Autor Wątek: Anim8or - Problem.  (Przeczytany 1774 razy)

Offline Krashai

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2010, 01:34:49
Mam problem z modelem zrobionym w tym programie. Mianowicie Mój model ma 308 mb a jest całkiem nie aż tak skomplikowany... Co mam zrobić by zmniejszyć jego rozmiar ?...

Typ modelu - http://www.warsztat.gd/screens.php?x=view&id=7523

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2010, 02:15:25
Pokaż siatkę. Pewnie masz trójkątów od wuja.

Offline Minus

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2010, 02:20:11
308 mb
Lol, zmień edytor ( chociażby na Blender ) :P

Offline voytech

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2010, 07:17:37
Może za bardzo podzieliłeś siatkę, żeby otrzymać gładkie powierzchnie modelu? W blenderze np. daje się modyfikator subsurf, który wygładza bazową siatkę w czasie podglądu i renderingu, a do pliku jedynie zapisuje prosty model z informacją, że po załadowaniu siatka ma być znowu podzielona i wygładzona. Pewnie w Anim8or jest coś podobnego a ty zaaplikowałeś modyfikator na modelu i dlatego wyszedł taki ogromy plik.

Offline Krashai

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2010, 12:16:56
Ciach

I ciach

Offline świrus

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Wrzesień 19, 2010, 13:14:21
;D lowpoly pełną gębom (to co pokazał to wireframe)

Offline ConayR

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2010, 13:31:10
Zajmuje tyle, ile zajmuje, bo masz ogrom ścianek. Jeśli chcesz obiekt low poly, istnieją dwa podstawowe podejścia.

1. Starsze: budujesz model low-poly a nie coś takiego.
2. Nowsze: budujesz tak szczegółowy model jak tylko chcesz, po czym konwertujesz go do low-poly jednocześnie wypalając krzywizny do normal map.

Jeśli nie wiesz co to normal mapy, nie wiesz jak ich użyć, Anim8or ich nie wspiera - zacznij budować model od początku. Tym razem mniej szczegółowy.

Offline Krashai

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2010, 13:39:50
Ja wiem już w czym był mój błąd... "Subdivide Face" czyli tak zwana opcja wygładzania którą użyłem przy jednym obiekcie około 5 razy... To chyba o wiele za dużo, prawdopodobnie raz wystarczy ;D.

A i mam drugie pytanie co do tego programu a raczej co to typu zapisu modeli. An8 to typ zapisu w owym programie, lecz ja mam pytanie jak przerobić ten format na mdl ?...

Offline urahara

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2010, 13:41:13

Offline voytech

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2010, 19:57:25
Lol, ze strony Anim8or: "The latest version Anim8or, v0.95c dated April 2, 2007"

Jestem prawie na 100 procent pewien, że ten program już dawno nie jest rozwijany. Nawet po screenach widać, że interfejs ubogi, więc lepiej przerzucić się na coś lepszego, blendera lub wersje edukacyjne innych komercyjnych programów.

Offline Krashai

• Użytkownik

# Wrzesień 19, 2010, 23:18:55
Dobrze ;D. Przerzucam się na blendera w którym kiedyś już próbowałem modelować ;D. Dzięki za pomoc ;D.