Autor Wątek: [done] Happy Green Robot  (Przeczytany 2167 razy)

Offline stalek

• Użytkownik
    • Evil Indie Games

# Wrzesień 21, 2010, 20:16:08
Cześć!
Mam przyjemność zaprezentować Wam pełną wersję mojej nowej gry pod tytułem:
Happy Green Robot

Grę zacząłem pisać w akademiku na ZTG 2010 w sobotę, skończyłem na początku września, realizując jednocześnie inne projekty.
Gra powstawała z myślą o platformach Windows (XP, Vista, 7) i telefonach z systemem Android 2.2 (np. NexusOne, HTC Desire).
Podstawowe założenia: bardzo retro, piksele, minimalizm, przygody robota, który jest zielony.

Cechy gry:
* retro grafika i muzyka
* połączenie rysowania i fizyki w rozgrywce
* 25 ekscytujących poziomów
* wbudowany system zapisu/odczytu gry
* system haseł do poziomów gry
* wbudowany samouczek
* wyjątkowy bohater (Szczęśliwy Zielony Robot!)
* 2 wersje językowe - polska i angielska

2 screeny:

Więcej screenów: http://www.warsztat.gd/projects.php?x=view&id=1542

Do zagrania:

1) Wersja online: Happy Green Robot WWW
2) Wersja pełnoekranowa offline pod Windows (dla tych co nie lubią flasha:) ): Happy Green Robot for Windows (2.2 MB)
3) Pełnoekranowa retrowersja online: Play fullscreen version

Obsługiwane platformy sprzętowe:
Testowano: Windows XP, Windows 7, Telefonach z Android 2.2 (HTC Desire, NexusOne)
Teoretycznie gra powinna pójść na każdej platformie obsługującej flash playera 10.1.

Mam ogromną prośbę o testy i wasze opinie na temat gry...
Pozdross!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 03, 2010, 07:36:49 wysłana przez stalek »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Barthap

• Użytkownik
    • Mój blog

# Wrzesień 21, 2010, 20:38:31
Gra fajna, ale baardzo wkurzające są reklamy. No i przydałoby się usuwanie narysowanych linii, ale domyślam się że specjalnie nie ma tej opcji

Offline stalek

• Użytkownik
    • Evil Indie Games

# Wrzesień 21, 2010, 20:54:13
Gra fajna, ale baardzo wkurzające są reklamy. No i przydałoby się usuwanie narysowanych linii, ale domyślam się że specjalnie nie ma tej opcji

Przycisk "Czyść" usuwa wszystkie linie które już narysowałeś.
Nie tracisz przy tym życia.

Trzeba "zapamiętać wszystko" co się chce narysować i  narysować to za jednym podejściem:)

A reklamy, cóż... Taka jest specyfika rynku "darmowych" gier flash...
Po wyłączeniu internetu nie powinny się pokazywać, ale przyznam, że nie testowałem...

Offline Barthap

• Użytkownik
    • Mój blog

# Wrzesień 21, 2010, 21:04:35
wiem, ale nie ma czegoś w rodzaju gumki z painta

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 21, 2010, 21:20:21
Gierka niezła, ale z podstawową wadą: kto dzisiaj robi liczenie żyć w casualach? (na dobrą sprawę, kto dzisiaj w ogóle robi liczenie żyć)

Zlikwidować licznik żyć i gra będzie super. W tej chwili jest tylko niezła, głównie przez reklamy.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Wrzesień 21, 2010, 21:38:04
(na dobrą sprawę, kto dzisiaj w ogóle robi liczenie żyć)
Że tak powiem, platformersi ;)

Offline stalek

• Użytkownik
    • Evil Indie Games

# Wrzesień 26, 2010, 21:27:56
Gierka niezła, ale z podstawową wadą: kto dzisiaj robi liczenie żyć w casualach? (na dobrą sprawę, kto dzisiaj w ogóle robi liczenie żyć)

Zlikwidować licznik żyć i gra będzie super. W tej chwili jest tylko niezła, głównie przez reklamy.

Hyyyyy :D Dobre :D
Tak bardzo się zapatrzyłem w lata 80, że z rozpędu zrobiłem licznik żyć... Zapomniałem że liczenie i tracenie  żyć w grach wyszło z mody :D

Ale jak coś jest też wbudowany autosave:>

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Wrzesień 26, 2010, 22:44:31
Szkoda, że często niestabilna fizyka psuje zabawę. Poza tym, pomysł przedni :).

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 27, 2010, 03:48:58
Ale jak coś jest też wbudowany autosave:>
Wiem - bez tego była by tragedia, ale i tak pomysł wywalania gracza do menu z koniecznością obejrzenia 10 sekund reklam dobry nie jest.

Inna kwestia: brakuje wspomnianej gumki do kasowania, a mi osobiście brakuje też możliwości rysowania prostych linii. Mazanie od ręki ma tę wadę, że robot podskakuje na każdym wyboju, a że robotem nie da się sterować w locie, to najmniejszy wybój potencjalnie może powodować, że robot nie dojdzie tam, gdzie musi. Skoro portujesz to na Androida, osobiście nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jak ktoś ma w to grać np. na ekranie dotykowym w autobusie (na polskich drogach, ofkorz). :)

Offline Shusty

• Użytkownik

# Listopad 22, 2010, 19:58:47
Ciekawe podejście. Czyli ta gra została przeznaczony na telefony z androidem tylko dlatego, że przecież i przeglądarki www, wszelkie systemy PC, no i android mają flash playera ;] Rzucam Jave, do androida wystarczy flash  :P

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Listopad 22, 2010, 20:31:19
Ale przecież Android jeszcze nie ma flasha (poza 2.2, który ma betę). :)

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Listopad 22, 2010, 21:02:38
2.3 ma betę ;)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Listopad 22, 2010, 21:32:46
http://www.intomobile.com/2010/05/20/android-2-2-flash-player-10-1-beta-available-for-download/

Od góry z google; Z maja 2010, widzę tu wyraźnie "2.2" i "flash player beta", coś się zmieniło od tego czasu? Poproszę o update. :)

(kto ma androida 2.2 i up, ręka w górę xd)