Autor Wątek: biColor Compo - 15:00 15.10.2010  (Przeczytany 19366 razy)

Offline pi1er

• antyspam
  • Użytkownik
    • Mój devblog!

# Październik 10, 2010, 20:21:42
To może tak: Ja zaproponuje konfiguracje, a Wy powiecie co sądzicie.

Zaczynamy w piątek (15.10.2010 o 15:00) i kodzimy do (17.10.2010 - 20:00).
Dopuszczamy wszelkie silniki/liby/frameworki, w tym Flash, HTML5, JavaScript, a nawet tzw. "kliki" (GameMaker etc).
Temat pozwoliłem sobie już wybrać, publikuję go od razu - liczę na uczciwość uczestników.
Temat to "Gra dwukolorowa" - co oznacza, że grafika w grze może być zbudowana jedynie z dwóch kolorów.

Cały regulamin, znajduję się tutaj -> http://compo.pi1er.pl/
Dlaczego na osobnej stronie? Jeżeli nikt nie będzie miał nic przeciwko i znajdą się chętni do zmierzenia się również z ludźmi spoza Warsztatu. (Czyli jeżeli będą chętni na aktualną wersje "zasad") To dopuszczamy również scenę klikową czy flashową. Dlatego właśnie regulamin znajduje się właśnie tam.

Co Wy na to? Czy byliby chętni? Co sądzicie?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Październik 10, 2010, 20:40:16
(...) a nawet tzw. "kliki" (GameMaker etc).(...)
:-\

Offline pi1er

• antyspam
  • Użytkownik
    • Mój devblog!

# Październik 10, 2010, 20:43:09

Jak napisałem wyżej, to są rzeczy do negocjacji. Jeżeli znajdą się chętni i postawią jako ultimatum zakaz dla klików, to tak też się stanie.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 10, 2010, 20:49:45
A umieszczanie regulaminu tutaj przeszkadza w jakikolwiek sposób "uczestnikom spoza Warsztatu"?

Offline raver

• Użytkownik
    • Moja strona domowa.

# Październik 10, 2010, 21:05:27
Wszystko poza tym:
3. Grafikę może przygotować dla Nas znajomy grafik, możemy zrobić ją sami - jednak nie może ona zostać pobrana z internetu.
i podaniem od razu tematu mi się podoba. W końcu będzie compo na gameplay, niż na to kto ma lepszy framework. Temat wylosujmy w piątek o 15, please. Niby po co go teraz podawałeś?

Offline fredman7

• Użytkownik

# Październik 10, 2010, 21:09:38
Fajny temat compo, ciesze się, że podchodzisz profesjonalnie do kwestii "organizacyjnych", to się ceni, ale mam jedno zastrzeżenie. Temat compo powinien być ogłaszany w chwili rozpoczęcia compotu. Czyli jak już dziś napisałeś jaki jest temat compo, powinno się ono rozpocząć dziś w chwili napisania posta. Według mnie, aby zapobiegać takim sytuacją wystarczy napisać: tematem compo będzie "X...", lub "Y...", pięć minut przed rozpoczęciem compo wylosuje temat i poinformuje o nim dokładnie w momencie rozpoczęcia. Zapobiega to sytuacją, że ktoś niesprawiedliwie zacznie robić pracę wcześniej niż inni. Wiem, że ideą compotu jest dobra zabawa, ale ta "dobra zabawa" wcale nie jest taka dobra, jak się wie, że ktoś gra nie fair.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Październik 10, 2010, 21:19:22
Nie chcesz, nie pisz :P Taki Ludum Dare czy inne znane compo mają kliki dozwolone i wychodzi im tylko na korzyść. Tylko tu mamy środowisko hackerów-niskopoziomowców, która przekonuje ludzi, że jeśli kodowanie gier przestanie być trudne techniczne, to przestanie być fajne :).

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Październik 10, 2010, 21:24:00
Jak dla mnie bomba, ale faktycznie temat z góry ujawniony nie za dobrym pomysłem - ktoś może zacząć wcześniej, więc chyba lepiej jakby pierwsza część czyli bicolor była + jakiś temat przewodni np. styl, lub wymagany element.
Ale i w takiej formie only bicolor też pasuje, choć wypowiadać się nei powinienem, gdyż raczejnie będzie mnie w następny weekend w pozycji nerdzenia, więc uczestnikom życzę powodzenia :).

Offline pi1er

• antyspam
  • Użytkownik
    • Mój devblog!

# Październik 10, 2010, 21:25:56
Wiedziałem, że z tym tematem może być problem. Jednak gdybym zachował go dla siebie i po prostu wrzucił w piątek - to nie byłoby fair.

Co do tematu:
Proponuję dolosować temat, to znaczy: Idea dwóch kolorów zostaje, ale do tego dolosujemy (w piątek) jakiś - niesprzeczny z obecnym - temat z listy.

Jak bardzo zależy Wam na grafice z internetu to mogę się do tego przychylić, liczy się dobra zabawa. Co do klików, jest mi to absolutnie obojętne - oni też tworzą gry, czasami na prawdę dobre gry! Chociaż sam nie tworzę gier w ten sposób, ale też nie wykluczam produkcji za to.

Będą chętni z ultimatum "nie chcemy klików" - mogę się przychylić, będą chętni z transparentem "chcemy grafy z neta" - może być. Byle byłoby co oceniać.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 10, 2010, 21:27:44
Wywaliłbym jeszcze zapis, że przy gierce może pracować tylko jeden programista. Jeśli dodasz do tego grafiki z sieci, otrzymasz przepis na robienie szybkich prototypów.

Wtedy może sam skusiłby się na takie compo, bo temat ciekawy. Na wieczorne zawody programistów zawsze było mi szkoda życia.

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Październik 10, 2010, 22:46:15
Wezme udział jak będzie przymus własnej grafy :D
Liczy się gameplay, a chyba każdy w paintcie umie 4 kreski narysować ;)

Offline pi1er

• antyspam
  • Użytkownik
    • Mój devblog!

# Październik 10, 2010, 23:01:32
Wezme udział jak będzie przymus własnej grafy :D
Liczy się gameplay, a chyba każdy w paintcie umie 4 kreski narysować ;)
Szczególnie, że wolno użyć dwóch kolorów :)

Edit: Najlepiej by było jakbyśmy konkretne decyzje podjęli do końca jutrzejszego dnia. Tak, aby we wtorek móc wrzucić newsa na Warsztat i warsztat.gd/compo - może więcej chętnych załapiemy!

Szybka decyzja:
1. Dolosowujemy drugi temat równo o 15:00 15.10.2010 (tzn. rzucę wirtualnymi kośćmi i wrzucę screena)?
2. Grafika: Only Programmers-art? Programmers + Grafik? Programmers+Grafik+Internet?
3. Dopuszczamy Kliki (Gamemaker etc)?
4. Wielu programistów jeden projekt - dopuszczamy?
« Ostatnia zmiana: Październik 10, 2010, 23:19:21 wysłana przez pi1er »

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Październik 10, 2010, 23:23:49
1: tak
2: pierwsza opcja
3: tak
4: nie

Offline Xirdus

• Redaktor

# Październik 10, 2010, 23:42:50
A może totalnie freestylowe compo, wszystko dozwolone, byleby tylko być w temacie?

Offline pi1er

• antyspam
  • Użytkownik
    • Mój devblog!

# Październik 10, 2010, 23:45:16
A może totalnie freestylowe compo, wszystko dozwolone, byleby tylko być w temacie?

Zależy mi na takiej konfiguracji, która będzie pasować wielu osobom. Przez co będzie większa ilość uczestników :P