Autor Wątek: Wybór mocnego laptopa !  (Przeczytany 4346 razy)

Offline nowofresh

• Użytkownik

# Październik 13, 2010, 17:21:09
Witam,

Zmieniam stary komputer stacjonarny na laptopa z powodu tego, że często się przemieszczam.
Chciałbym aby laptop pozwalał grać w takie tytuły jak CRYSIS czy inne gry, które wymagają niezłego sprzętu. Chciałbym grać na najwyższych detalach na nich, z dobrym FPS-em i z efektami takimi jak Parallax Mapping.

Ale najważniejsze jest tworzenie gier i grafiki 3D.
Zależy mi na szybkim uruchamianiu silników, napisanych gier, komplikacji programów i innych rzeczy związanych z tworzeniem gier i grafiki 3D. Zamierzam pracować z kilkoma programami jednocześnie, czyli m.in: Visual C++, GG, MSN, Firefox, 3ds Max, Photoshop, Edytorem plików, uruchomionym silnikiem gry i innymi rzeczami.

Narazie zastanawiam się nad tą pozycją:
http://allegro.pl/asus-g73jh-i7-740-8gb-1000gb-hd5870-1gb-win-7-gra-i1258565345.html

Może być coś tańszego ale bez przesady. Ma starczyć, gdzieś tak na - 3-5 lat.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline yarpen

• Użytkownik

# Październik 13, 2010, 17:33:32
Laptop nie nadaje sie do zastosowan o ktorych piszesz. Da sie pewnie pograc, ale nigdy nie bedzie to max detail przy najnowszych tytulach. Mozesz ew. poczekac az Alienware wejdzie do Polski.

Offline Bounty

• Użytkownik

# Październik 13, 2010, 17:41:18
Zależy mi na szybkim uruchamianiu silników, napisanych gier, komplikacji programów i innych rzeczy związanych z tworzeniem gier i grafiki 3D
A to jest zależne od sprzętu?

Offline lethern

• Użytkownik

# Październik 13, 2010, 18:36:05
Niezłe parametry (Intel Core i7-740QM), szkoda że nie dali jeszcze dysku 10k obrotów :D
Ale będzie szkoda, jak go "zgubisz"/zalejesz. Też sugerowałbym rozwiązanie komp+laptop (chyba że odpalasz gry w pociągu albo na uczelni...)

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Październik 13, 2010, 18:50:50
Może być coś tańszego ale bez przesady. Ma starczyć, gdzieś tak na - 3-5 lat.
Z własnego doświadczenia powiem tyle - po dwóch latach już myślałem o szybszym sprzęcie. W końcu dostaje się grafę ze średniej, albo niskiej półki. To by było na tyle, jeśli chodzi o "moc" laptopów.
Za taką cenę, ten Asusik będzie w miarę dobry - można ew. rozejrzeć się za Alienware M17x, jakimś Precisionem M6400/M6500 od Della czy Lenowo W700. Quadro niestety ma SM 4.0, nowych nie widać, ale zaletą takich lapków jest matryca 1920x1200 - do programowania będzie miodzio.
Ew. można wziąć pod uwagę http://www.bluemobility.pl/index.php?przeznaczenie=Clevo&wybierz=notebook lub zagraniczne klony.

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Październik 13, 2010, 18:59:53
Poza tym jaki sprzęt jest w stanie pociągnąć Metro w 1920 w trybie DX11 z wszystkim na maxa? :)
Nie mówiąc już o tym że za te 6-7k to można kupić stacjonarkę, że ho-ho. (i7-980X <3)
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2010, 19:07:28 wysłana przez Dab »

Offline yorp

• Użytkownik
    • ProfessionGG Project

# Październik 13, 2010, 19:46:24

Offline dikamilo

• Użytkownik
    • blog

# Październik 13, 2010, 20:07:41
Cenowo to nie nie opłaca się kupować teraz laptopa z DX11 bo są strasznie drogie a te karty chyba nie są jeszcze tak wydajne. Jeżeli lapek ma być typowo do gier to i7 może i tak ale taki i3 czy i5 też się spokojnie nada.

Offline nowofresh

• Użytkownik

# Październik 13, 2010, 20:12:32
A są netbooki co pociągną 3DS Maxa xD ?

A można kupić jakiegoś taniego laptopa co pociągnie DX11 w tym 3ds maxa, programowanie itd. i za 2 lata znów nowego ?

A jak tak, to jakiego ?

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Październik 13, 2010, 23:18:08

Do takich zastosowań jak piszesz wszystkie netbooki to szmelc.

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 02:15:53
Jeżeli chcesz do grafiki 3D
To ja sobie nie wyobrażam pracy na mniejszym monitorze niż 22cale.

Osobiście zauważam nawet wśród swoich znajomych grafików że wolą kupić sobie dobrego łapka zamiast świetny komputer - bo taka moda:)

Np moja dziewczyna do fotografii planuje kupić
stacje za ok 5tys
monitor 24or better do 2-3 tys
i EeePC 10.1" z 14h baterią mieszczący się jej do torby

I sądzę ze to najlepsze rozwiązanie przynajmniej w jej przypadku, ale też może to przemyśl.

Pozdrawiam
Neil

Offline pawelek

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 09:53:49
U Was to bogaci Neil :) A u nas to biedni...

Ja sam używam Asus G1S do gier i programowania. W najnowsze gry nie gram, przenośność  1h poza gniazdkiem wystarczy. Kupiłem go bo na uczelnie i do pracy. Fajny jest, bo mogę w domu robić w każdej pozycji w każdym miejscu. Np teraz na kanapie w stołowym, a za chwilę na łóżku w sypialni, bo mi się dzieciak obudzi itp. Każdemu lepiej z innymi rzeczami. Ja bym się na miejscu autora zastanowił: grafika czy kodowanie, a może  granie. BO wg mnie do każdej z tych rzeczy inny komputer. I oczywiście można kupić wypał sprzęta który pociągnie to wszystko, ale uwierz mi, Twój mózg nie pociągnie tego na raz :)

Alienware można kupić w USA, chyba nawet potaniały - Dell się stara :) Mi niepotrzebne, ale może Tobie.

Stacjonarka i monitory pow 22"... to by Ci pomogło, bo naraz kilka programów  na kilku monitorach... Ale okulista co pół roku i dioptria rośnie.

Kolega w stanach zrezygnował z laptopa na rzecz stacjonarki - co komu potrzebne to kupuje. Najlepiej mieć to i to :)

Pozdr.
P.

P.S. laptop na 5 lat... do kompa dołożysz nową kartę do laptopa gorzej (i drożej)...

Offline voytech

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 11:35:36
Za taką cenę, ten Asusik będzie w miarę dobry - można ew. rozejrzeć się za Alienware M17x, jakimś Precisionem M6400/M6500 od Della czy Lenowo W700. Quadro niestety ma SM 4.0, nowych nie widać, ale zaletą takich lapków jest matryca 1920x1200 - do programowania będzie miodzio.
Kiedyś jak miałem częste przeprowadzki to kupiłem Dell XPS z GeForce Go GTX 7900, jak na tamte czasy to był mocarny laptop, wiele gier śmigało, że aż miło, ale... nie zrobiłbym tego ponownie bo za taką samą cenę stacjonarka będzie mocarniejsza. Więcej prądu żre i bateria jakby co mniej trzyma. Laptop jest dość ciężki i w zasadzie więcej na biurku leży bo z takim ciężarem i drożyzną trudno się przemieszczać. Wogóle 17stki są mało poręczne, ja już w życiu takiego czegoś nie kupie, najwyżej 15cali

Ekran 17 cali 1920x1600 (teraz 1920x1080) jest co prawda ostry jak brzytwa, ale jak jakiś program ma fonty oparte o stałą liczbę pikseli to wtedy masakra bo taka rozdzielczość na takiej powierzchni powoduje, że czasami trudno jest coś wypatrzeć. Ciekaw jestem jak te 1920x1080 mieści się na 15'' w takim laptopie jak Alienware M15x?

Zastanawiałem się ostatnio jednak nad M15x, ale w końcu kupiłem dekstopa, bo po co mi laptop, który będzie leżał cały czas na biurku jak równie dobrze może być to stacjonarka. No i yarpen wspomniał, że full detali nie będzie, bo jednak więcej mocy produkuje dużo ciepła i wersje laptopowe CPU, GPU, dysk, itp. są mniej wydajne i nie mają takich osiągów jak stacjonarki.

Najważniejsze zalety to taka, że jednak weźmiesz go pod pachę i w podróż się z nim udasz. Gdy jest nieobciążony to pracuje prawie bezszelestnie bo nie ma takich dużych wentylatorów jak w stacjonarce. Taka cicha praca to naprawdę duży plus, no ale czy naprawdę warto?

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Październik 14, 2010, 11:43:46
Gdy jest nieobciążony to pracuje prawie bezszelestnie bo nie ma takich dużych wentylatorów jak w stacjonarce. Taka cicha praca to naprawdę duży plus

To ty chyba nie słyszałeś MBP :))) Na idlu to jeszcze idzie znieść, ale pod "obciążeniem" (tak "ogromnym" jak np. kompilacja kodu) robi gorszy hałas niż Fermi w SLI. Nie mówiąc już o tym że 3 minuty po włączeniu nie idzie go dotknąć czy położyć na kolanach, bo parzy.

Notabene im wentylator większy tym jest cichszy (bo ma wyższą wydajność na niższych obrotach...) Taki MBP ma 2 malutkie wentylatorki i w idlu mają 2000 rpm (w stacjonarce mam wentylatory o max. rpm 1200), a pod obciążeniem ~6500, szczytowo 9000 rpm -- normalnie jak Golf 2 turbo na dopalaczach :D (co nie zmienia faktu że temperatura CPU potrafi się utrzymywać w stresie w okolicach 100 stopni, w idlu koło 80)
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2010, 11:54:45 wysłana przez Dab »

Offline voytech

• Użytkownik

# Październik 14, 2010, 11:55:24
Gdy jest nieobciążony to pracuje prawie bezszelestnie bo nie ma takich dużych wentylatorów jak w stacjonarce. Taka cicha praca to naprawdę duży plus

To ty chyba nie słyszałeś MBP :))) Na idlu to jeszcze idzie znieść, ale pod "obciążeniem" (tak "ogromnym" jak np. kompilacja kodu) robi gorszy hałas niż Fermi w SLI. Nie mówiąc już o tym że 3 minuty po włączeniu nie idzie go dotknąć czy położyć na kolanach, bo parzy.

te grzejące się obudowy to chyba największa wada mocnych laptopów. Trzeba położyć na biurku, nie ma wyjścia.