Autor Wątek: Obraz z kamery internetowej na bitmapie w allegro  (Przeczytany 925 razy)

Offline ElektroTME

• Użytkownik

# Październik 05, 2010, 19:16:31
Witam, z góry uprzedzę że jestem tylko elektronikiem a nie jakimś zaawansowanym programistą i to co chcę osiągnąć może wydać się co niektórym dziwne.
Mianowicie, potrzebuję wklejać na bitmapę (bufor okienka) obrazek z kamery internetowej, coś w stylu wklejania bitmapy. Chciałbym też mieć wybór z której kamerki mogę wczytać obraz i jaką wybrać rozdzielczość.
Nie potrzebuję żadnej obróbki klatek obrazu.
Było by fajnie gdyby udało się także zapisać klatkę i odcinek filmu ale to w drugiej kolejności.

Co do mojego programu, będzie on obsługiwał pojazd zdalnie sterowany, wyświetlał wykresy parametrów i inne kontrolki, no i ten obraz z kamerki żebym wiedział gdzie jedzie.

Może większości się nasuwa pytanie czemu nie zrobić wszystkiego w winapi, dlatego że nie lubię winapi, chciałbym mieć swój własny wygląd programu i lubię allegro.

Także czekam na podsunięcie mi tropu, bo nie wiem jak to ugryźć.

Pozdrawiam

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline hfjh

• Użytkownik

# Październik 05, 2010, 19:19:50
Możesz spróbować użyć OpenCV, która jest specjalnie do obsługi kamery. Od OpenCV dostajesz tablicę pikseli z kamery, zapisujesz je do allegrowej bitmapy i masz :)