Autor Wątek: Wybór mocnego laptopa !  (Przeczytany 4559 razy)

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 12:46:06
at: Pawełek
U Was to bogaci Neil :) A u nas to biedni...

to nie chodzi o to czy bogaci czy biedni - tu chodzi o to że nie których nie stać by kupować "szmelcu" czy to sprzętu nie funkcjonalnego.

Po za tym stacje kupi świetną za 5 monitor 24 cale za ponad tysiąc też kupi dobry samsunga  a ma sprzęt dużo lepszy.

Nikt mi nie powie że w pociągu jest potrzebny "mocarny" laptop bo by chciał półgodziny pograć w CRYSIS, lub na uczelni :) pokazać kumplom że chodzi na ultra. 

Po za tym jestem zdania że do profesjonalnej pracy tylko i wyłącznie stacjonarka.

Trzeba się zastanowić czy chcę komputer do pracy czy laptopa bo mam taką zachciankę że to ma być laptop.
Pozdro
Neil

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Wiesiu

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 15:52:26
Siemka, wlasnie tez stoje przed zakupem laptopa. Niestety nie jest u mnie tak na bogato by kupic sobie laptopa za prawie 7k.. :)

W ogole nie wyobrazam sobie pojecia mobilonsci, gdy co rusz musisz chodzic z czyms co jest tak cholernie drogie. Jesli poruszasz sie np. pociagami, to istny strach - do tego moze dojsc sytuacja ze po prostu ktos na ulicy wyszarpie Ci torbe(nawet w drodze na parking) i ciach - nie ma 7k.
Jesli samochodem, to czemu nie zainwestowac w komputer stacjonarny i jakas torbe czy tam szelki do stacji by ja przenosic bez wiekszych problemow.

Potezne laptopy maja okropny problem z temperatura, gdy przychodzi gorace lato (a takie mielismy ostatnio), to one sie po prostu gotuja i zywnotnosc podzespolow spada. Nawet podstawki chlodzace wiele tu nie zdzialaja.

Tak wiec moze kup sobie takiego mid-endowego laptopa, plus jakiegos high-enda z poteznym monitorem (tak jak inni radza). (takiego PieCa zawsze mozesz sobie podkrecac, wydluzajac jego przydatnosc)

Aktualnie mialem sobie kupic Acera 5740g, Procesor i5-430M, 4GB, Radeon HD5650, 15,6" - za 2749
http://www.x-kom.pl/p/54431-notebook-laptop-15,6-acer-as5740g-434g32mn-i5-430m-4096-320-dvd-rw-7hp64.html

Ale pojawil sie na horyzoncie odswiezony MSI GE600, Procesor i5-460M, 4GB, Radeon HD5730, 16" - za ~3k
http://allegro.pl/msi-ge600-i5-460-4gb-500gb-5730-1gb-najtaniej-i1274154159.html (warto zadzwonic, mozna powalczyc z cena)

A czym dalej patrzysz na te laptopy to okropnie sie przeplaca za podzespoly - i stosunek ceny do wydajnosci spada diamentralnie. Nie mowiac ze mobilne podzespoly sa znacznie gorsze niz ich PC'towe odpowiedniki.

edit: oba laptopy maja swoje 17" odpowiedniki(acer 7741G, msi ge700)
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 15:57:05 wysłana przez Wiesiu »

Offline dikamilo

• Użytkownik
    • blog

# Październik 14, 2010, 17:19:21
te grzejące się obudowy to chyba największa wada mocnych laptopów. Trzeba położyć na biurku, nie ma wyjścia.
Można spróbować jeszcze podstawek chłodzonych ale nie wiem na ile to się przydaje bo nie testowałem.

Osobiście niedawno kupiłem sobie asusa n61jv na i3 z gf 325m i jestem zadowolony (sprzęt raczej średniej klasy), na baterii do 2h zależnie od obciążenia, nie grzeje się tak mocno wiec na kolanach można trzymać cały czas. Kompilacja dużych rzeczy np. boost czy wxwidgets idzie sprawnie, z gier to testowałem coda 5 i 6 i ciągną na maxa tyle że w cod6  grałem na mniejszej rozdzielczości.

Laptopy z kartami quadro chyba nie nadają się do gier ? A co do dużego ekranu to chyba lepiej podpinać sprzęt pod zewnętrzny monitor.

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 17:24:15
Można spróbować jeszcze podstawek chłodzonych ale nie wiem na ile to się przydaje bo nie testowałem.
Działa, ale najlepiej takie coś zrobić samemu.
z kartami quadro chyba nie nadają się do gier ?
Jakoś nie widzę powodu, żeby takie lapki nie nadawały się do gier. Wyższa cena to już inna sprawa.

Offline nowofresh

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 20:55:59
Raz jestem w jednym domu a raz w drugim, albo u dziadka czy babci.

Nie będę kupował 4 mocnych kompów, o to chodzi. A bardzo często się przemieszczam.

To jakiego laptopa polecacie ? - Głównie Renderowanie grafiki i programowanie gier.

Offline jakimov

• Użytkownik

# Październik 15, 2010, 23:25:24
Raz jestem w jednym domu a raz w drugim, albo u dziadka czy babci.

Nie będę kupował 4 mocnych kompów, o to chodzi. A bardzo często się przemieszczam.

To jakiego laptopa polecacie ? - Głównie Renderowanie grafiki i programowanie gier.

Nowofresh przez dwie strony tego tematu starają Ci się ludzie coś wyjaśnić, a Ty nadal nie rozumiesz.
Tu chodzi głównie o ekonomię. Nikt nie każe Ci kupywać 4 mocnych kompów, ba!, nawet dwóch mocnych. Tu chodzi o to, że jest kompletnie nieopłacalne rozwiązanie które proponujesz.
Jeśli jednak uważasz inaczej i chcesz kupić super wypasionego laptopa i cholernie drogiego przy okazji,
to po co się pytasz jeszcze na forum?. Przecież i tak nie słuchasz tego co Ci próbują forumowicze wytłumaczyć.  Kupuj pierwszego lepszego wybranego przez siebie i tyle.

juzek

• Gość
# Październik 15, 2010, 23:59:48
Nowofresh, Za cenę tego Asusa, do którego podałeś link w pierwszym poście kupiłbym Macbooka Pro z wyświetlaczem 15 cali. Na Macbooku albo wirtualnie odpalasz Windowsa Siódemkę pod Parallel Desktop albo restartujesz komputer i odpalasz natywnego Windowsa. Nie zapomnij o tym, żeby kupić oryginalnego Windowsa oraz 99$ za możliwość tworzenia i publikowania gier na AppStore (narzędzia deweloperskie masz gratis).

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 16, 2010, 10:56:26
A co do komputerów apple'go 20 października ma być kolejne święto Jobsa czyli kolejna prezentacja

Tym razem będą to komputery - ciekawe co pokażą i ciekawe jakie będą ceny w Polsce.

Pozdro
Neil

P.S
Z tym Applem wcale nie taki głupi pomysł, jeśli masz tyle kasy na wydanie a chcesz mieć sprzęt który będzie dość długo slużył a do tego będzie można się nim pochwalić :) to bierz apple.

Jeszcze może uda Ci się na tym zarobić

Offline yorp

• Użytkownik
    • ProfessionGG Project

# Październik 17, 2010, 21:42:03
Gdy jest nieobciążony to pracuje prawie bezszelestnie bo nie ma takich dużych wentylatorów jak w stacjonarce. Taka cicha praca to naprawdę duży plus

To ty chyba nie słyszałeś MBP :))) Na idlu to jeszcze idzie znieść, ale pod "obciążeniem" (tak "ogromnym" jak np. kompilacja kodu) robi gorszy hałas niż Fermi w SLI. Nie mówiąc już o tym że 3 minuty po włączeniu nie idzie go dotknąć czy położyć na kolanach, bo parzy.

te grzejące się obudowy to chyba największa wada mocnych laptopów. Trzeba położyć na biurku, nie ma wyjścia.

czy to jest wg ciebie goraco: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Lenovo-ThinkPad-W701ds.33861.0.html