Autor Wątek: Gry o tematyce dziecięcej  (Przeczytany 1608 razy)

Offline Neil

• Użytkownik

# Wrzesień 25, 2010, 17:52:59
Mam pytanie:

Czy w śród ukończonych projektów gier twórców z warsztatu są jakieś przyzwoite produkcje gier dziecięcych?
Czy znacie może ich losy? Czy znalazły wydawców?

pozdro
Neil

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline steffan

• Użytkownik
    • Adam Roszyk Blog VR, Startups, Travels

# Wrzesień 25, 2010, 18:30:36
Patrz profil Vipy, czy Daro  ;)

Offline Barthap

• Użytkownik
    • Mój blog

# Wrzesień 25, 2010, 18:36:05
Catch the pig :)

Offline Neil

• Użytkownik

# Wrzesień 25, 2010, 19:20:05
at: steffan
no po patrze :P ich profile

at: Barthap
Catch the pig - taka brutalna ta gierka jak na tematykę dziecięcą :P

Offline Xirdus

• Moderator

# Wrzesień 25, 2010, 19:45:25
Catch the pig - taka brutalna ta gierka jak na tematykę dziecięcą :P
A co powiesz o Spyro? :)

Offline Neil

• Użytkownik

# Wrzesień 25, 2010, 20:15:54
at: Xirdus
Z tego co zobaczyłem na YT to dość ciekawa produkcja... dla takich troszkę starszych dzieci... przynajmniej nie strzela się tam z shotgana jak w CtP

pozdro
Neil

Vipa

• Gość
# Wrzesień 25, 2010, 21:46:44
Cała bajka w produkcji gier dla dzieci to rzutowanie jak najbardziej ciekawego gameplayu na macierz zabawy. Taka gra nie musi być ciekawa dla dorosłych, ale bardzo dobrze jeżeli jest. Do tego trzeba bardzo uważać, to co dla dorosłego człowieka jest oczywiste dla dziecka już nie musi, to co dla dorosłego jest świadome, dla dziecka jest czymś nowym.

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Wrzesień 27, 2010, 22:35:37
Czy w śród ukończonych projektów gier twórców z warsztatu są jakieś przyzwoite produkcje gier dziecięcych?
Czy znacie może ich losy? Czy znalazły wydawców?

AquaFish 2 - Moja gra wydana przez firmę Play:
http://play-publishing.com/index.php?option=com_content&view=article&id=45:aqua-fish-2&catid=6:budget&Itemid=2

Jej historia wygląda tak: Zgłosiłem się do Play z chęcią napisania i wydania gry, nie z gotową grą. Dostałem do wykonania ten konkretnie pomysł, ale szczegóły gry mogłem zaprojektować sam. Ciekawe w tej grze i pewnie w innych grach tego typu jest, że nie musiała być zaawansowana technicznie (w ogóle nie używa shaderów), za to grafika musiała być kolorowa, a postacie wyraziste, takie bajkowo przerysowane. Robotę graficzną wykonał gemGreg, a muzyczną Mimper.

Offline Neil

• Użytkownik

# Wrzesień 28, 2010, 00:07:23
orientujesz się jak było z jej sprzedażą?

chyba nie tak źle skoro robicie "dwójkę"

Pozdro
Neil

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Wrzesień 28, 2010, 14:53:01
Niestety nie wiem, jak było ze sprzedażą. Nie dostaliśmy procentu od zysków, tylko ustaloną kwotę za wykonanie gry. Gra była do kupienia w sklepach w cenie... niewysokiej :)