Autor Wątek: Jaki silnik , prośba o doradzenie  (Przeczytany 4405 razy)

Offline patryk006

• Użytkownik

# Październik 09, 2010, 18:42:32
Witam , raczej raczkuję w temacie programowania ale chciałbym się dowiedzieć o waszą opinię jaki silnik radzicie wybrać do takich rodzajów gier:

1.Platformówka (początkowo zacząłem w allegro ale teraz się zastanawiam czy to był dobry wybór)
2.Gra RPG 3d
3. Strzelaninka 3d

4. MMORPG z elementami strzelaniny , ogromny świat.

To są takie kategorie pomysłów w których mam pewną wizję i które chciałbym zrealizować w swoim życiu (nie mówię że chce usiąść i żeby samo wszystko się pisało)

Wiem że nie da się jednoznacznie wybrać najlepszego ale proszę o wasze zdanie jaki byście wybrali  ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Październik 09, 2010, 19:16:04
1. Bez silnika; weź SDLa albo Allegro albo SFML albo co tam chcesz.
2. Ogre3D, Irrlicht, dedykowany
3. FPS Creator, Unreal Engine
4. Miliony dolarów.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 09, 2010, 19:17:41
Albo zaangażuj się w modding. Posiadanie pomysłów na każdy możliwy gatunek gier nie daje ci nic. Niezależnie od silnika.

Offline FoToN

• Użytkownik

# Październik 09, 2010, 19:22:03
Odnośnie moddingu. Kiedyś (kiedy jeszcze mnie programowanie bardziej nie wciągnęło  :)) do modowania korzystałem z edytora który był razem z serią The Elder Scrools (morrowind, oblivion) i przyznam że całkiem przyjemnie się modowało. Tak więc odnośnie punktu 2 naprawdę warto polecić te edytorki (według mnie).

Offline rajkonkret

• Użytkownik
    • o mnie

# Październik 09, 2010, 19:59:37
1. hge --- starszy ale w miare łatwy do opanowania.... ewentualnie xenon core.... i ładnie i szybko... w allegro szybko ci się skonczy moc procesora a karta graficzna będzie ziewac:)

Offline patryk006

• Użytkownik

# Październik 09, 2010, 21:57:49
Albo zaangażuj się w modding. Posiadanie pomysłów na każdy możliwy gatunek gier nie daje ci nic. Niezależnie od silnika.

wiem że nie daje praktycznie nic , ale wasza wypowiedź tutaj da mi to że poczytam o silnikach które preferujecie i wybiorę ten który wyda mi się łatwy/przyjemny. Czy wyjdzie z mojego programowania cokolwiek to nie wiem ale nie poddaję się łatwo więc małymi kroczkami do czegoś dojdę

Co do wypowiedzi wyżej , dopiero dzisiaj doczytałem dokładnie że allegro wykorzystuje procesor do wszystkich obliczeń , ale czegoś jakoś bardzo zaawansowanego nie będę pisał dlatego powinno mi wystarczyć mocy  ;)

Offline Rokuzo

• Użytkownik
    • Masz na sprzedaż klucze do cs go?

# Październik 09, 2010, 22:14:24
Albo bierzesz sobie jakiś darmowy/płatny silniczek i się uczysz tworzenia w nim gier/jego obsługi.

Albo uczysz się jakiegoś języka programowania a potem w zależności co chcesz wybierasz sobie bibliotekę graficzną i robisz wszystko samemu.

Albo jak masz dużo kasy to zatrudniasz programistów/grafików/dzwiękowców i tak dalej a oni Tobie tworzą wymarzoną grę ;p

Offline wolfenstein

• Użytkownik

# Październik 09, 2010, 22:36:06
1.Platformówka (początkowo zacząłem w allegro ale teraz się zastanawiam czy to był dobry wybór)
Uważaj, niedługo na bank przyleci tu Psychik i zacznie wciskać ci swojego Zenona...

Offline Xirdus

• Redaktor

# Październik 09, 2010, 22:40:31
Uważaj, niedługo na bank przyleci tu Psychik i zacznie wciskać ci swojego Zenona...
To źle?

Offline wolfenstein

• Użytkownik

# Październik 09, 2010, 22:46:04
To źle?
Nie wiem jak ty, ale ja nie lubię jak mi się wpycha Zenona...

Offline Xirdus

• Redaktor

# Październik 09, 2010, 22:50:39
A ja nie lubię dyskryminacji (można reklamować UE, można reklamować Irrlicht, można reklamować Ogre, można reklamować Unity, można reklamować Esenthela, a Xenona już nie?)

Offline wolfenstein

• Użytkownik

# Październik 09, 2010, 22:54:01
A ja nie lubię dyskryminacji (można reklamować UE, można reklamować Irrlicht, można reklamować Ogre, można reklamować Unity, można reklamować Esenthela, a Xenona już nie?)
Ale ogr przynajmniej nie odwiedza każdego nieszczęsnego tematu założonego na forum.
A ty chyba sam należysz do wpychaczy Zenona, więc ja się nie dziwie.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Październik 09, 2010, 23:00:45
Przejrzyj sobie kilka(naście) wątków "jaki silnik". Wszędzie będzie Esenthel (tylko w jednym Xenon, a poniżej półtorastronicowa dyskusja czy reklamowanie swoich silników jest moralne). I radzę nie czytać tyle między wierszami, bo ja nigdzie nie napisałem, że polecam Xenona (ale też nie odradzam go; w grach 2d może jest dobry).

Offline Rokuzo

• Użytkownik
    • Masz na sprzedaż klucze do cs go?

# Październik 09, 2010, 23:01:09
Jeżeli silniczek jest dobry to czemu by go nie reklamować ? Odwiedzanie takich tematów świadczy o tym, że na tym silniku autorowi zależy i chce znalezć smakoszy jego pracy, którzy by z nią pracowali. A chyba najlepiej nie zdecydowanej osobie coś polecić bo może się jej dany framework czy tam silnik spodoba i będzie go użytkowała przez co silnik zyska na wartości gdyż zwiększy się jego support ;p czy jakoś tak  ;)

Offline patryk006

• Użytkownik

# Październik 09, 2010, 23:22:36
Ale naprawdę ten spam nie jest konieczny , chciałem się dowiedzieć co polecacie do czego , a nie kłótnie o silnikach bo to już sobie sam znajdę jak będę potrzebował