Autor Wątek: Gamedesign.com.pl - Start!  (Przeczytany 14450 razy)

Offline Super Mario

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 08:38:30
No no... Jacked, rozwijasz sie ;D

Zarejestruje sie, co jakis czas bede odwiedzal i zobaczymy jak tam idzie ;)
A teraz pozostaje mi zyczyc powodzenia, w prowadzeniu nowej strony !

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ConayR

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 10:58:19
1) Bo ludzie są ciekawi, chcą rozwijać swoje zainteresowania i potrzebują miejsca stworzonego do tego celu  - a to forum jest maksymalnie nie przyjazne dla "nowych", "zainteresowanych", "chcących się zainteresować".
Mylisz "przyjazny" z "pobłażliwy".

2) Ludzie z doświadczeniem pewnie niedługo się tam pojawią - po prostu są ludzie którzy lubią przekazywać swoją wiedzę, pasję uczyć innych - potrzebują do tego celu odpowiedniego miejsca.
Gdyby tak było, od dawna widzielibyśmy ich tutaj. Bo jeśli Twoja teoria jest słuszna - nie rozbiliby się o ścianę nieprzyjacielskiej reakcji ze strony tubylców. W końcu nie są nowi.

3) Forum dopiero wystartowało nie oczekujmy cudów na samym początku.
Oczekuję rozsądku a nie cudów. Zakładasz firmę, zatrudniasz 10 osób. Wynajmujesz miejsce na sto? Nie, rozbudowujesz się w miarę potrzeby. Tak samo powinno się budować każde forum.

4) Bo to forum jest maksymalnie nie przyjazne  dla "nowych", "zainteresowanych", "chcących się zainteresować".  ;)
Jeśli celem nowego forum jest zebranie całej dzieciarni, która w trzy wieczory chce napisać MMORPG z grafiką Crysisa, to w sumie dobrze. Mniej tego będzie tutaj.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 17, 2010, 14:06:37
+1
Tutaj nie ukrywamy przed ludźmi, że widzimy ich braki. I punktujemy je. Pomimo, że większość społeczności to programiści - daje to znacznie większy feedback niż forum z kilkunastoma początkującymi.

Żaden doświadczony designer nie zainteresuje się tym nowym forum z jednego powodu. Nie istnieje coś takiego jak projektowanie gry bez znajomości technologii i programowania lub/i wsparcia programisty/skryptera. To tak, jakby stolarz projektował stół z pięknie rzeźbionymi nogami nie mając pojęcia o rodzajach i obróbce drewna.

Praca w gamedevie to niekończący się cykl:
- robię coś
- daję to zespołowi
- czekam na feedback
- poprawiam, wywalam lub dodaję rzeczy
Stworzenie czegokolwiek grywalnego jest niemożliwe bez solidnej i nieustannej krytyki. Jeśli ktoś nie potrafi sobie z tym poradzić, nikt nie przymusza go do gamedevu.

Celem jest robienie gier czy klepanie się plecach?
Jacked dostał uprawnienia moda tu tutejsze działy designu. Jeśli ktoś jest w stanie sprawić, by ten kawałek społeczności był przyjaźniejszy dla zielonych, to jest to Jacked otwierający zupełnie świeże forum wyłącznie w tym celu ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 14:10:12 wysłana przez MadBonsai »

Offline nowofresh

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 14:39:27
Czekam od 15 min na potwierdzenie meila. Konto mam na GMAIL-u.
Żałosne.

Offline Super Mario

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 15:02:35
Ekhm...
Tam nie jest wymagana aktywacja konta...
Po prostu sie zaloguj, lol  ::)

Wiem bo dzisiaj sie rejestrowalem, a watpie zeby sie cos zmienilo ;p

Offline mechaniczny_s...

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 15:03:16
Czekam od 15 min na potwierdzenie meila. Konto mam na GMAIL-u.
Żałosne.
Przerażające.

Człowieku, ale masz problemy. Idź wyżyj się na kodzie, przynajmniej będzie z twoich emocji jakiś pożytek. Compot jest, do roboty! :P

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 16:12:51
at: ConayR

odp 1
pobłażliwość, pobłażliwością - nigdy za nią nie byłem, ale nie byłem też za kopaniem ludzi jak czegoś nie potrafią, nawet jak nie potrafią szukać z googla.
Oczywiście to nie znaczy że trzeba odpowiadać na każde pytanie z anielska cierpliwością, Ale np Jacked znalazł na to świetny sposób (znaczy się zastosował metodę znaną i lubianą wszędzie indziej)
np wiecie ile razy widziałem temat jaki program dla początkującego w game deva
Jacked zrobił dział tutoriale - w którym opisał programy z grubsza i nie dokładnie ale podoba mi się tok myślenia.
Jeżeli na jakiś temat jest sporo pytań warto go przemienić w dział taki konkretny merytoryczny np zamieszczając "głupie" tutki - (głupie w cudzysłowie jak by ktoś nie widział) .

Za to wiele razy widziałem jak niektórzy panowie bawią się w wojewódzkiego :), ale np nie widziałem na tym forum żadnego tutka z ich strony dla tych ludzi których wyśmiewają.

Gdyby tak było, od dawna widzielibyśmy ich tutaj. Bo jeśli Twoja teoria jest słuszna - nie rozbiliby się o ścianę nieprzyjacielskiej reakcji ze strony tubylców. W końcu nie są nowi.

odp2 Gwarantuje Ci że jednak są inne strony na których prawi się o tworzeniu gier lub elementów do nich. Jest też sporo ludzi którzy mogli by czegoś nauczyć, pokazać a którzy tu jednak nie przyjdą bo tubylcy. Sory ale jeżeli ktoś lubi dzielić się swoją wiedzą to nie znaczy że będzie robił nawet na forum na którym panują chore zasady.

Oczekuję rozsądku a nie cudów. Zakładasz firmę, zatrudniasz 10 osób. Wynajmujesz miejsce na sto? Nie, rozbudowujesz się w miarę potrzeby. Tak samo powinno się budować każde forum.

Tyle że tych sto miejsc "działów" na forum nie kosztuje go więcej, jeżeli był by jeden dział byście się czepiali za to że jest jeden dział ("POLACTWO").
A dzięki temu nowy użytkownik ma przed sobą kierunek rozwoju forum, wie ze to start ale też wie w jakim kierunku pójdzie strona/forum

Jeśli celem nowego forum jest zebranie całej dzieciarni, która w trzy wieczory chce napisać MMORPG z grafiką Crysisa, to w sumie dobrze. Mniej tego będzie tutaj.

Ależ tak, tak tak tak i jeszcze raz tak i pokazanie im że to wcale nie jest trudne - wiesz to dzieciactwo to nasi następcy czemu nie być dla nich kimś więcej niż osobą która powie "nie znasz się, nie poznasz się a w ogóle to idź sobie stąd"

P.S
Wchodzę sobie na to forum od czasu do czasu by zobaczyć jakieś fajne projekty, ale tak naprawdę projekty to jest jakiś odsetek, reszta to jakieś kłótnie, na tym forum po za działem typowo programistycznym nie ma merytoryki jest jakaś nie składna.. nie poukładana pseudo logika fizyczna istnienia niektórych wypowiedzi.
(Ba nawet nawet w dziale w którym nie powinno być złej merytoryki tylko konkrety zaistniał "najazd na Psyhixa za to ze proponuje swój silnik ze swoim supportem nowym ludziom")

Po za tym moderatorzy na tym forum są okropni. Potrafią zamknąć wątek, bez podania przyczyny.
Np sam miałem taki przypadek, w kilku wymienionych z Modem PW nie uzyskałem nic oprócz kilku minut śmiechu widząc jak człowiek nie potrafi przyznać się do błędu i używa nad wyraz ŚMIESZNYCH argumentów,
(Tak Moderatorze nadal czekam na odpowiedź czemu miały służyć twoje argumenty, bo jakie one były to już pewnie dowiedziałeś się czytając tekst wyżej jakieś dwie linijki).

Abstrahując od całości nie uważam też że nie znajdą się tam doświadczeni designerzy, bo A) nie można im tego zabronić bo B) ktoś w końcu ma fajne podejście do sprawy i na pewno fajni ludzie się znajdą.

To jest internet nie warsztat.

Pozdro
Neil

Offline ConayR

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 16:44:13
Tworzenie czegokolwiek wymaga wytrwałości. Ktoś, kto nie ma chęci szukać w Google i się edukować nie stworzy niczego. Prowadzenie takiej osoby za rękę to marnowanie czasu. Co do tutków - przeczytam, zanim się wypowiem (pobieżna lektura zjeżyła mi włosy na karku, ale nie chcę być niesprawiedliwy). Bo ja też mogę dużo pisać, ale niespecjalnie wierzę, że ktoś mnie potraktuje poważnie. Lista książek z warsztatowej wiki nikogo. Power 19 nikogo. Konstruktywna krytyka i czas poświęcony na pokazanie ludziom co robią źle też nikogo nie wzruszyła. Znakomita większość pojawiających się osób nie oczekuje, że dzięki komunikacji na forum poprawi swój pomysł. Oczekuje klepania po plecach. Póki będziecie to oferować na GDCP, będzie kolorowo i uroczo. Ale to absolutnie nikomu w niczym nie pomoże.

Wiara w to, że GDCP przyciągnie ekspertów jest oparta na pobożnych życzeniach a nie rzeczywistej ocenie sytuacji. Mogę jedynie pogratulować optymizmu. Uwaga na temat prowadzenia forum była pisana z dobroci serca. Można ją ignorować i wytykać "polactwo", albo można się zastanowić, czy przypadkiem druga strona nie ma racji. Bo generalnie do tego się wszystko sprowadza: do nieumiejętności przyjęcia rzeczowej krytyki. Dlatego szkoda mojego czasu na dalszą dyskusję w temacie. Będzie tak bezowocna jak próba przekonania dwunastolatka, że jego natchnione pisanie jest bardzo naiwne. Powodzenia!

Offline Rokuzo

• Użytkownik
    • Masz na sprzedaż klucze do cs go?

# Październik 17, 2010, 17:21:45
Uczy się kilka dni c++ -> Napisał jakiś program, który miał być grą -> Inni skrytykowali go na danym forum "Zle zrobiłeś rzecz X ... tak się tego nie robi" albo "Co to ma być ? Naucz się C++ porządnie i wtedy wez się za gry" czy "X do poprawki" -> "Zjeban* forum, idę zrobić własne gdzie będę Adminem i będę rządził" mówi skrytykowana osoba kryjąc się za "Polactwem" -> Lecz zapomniał o jednej ważnej rzeczy ... nauka programowania to nie zajęcie na te kilka dni ... a na pewno nie programowanie gier.

Denerwujące są takie osoby w dodatku obrażające się na te osoby, które przez krytykę chciały coś takowemu beginnerowi wyjaśnić/zaznaczyć -_-

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 17:35:13
at: ConayR - masz racje nie ma co dyskutować, jesteśmy na zupełnie innych poziomach - być może i jestem na poziomie 12 latka, ale za to bardzo wybitnego

at: Rukozo - żeby tu jeszcze tak było jak mówisz :) szczególnie to "chciał coś takowemu beginnerowi wyjaśnić"

KRYTYKA - nie równa się wyjaśnianie tłumaczenia,

Nie podoba się komuś pytanie jak zrobić grę w stylu www.taern.pl a przede wszystkim w jakich programach niech głupio nie odpowiada.
Jak nikt nie odpowie będzie lepiej niż odpowiedzi w stylu Paint + notatnik... żałosne, bo może jak by któryś odpowiedział poprawnie co kosztuje tyle samo co ten żart to może koleś by się wziął za siebie i by coś kiedyś zrobił, a teraz na pewno nic nie zrobi...

pozdrawiam
Neil

P.S
Polactwo

Offline nowofresh

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 18:30:11
Domyśliłem się wcześniej już :).

Offline Rokuzo

• Użytkownik
    • Masz na sprzedaż klucze do cs go?

# Październik 17, 2010, 18:57:24
Nie podoba się komuś pytanie jak zrobić grę w stylu www.taern.pl a przede wszystkim w jakich programach niech głupio nie odpowiada.
Jak nikt nie odpowie będzie lepiej niż odpowiedzi w stylu Paint + notatnik... żałosne, bo może jak by któryś odpowiedział poprawnie co kosztuje tyle samo co ten żart to może koleś by się wziął za siebie i by coś kiedyś zrobił, a teraz na pewno nic nie zrobi...

Pamiętaj o jednym : "Na głupie pytania odpowiada się głupio" ;p

A to Paint + Notatnik ... to bym dodał znajomość html+/php+/js+ i taka gra to by była tylko kwestia czasu i zaangażowania a jak byś miał przyjaciół czy tam kolegów co się zajmują programowaniem/grafiką czy czymś co pomoże przy tworzeniu takowej gry to czas workingu by się grubo skrócił :)

Ludzie odpowiadają na pytania typu "Jak zrobić grę" w taki sposób a nie inny bo ich denerwuje oglądanie n tematów "Jak zrobić grę X" albo tematy typu "Zróbcie mi grę :)"

A co do tego forum o projektowaniu gier :) to powodzenia ^^
Czytałem kilka mini-kursów czy przykładów i powiem szczerze, że dokładniej to ja swój framework na lekcji w szkole na religii rozpisuje -_-
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 19:01:39 wysłana przez Rokuzo »

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 21:54:08
Pamiętaj o jednym : "Na głupie pytania odpowiada się głupio" ;p

podobno nie ma głupich pytań

pozdro
Neil

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 17, 2010, 23:24:10
Ale tylko jeśli uwzględnić brak Google pod ręką ;)

Offline intoxicate

• Użytkownik
    • Jak zrobic gre FPP

# Październik 18, 2010, 08:15:56
podobno nie ma głupich pytań
sa glupie pytania i na tym forum pojawiaja sie one czesto. Myslisz, ze czemu tak malo 'pro' ludzi z branzy tutaj sie nie wypowiada? jak widac posty w stylu "robie mmorgp w czym napisac" to az zal sie robi. Ja sie mega ciesze ze sa tu jakies zasady, im wiecej jaj bedzie tym lepiej i bedzie coraz konkretniej.

Generalnie ja bym bardzo prosił moderatorów o bycie bardziej gestapo, OT/SPAM jest chyba w każdym temacie, nie dziwcie się temu, raz na rok dajecie ostrzeżenia - weźcie posypcie bany i tyle, tym bardziej jeśli ludzie którzy robią OT nic od siebie nie dodają (nie pomagają na forum innym etc). Przez te pokemony i inne takie wiele osób, które wcześniej się często wypowiadały na Warsztacie teraz siedzą cicho bo pewnie wydaje im się, że z Warsztatu się jeden wielki pokemon zrobił i OT. Szczerze powiedziawszy jak ja miałbym tu moda wiele osób już by miała permament bana. Wiem wiem, to jest internet i każdy może sobie wejść, "Warsztat powinien być dla wszystkich", tylko, że to nie jest piaskownica co poniektórych, ale społeczność w której można i powinno się banować osoby, które ciągle, po prostu ciągle robią OT, durne i niekonstruktywne komentarze. Dla osób, które piszą bzdury za często niż powinni - zróbcie sobie bloga, będziecie mieli Waszą piaskownice gdzie będziecie sobie mogli pisać "#*@&S :D:D" czy coś w stym stylu. Nie wiem, załóżcie sobie forum i tam piszcie. Krew mnie zalewa po prostu po przeczytaniu nowych postów z weekendu dzisiaj...ale już nie narzekam :)

ABOUT TOPIC:
Jeszcze raz to powiem; po co powielac to co juz istnieje? Czemu nie dogadaliscie sie z Modami Warsztatu i nie zrobili tutaj tego co checie zrobic tam? To nie ma sensu...
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 09:14:43 wysłana przez intoxicate »