Autor Wątek: Jakiego telefonu używają koderzy...  (Przeczytany 6463 razy)

Offline shutdown

• Użytkownik

# Październik 08, 2010, 17:56:58
Dodatkowo masz jeszcze opcję rzuć-zabij  ;) a to przydatna rzecz, choć nie wiem jak z użytecznością tej opcji na studiach (w technikum ma duże zastosowanie...).

A co do telefonu to, jeżeli potrzebny wytrzymały http://www.cdaction.pl/pokaz-316/sadystyczny-test-telefonu-samsung-solid-b2100.html

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

bs.mechanik

• Gość
# Październik 08, 2010, 18:35:06
Powiem tyle - od jakiegos czasu mam wave'a i jest genialny. Wczesniej mialem touch pro i to byl z deczka fail.
Wave po prostu dziala i to dziala bardzo dobrze. W dodatku mozna sie pobawic w kodowanie gier (C++ i Eclipse) tym bardziej, ze sprzet jest serio bardzo mocny ( PowerVR SGX540 + Samsung hummingbird CPU + 512MB ramu; to w zasadzie to samo co ajfon 4, tylko 2k taniej :) )
SuperAmoled jest reklama sama w sobie, choc nie jest to matryca idealna.
A Bada imho tez sie przyjmie. Jest to po prostu dobry, ciagle rozwijany system. Brakuje tylko dobrych gier w ichtym appstore, ale to mozna przeciez zmienic :)

Offline shutdown

• Użytkownik

# Październik 08, 2010, 19:12:54
Telefon na święta, choć koder może użyć do dzwonienia (bo karpie się renderuje   :P)
http://mistrzowie.org/62652/Swiateczny-klimat

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Październik 08, 2010, 20:05:09
Powiem tyle - od jakiegos czasu mam wave'a i jest genialny. Wczesniej mialem touch pro i to byl z deczka fail.
Wave po prostu dziala i to dziala bardzo dobrze. W dodatku mozna sie pobawic w kodowanie gier (C++ i Eclipse) tym bardziej, ze sprzet jest serio bardzo mocny ( PowerVR SGX540 + Samsung hummingbird CPU + 512MB ramu; to w zasadzie to samo co ajfon 4, tylko 2k taniej :) )
SuperAmoled jest reklama sama w sobie, choc nie jest to matryca idealna.
A Bada imho tez sie przyjmie. Jest to po prostu dobry, ciagle rozwijany system. Brakuje tylko dobrych gier w ichtym appstore, ale to mozna przeciez zmienic :)

Heh, jezeli chodzi o cene ajfona 4, to oczywiscie nie ma co patrzec na polska cene ;) Na takim ebayu roznica miedzy nimi to ~100-120$.... 

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 09, 2010, 00:02:18
A samsung Galaxy S sprzedał się już w ilości 5 milionów sztuk, a jeszcze nie ma go oficjalnie w japoni więc spokojnie troszkę podbije tą wartość.

Przy czym samsung planuje w ciągu roku od wprowadzenia systemu BADA sprzedać 25 milionów komórek z tym systemem

Więc jeśli chodzi o gry może rzeczywiście okaże się to fajną dodatkową opcją platformą.

A znowu Apple planuje zrobić IPhona Mini i Max więc rynek może się ciekawie potoczyć.

Jeżeli chodzi o wyświetlacze w Samsungach z pewnością niedługo będą dużo lepsze niż w Iphonach, tylko niech stanieje ich jednostkowa cena.
Bo na razie dzięki cenie samsung podbija rynek wavem i galaxy.

A czy samsung jest w stanie stworzyć coś lepszego niż Retina Apple - jak nie jest w stanie nic lepszego to na pewno jakiś swój odpowiednik wprowadzi tym bardziej że to Samsung produkuje Retiny dla Apple

Jednym słowem robi się ciekawie

pozdrawiam
Neil

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Październik 09, 2010, 00:36:41
A czy samsung jest w stanie stworzyć coś lepszego niż Retina Apple - jak nie jest w stanie nic lepszego to na pewno jakiś swój odpowiednik wprowadzi tym bardziej że to Samsung produkuje Retiny dla Apple

Samsung: iPhone 4's retina display is nice, but it's no AMOLED

bs.mechanik

• Gość
# Październik 09, 2010, 00:49:55
(...)tym bardziej że to Samsung produkuje Retiny dla Apple

Mowiac szczerze myslalem, ze to sony produkuje te Retiny.

Co do jakosci samego Super Amoleda...
Kolory sa genialne. To trzeba przyznac. Widac to szczegolnie w ciemnych pomieszczeniach, gdzie czarne tlo w menu, nie jest w ogole dostrzegalne. Podobnie dobrze prezentuja sie katy widzenia. Ogolnie, jesli chodzi o wrazenia, telefon z super amoled po prostu "rzuca sie" po oczach ;)
Jest tylko jedna wada - matryca jest typu PenTile. Coz to dokladnie jest, mozna przeczytac na wiki, z grubsza chodzi o to, ze oszukali nas troche z rzeczywista rozdzialka.
I fakt faktem, jak czyta sie pdfy blisko nosa, to widac, ze male literki sa z deczka postrzepione, a maly tekst jest po prostu mniej czytelny - tu za to swoja moc pokazuje owa Retina, ktora ma bardzo wysoki wspolczynnik PPI.
Ogolnie, na wave'ie ktory ma 3,3 cala, nie widac tego nieprzyjemnego efektu podczas codziennego uzytkowania - filmy, gry i dokumenty wygladaja bardzo ladnie. Nie wiem jak sytuacja wyglada na Galaxy S, ktory ma juz 4 cale.
Co do jakosi obrazu wyswietlanego w pelnym sloncu, to faktycznie, jest dobrze. Mozna spokojnie korzystac z telfonu :)

A czy samsung jest w stanie stworzyć coś lepszego niż Retina Apple - jak nie jest w stanie nic lepszego to na pewno jakiś swój odpowiednik

A nowy Wave II ma juz 3,7calowy ekran oparty na SLCD - to jest chyba nawet ta sama technologia w ktorej Retina jest zrobiona choc nie jestem pewnien.

Ogolnie z AMOLEDami jest dziwna sprawa, bo na razie tylko Wave i Galaxy S je maja (edit: chodzilo o Super Amoledy) i samsung ogolnie zatrzymal dostawy Amoledow dla innych producentow (np. HTC) bo podobno nie wyrabial sie z produkcja nawet dla siebie. Taka Toshiba zas zamyka fabryki mowiac, ze jest to nieoplacalny interes... A teraz jeszcze te plotki, ze niby Apple bardzo mocno zainteresowalo sie tymi amoledami...
No dzieje sie sporo ostatnio, a samsung tylko kase liczy :)
« Ostatnia zmiana: Październik 09, 2010, 01:05:45 wysłana przez bs.mechanik »

Offline dikamilo

• Użytkownik
    • blog

# Październik 09, 2010, 10:56:16
HTC WildFire

Na moje potrzeby wystarczający mimo małej rozdzielczości ( qvga ). No i oczywiście Android.

Offline Joker

• Użytkownik

# Październik 10, 2010, 00:51:36
No dzieje sie sporo ostatnio, a samsung tylko kase liczy
Oby nie zebrali kasy i zwinęli interesu, pozostawiając BADA na pastwę sępom.
samsung ogolnie zatrzymal dostawy Amoledow dla innych producentow (np. HTC)
HTC, zerwało umowę z Samsungem, bo zamówienie złożone, na wyświetlacze czekali, a się nie doczekali. Wiadomo taka firma nie może pozwalać na duże przestoje. ( o ile w ogóle na jakieś może )

A ja tam posiadam Nokię N95 i służy mi wiernie już długo. (Ps. Slider wcale nie ma luzów, jak mi każdy wciskał ). Ale osobiście czekam na Windows phone 7 <3

Offline Neil

• Użytkownik

# Październik 10, 2010, 03:57:12
Podobno będzie można grać na telefonie z WP7 w te same gry co na Xbox360.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Październik 10, 2010, 04:21:51
Czyli wciąż mało exclusive'ów ;)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Październik 10, 2010, 11:44:03

Heh, nie ma to jak dobry marketing to kazdy kit sie ludziom wcisnie ;) Ogolnie jednak, to 'prawie' prawda...

Tylko ze nie chodzi o najwieksze hity z XBox'a, nie chodzi nawet o zdecydowana wiekszosc gier z XBLA, co najwyzej deweloperzy moga przeportowywac swoje aplikacje napisane w XNA, tak, zeby je dostosowac do mniejszego ekranu, dotyku etc. i wypuszczac na WP7 :) Zadnej magii niestety tutaj nie bedzie, bo i nie moze byc....

bs.mechanik

• Gość
# Październik 10, 2010, 14:34:04
Nie no, to beda po prostu 'mniejsze' wersje 'wieszkych' gier. Bedzie o tyle fajnie, ze w XNA bedzie sie to dosc przyjemnie pisac, przynajmniej z zapowiedzi MS ;)
Roznic bedzie jednak na tyle duzo (chocby zdecydowanie slabszy sprzet jaki jest w telefonie), ze jednak imho bedzie trzeba napisac 2 gry. No chyba, ze nie bedziemy specjalnie wymagajacy jesli chodzi o wersje konsolowa ;)

No dzieje sie sporo ostatnio, a samsung tylko kase liczy
Oby nie zebrali kasy i zwinęli interesu, pozostawiając BADA na pastwę sępom.

No bada jako taka wziela sie wlasnie z tego, ze samsung zaczal liczyc kase na telefonach takich jak avila. Juz sa z resza tansze i slabsze wave'y, a nowe sdk (co prawda jeszcze w wersji beta) juz je oblsuguje.

Offline nowofresh

• Użytkownik

# Październik 17, 2010, 10:38:31
Hahahaha, ale temat...

Samsung Omnia :).

Offline kamykadze

• Użytkownik

# Październik 29, 2010, 13:02:16
Ja osobiście jestem zdecydowanym zwolennikiem sprzętowych klawiatur QWERTY. Nie należałem nigdy do maniaków nowoczesnych, drogich telefonów (preferowałem starocie), ale w pracy miałem okazję pobawić się wieloma modelami i najbardziej przypada mi do gustu połączenie dotykowca z pełną klawiaturką (np. Nokia n97). Jeżeli wywalać kaskę na smartphone'a, to tylko na takie combo, które de facto jest dość wygodnym mini komputerkiem, inaczej to strata pieniędzy.