Autor Wątek: Początek  (Przeczytany 3575 razy)

Offline ConayR

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 02:21:46
Namiot Gomila,[spacja]mapa1,[spacja]npc:[spacja]Gomil

ROZMOWA Z GOMIL:
Gomil:No, wreszcie odzyskałeś przytomność! Juz myślałem, że bogowie wezwali cię do siebie. bo Od kilku dni leżałeś tutaj nieprzytomny. Na twoje szczęście znalazł cię jeden z paladynów i przyniósł tutaj.
Serio, dlaczego miałbym czytać coś tak najeżonego błędami? Po 4 browarach piszę składniej od Ciebie.

Wyjaśnię Ci bardzo prostą zasadę: Ty tekst piszesz raz, użytkownicy na forum czytają go 1 * ilość_użytkowników razy. Jest nas tutaj więcej niż sztuk jeden, więc zaoszczędzasz czas we wszechświecie pisząc porządnie. Co więcej, okazujesz w ten sposób szacunek dla naszego czasu, w zamian za co możesz liczyć na poświęcenie naszego czasu na rzeczową krytykę tego co stworzyłeś.

Będziesz się w ten sposób mógł dowiedzieć np. dlaczego Twój tekst się ciężko czyta: każda postać brzmi tak samo, sposób wypowiedzi jest wydumany i pseudoliteracki (bo stylizować trzeba umieć - Ty nie potrafisz). A tak, zamiast przeczytać coś wartościowego, dowiedziałeś się, że jesteś leniem bez szacunku. Norma w sumie na tym forum.
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 02:24:21 wysłana przez ConayR »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline pawelek

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 09:39:57
Jak już powiedzieli koledzy wyżej napisane do d***.

Ale ja przytroczę fragment:
c.Jak rozpocząć podróż po świecie Ankiarii?
Nie jesteś jeszcze wystarczająco silny, żeby ruszać w podróż. Na razie zostań między nami. Możesz spróbować swoich sił ze zwierzętami, jakie tutaj znajdziesz. Co prawda nie masz czym walczyć, więc nie porywaj się na silne stwory. To żaden wstyd walczyć na początku ze słabszymi, by później móc stawić czoła silniejszym. Nieopodal znajdziesz Fiarusa, on opowie ci więcej o Ancarii

1. to Ankiarii czy Ancarii;
2. Jeśli kolega nie grał w Sacred, to pora to naprawić, bo właśnie tam kraina nazywa się Ankaria;
3. Fiarusa kojarzy się z śmieszniejszym słowem. Doradzałbym nadawać imiona tak by kojarzyły się choćby z profesją;
4. Ciekawe pytanie do paladyna, który najwidoczniej siedzi w namiocie...

Moim zdaniem, po poprawieniu wszystkich błędów, niedoróbek, tak jak pisałem wcześniej komuś innemu, daj do przeczytania mamie, koledze oraz najlepiej siostrze, jak starsza, to może będzie konstruktywna i Cie zj***. No i fakt, jakbyś oszczędzał czas ludzi i dawał im poprawione przez powyżej podane osoby teksty - pewnie milej by się czytało.

Pozdr.
P.

Offline Nelight

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 09:47:31
Po pierwsze to jak polskimi znakami nie moge pisać bo mam nie polskiego windows'a.

Offline pawelek

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 10:23:50
A po drugie?

Grałeś w niemieckiego Gothica, masz angielskiego windowsa (nie rozumiem jaki to problem,ale ok)... skąd Ty to masz? bo pewnie nie kupujesz?

Pozdr.
P.

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 10:35:11
Jak ktoś daje przykład gothic'a jako świetnej gry to zawsze się zastanawiam czemu >?

No czemu>?

Offline Nelight

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 10:54:03
Grałeś w niemieckiego Gothica, masz angielskiego windowsa (nie rozumiem jaki to problem,ale ok)... skąd Ty to masz? bo pewnie nie kupujesz?
Ja mam niemieckiego Windows'a bo mój szwagier jest niemcem i on mi go przywiózł,tego gothica też

Offline Karol

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 11:11:24
Ja mam niemieckiego Windows'a bo mój szwagier jest niemcem i on mi go przywiózł,tego gothica też
Ja mam angielskiego Windowsa i jakoś nie przeszkadza mi to pisać literek z ogonkami. Takie tłumaczenie, że nie ma się polskiej wersji językowej to o kant d... rozbić. W panelu kierowania poszukaj zmiany klawiatury, dodaj tam polski (programisty), a resztę najlepiej wywal.

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Październik 14, 2010, 12:55:15
Jak ktoś daje przykład gothic'a jako świetnej gry to zawsze się zastanawiam czemu >?

No czemu>?
Czemu? Gothic (a raczej 1 i 2 bo 3 niestety spartolili, co do 4 niedawno wyszła ale też nie trzyma poziomu) jest jedną z lepszych gier RPG tamtych czasów. Może graficznie nie była cudem techniki ale za to gameplay miała bardzo świetny. Chodząc po lokacjach gracz czół że świat żyje. Questy nie polegały tylko na przynieś, zabij i tak na okrągło. Dużym plusem była możliwość przyłączenia się do jednej z frakcji, oczywiście trzeba było udowodnić że się nadajesz. Otwarty świat ale nie do przesady (możesz chodzić wszędzie ale mając słabą postać daleko nie zajdziesz) oraz rozmiar mapy (nie za duży, nie za mały), a i jeszcze zrównoważony poziom trudności ale co wy o tym możecie wiedzieć (mówię do młodszych) o prawdziwych RPG-ach w czasach GTA 4 , COD MW itp. Teraz liczą się tylko gry z rozbudowanym trybem multi lub MMO (ostatnio na forum każdy chce robić MMO :) ) choć czasami zdarzają się gry warte świeczki.

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 13:22:45
grałem w gothica 1 - powiem szczerze fajnie się grało i tyle - nigdy Morrowinda nie przebije

gothic 2  z dodatkiem noc kruka był dość ciekawą przygodówką

i tyle co mogę ja osobiście powiedzieć o gothic'ach

Pozdrawiam
Neil

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Październik 14, 2010, 13:37:26
(...) nigdy Morrowinda nie przebije (...)
Widzę że masz całkiem inne zdanie o RPG-ach.
Ja osobiście nie lubię Morrowinda (jest za prosty).

Offline Liosan

• Redaktor

# Październik 14, 2010, 13:52:49
Widzę że masz całkiem inne zdanie o RPG-ach.
Ja osobiście nie lubię Morrowinda (jest za prosty).
:brecht: :D Gothica z Morrowindem porównujesz? Z czym do ludzi, Gothic to hack-n-slash. Postacie mają tam tyle życia co drewniane kłody,  questy są innowacyjne i zaskakujące niczym zupa mleczna, a fabuła i reżyserka scen jest tak wciągająca, że przy co dłuższych scenach szedłem oglądać telewizję. I mówię tu oczywiście o jedynce :) Nie przeczę - gra jest genialna, naprawdę dobrze ją wspominam i cieszę się że miała pozytywny wpływ na rynek; bardzo przyjemna była eksploracja świata, rozwój postaci i oczywiście walka. To była bardzo dobra gra - ale kiepski RPG.

Liosan

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Październik 14, 2010, 13:59:52
Wszystko fajnie, ale to nie jest temat o najlepszych rpg świata ;]

Offline Rokuzo

• Użytkownik
    • Masz na sprzedaż klucze do cs go?

# Październik 17, 2010, 21:01:04
No bo jak można w Gothica nie grać nigdy :) Dzieci naparzają w myszkę i klawiaturę przy CoD4 czy tam przy tym CS a w kultowego RPGa nie grali. W Gothicu nie liczyła się grafika a zajebisty klimat (co w 3 spaprali   >:() ... Włączając Gothica1 i patrząc na menu i słuchając tego fajnego podkładu dzwiękowego już można było powiedzieć "Ale klimat" a nie jak w gierkach fpsach typu CS czy metinach gdzie napierda**** w myszkę krzycząc "Frag++" lub "1%Expa++" ;p

@Co do tematu ;p
Dialogi ... jeżeli tak to można nazwać. Są co najmniej słabe. Chcą takowe pisać polecam najpierw nauczyć się poprawnie pisać po polsku bo ta ilość błędów boli  ;)