrzyk energii od młodych osób, które mają tej energii aż za dużo.

Offline Mormegil

• Użytkownik
    • Moj dev blog

# Październik 18, 2010, 11:04:02
MadBonsai << Warsztat ma już wyrobioną formułę. Przez szereg lat wypracowane zostały zasady rządzące tym forum i wprowadzenie jakichkolwiek zmian jest trudne, bo trzeba najpierw przekonać do nich resztę forum. Jacked musiałby forsować swoje postulaty jeden po drugim co:
a) trwa,
b) może być wetowane.

Właśnie dlatego, "brak lub bardzo powolny rozwój".

Nie twierdzę, że to nowe forum będzie lepsze (mnie tam rozbawił tekst "Największe Polskie ..."), równie dobrze, może skończyć się porażką.

intoxicate << "Konkurencja" nie oznacza od razu braku współpracy. (Chyba) Nikt nikomu nie broni utrzymywać dobrych kontaktów z Jacked.

EDIT
Właśnie zajrzałem i "Największe" już wyleciało, teraz jest "Polskie forum projektowania gier!" :)
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 11:23:04 wysłana przez Mormegil »

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Październik 18, 2010, 12:40:28
Przenieśmy się tam wszyscy, nikomu nie mówmy i zostawmy wszystkich trolli tutaj!

"ale ja mam moda!"... "a ja tysiąc karmy!"

Offline really

• Użytkownik

# Październik 18, 2010, 20:18:01
Pod warunkiem, że będzie tajny board - /gd/ czy coś takiego.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 18, 2010, 20:50:52
MadBonsai << Warsztat ma już wyrobioną formułę. Przez szereg lat wypracowane zostały zasady rządzące tym forum i wprowadzenie jakichkolwiek zmian jest trudne, bo trzeba najpierw przekonać do nich resztę forum. Jacked musiałby forsować swoje postulaty jeden po drugim co:
a) trwa,
b) może być wetowane.

Właśnie dlatego, "brak lub bardzo powolny rozwój".

(...)
intoxicate << "Konkurencja" nie oznacza od razu braku współpracy. (Chyba) Nikt nikomu nie broni utrzymywać dobrych kontaktów z Jacked.
Nie uważam, by wprowadzenie zmian w formule forum było trudne. Osoby, które chcą zrobić coś w gamedevie muszą nauczyć się pracy w grupie różnorodnych specjalistów. Nie ma żadnych sztywnych formalizmów, które rządziłyby tym forum. Jacked nie musi niczego "forsować". Ktokolwiek ma pomysł - może go rzucić na forum. I jeśli za tym pomysłem będą stały dobre argumenty - pomysł wprowadza się w życie, jak szybko to możliwe.
To nie sejmik, więc nie ma "veto, nie pozwalam, odwal się Pan!" ;)
Drugie forum to nie konkurencja - to rozmydlenie sił na tworzenie dwóch miejsc służących do tego samego. Jedynym widocznym efektem jest utrzymywanie 2 domen zamiast jednej.

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 18, 2010, 21:02:20
at: MadBonsai

Internet się rozrasta - znasz to pojęcie - To naturalna kolej rzeczy że powstają podobne portale i jakoś nikt się nie burzy że się wszystko przez to "rozmydla".

To było po pierwsze

Po drugie
Kiedyś na moim osiedlu był jeden mały sklepik tak przez jakieś 8 lat.
Teraz są 4 sklepy - każdy w miarę spory zadbany, nowoczesny etc...
Nawet ten sklepik który był malutki, brzydki i często można było kupić coś nie świeżego stał się ładny nowoczesny i tak dalej...

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 18, 2010, 21:10:28
Neil, a co ma większa ilość sklepików (by ludziom było bliżej) do serwisów internetowych? ;)
Większa ilość serwisów o tej samej tematyce nie ma bezpośredniego przełożenia na wygodę dostępu do informacji.

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 18, 2010, 21:38:09
A tu akurat mi nie chodziło o ich bliskość (bo do każdego mam tak samo blisko) tylko o świeżość innowacyjność i sposób podania, często w tym jednym starym jak nie było innych sklepów można było nadziać się na starą wędlinę :(

Dopiero kiedy pojawiły się następne problem zniknął.

A po za tym wystarczy zobaczyć sobie wątek Zmiany na forum - Faza pierwsza
- ten wątek jest tak de motywujący że aż zachęca do korzystania z innego portalu.

Idąc też twoim tropem że po co więcej, bo więcej podobnych miejsc to raczej źle niż dobrze.
To zapytam się po co www.gamdev.pl skoro jest www.gamedev.net

Pozdro
Neil

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Październik 18, 2010, 22:14:45
A tu akurat mi nie chodziło o ich bliskość (bo do każdego mam tak samo blisko) tylko o świeżość innowacyjność i sposób podania, często w tym jednym starym jak nie było innych sklepów można było nadziać się na starą wędlinę :(

Dopiero kiedy pojawiły się następne problem zniknął.

A po za tym wystarczy zobaczyć sobie wątek Zmiany na forum - Faza pierwsza
- ten wątek jest tak de motywujący że aż zachęca do korzystania z innego portalu.

Idąc też twoim tropem że po co więcej, bo więcej podobnych miejsc to raczej źle niż dobrze.
To zapytam się po co www.gamdev.pl skoro jest www.gamedev.net

Pozdro
Neil
gamedev.net nie jest po polsku, tak mi się zdaje

Offline civis

• Użytkownik

# Październik 18, 2010, 22:47:03
Ale po co to dalej ciągnąć? Jeśli ktoś będzie chciał, to niech korzysta. Ma prawo tworzyć forum lepsze niż to, jak i marnować swój czas. Więc o co chodzi?

Offline Rokuzo

• Użytkownik
    • Masz na sprzedaż klucze do cs go?

# Październik 18, 2010, 22:55:52
Bo się dzieciaki łudzą, że zrobią coś na poziomie gamedev.pl czy nawet lepszego ;p

Co do projektowania gier ... jeszcze raz powodzenia  ;)

@Neil
Popraw błagam ja Ciebie mój nick  >:(
I zwolnij ! (to szkodzi Twoim palcom)
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 23:30:08 wysłana przez Rokuzo »

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 18, 2010, 23:21:29
at: ANtY
No nie jest po polsku? To jakiś problem dla programisty>?

at: Rukozo
Dzieciaki są też na tym forum

Pozdro
Neil

P.S
A niektórzy dorośli są jeszcze gorsi ha ha

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Październik 18, 2010, 23:30:22
at: ANtY
No nie jest po polsku? To jakiś problem dla programisty>?
Zależy dla jakiego, np. dla nowych może być to problemem, zresztą to forum odwiedzają nie tylko programiści :]