Autor Wątek: Compo 3h - PI¡TEK 20:00  (Przeczytany 18333 razy)

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Wrzesień 01, 2010, 00:03:15
civis: sarkazm nie na miejscu.
tutaj chodzi o ficzery, nie o sposób programowania.
jak ma być fair-play to niechże będzie tak faktycznie :P

Oti, nie spamuje gdzie sie da, moj post byl tylko porownawczym, pamietaj ze nie o swoim a o sfml ciagle tu mowie.
Ale jak Krzysiek K. powie mi bym zamknal jadaczke to ok, przestane sie "klocic" o to :P

EDYTA: znaczy sie jesli stworze sobie jakas biblioteczke kodow pomocniczych w ktorej sklad wchodzi tworzenie okna i podstawowe operacje rysowania, input i dzwiek to znaczy sie przejdzie? :P jesli tak to mi to bedzie pasowac
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 00:06:04 wysłana przez PsichiX »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Oti

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2010, 00:07:41
EDYTA: znaczy sie jesli stworze sobie jakas biblioteczke kodow pomocniczych w ktorej sklad wchodzi tworzenie okna i podstawowe operacje rysowania, input i dzwiek to znaczy sie przejdzie? :P jesli tak to mi to bedzie pasowac
Nie rozumiem cię. Czemu nie chcesz po prostu użyć allegro/SDL?

Offline civis

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2010, 00:10:29
Wymóg otwartości kodu i zakaz używania bardziej wymyślnych funkcji biblioteki/silnika chyba rozstrzygnął by sprawę.

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Wrzesień 01, 2010, 00:11:42
Oti: bo mi w gardle staja.
zwyczajnie wole cos innego, nawet sfml, ale wtedy modyfikacje tego liba nie beda lamac zasad? :)

Offline Buyuk

• Użytkownik
    • Mój blog ;]

# Wrzesień 01, 2010, 00:44:33
@ Up:

IMO nie będą, bo przecież tak samo można modyfikować kod allegro, a nie wiem jak z SDLem. O co tu się kłócić, popieram Kosa, dajmy sobie luzu, róbmy gry.

Offline Avaj

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2010, 15:30:05
jak nie sobota, to może piątek.

DATA: PI¡TEK GODZINA 20:00, co wy na to?

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Wrzesień 01, 2010, 15:39:24
nie wiem czy na weekend nie jade ale skoro to niepewne to zakladam ze mi pasuje :)

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Wrzesień 01, 2010, 17:59:28
Pragnę zwrócić uwagę, że compa 2-3h gdzie można używać czego się chce mają zazwyczaj od 1 do 2 oddanych prac.

A ile ich było? Jedno? I uważasz, że to właśnie ta zasada zadecydowała o słabej frekwencji, a nie np. brak czasu, ochoty, niedogodny termin, słaba organizacja lub - mój strzał - urodzaj compotów w poprzednich dniach?

Jeśli chcesz udowodnić, że dla dobrej frekwencji lepiej zabraniać silników i bibliotek, to pokaż mi kogoś, kto kiedykolwiek NIE wystartował w konkretnym "silnikowym" compo właśnie dlatego, że inni mogli używać libów, a on nie chciał.

Żebyśmu byli kwita, mogę pokazać Ci z miejsca sporo kontrprzykładów - czyli ludzi, którym w jakiś sposób przeszkodziła restrykcyjność zasad któregoś z "purystycznych" kompotów:

- wszyscy ludzie, którzy zapytali "czy mogę używać mojego ulubionego silnika/liba/frameworka XYZ na tym compo?" i zniechęcili się (mniej lub bardziej) odmową lub komplikacjami - że sobie chcą napisać grę w 2 godziny i im się utrudnia,
- koronny przykład Zxc, który podczas któregoś "purystycznego" 2h/3h zrobił ładną grę w actionscript (flash) podczas compo i po zakończeniu opublikował ją w temacie compo jako grę poza konkursem, bo zasady nie pozwalały jej na wzięcie udziału.

Przebij.

Offline Buyuk

• Użytkownik
    • Mój blog ;]

# Wrzesień 01, 2010, 18:21:18
Pitek 20  ? Mi pasuje idealnie :) Spokojnie wrócę ze szkoły zjem coś i rozgrzeję Visuala ;)

Ad do offtopu: Może zrobicie ankietę za i przeciw używania silników w compotach 2/3h ? Rozwiąże to pewnie większość problemów ...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 01, 2010, 18:33:12 wysłana przez Buyuk »

Offline Oti

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2010, 18:27:54
- wszyscy ludzie, którzy zapytali "czy mogę używać mojego ulubionego silnika/liba/frameworka XYZ na tym compo?" i zniechęcili się (mniej lub bardziej) odmową lub komplikacjami - że sobie chcą napisać grę w 2 godziny i im się utrudnia,
- koronny przykład Zxc, który podczas któregoś "purystycznego" 2h/3h zrobił ładną grę w actionscript (flash) podczas compo i po zakończeniu opublikował ją w temacie compo jako grę poza konkursem, bo zasady nie pozwalały jej na wzięcie udziału.

Przebij.
1. Zrozum, że jeden ma lepszy framework, a drugi gorszy. Wszyscy muszą mieć równe szanse, a nie, że Riddlemaster będzie pisał grę na nGENE, drean na Esenthelu, a reszta w allegro.
2. ? Wiadomo, że jak nie dostosował się do zasad to gra nie została przyjęta.

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Wrzesień 01, 2010, 18:44:31
wiec zrobic kompot z wolnoscia co do uzytego silnika - swoj czy nie swoj, mozna uzyc kazdy.
pamietajcie ze tu chodzi o dobra zabawe i pokazanie co sie potrafi z dana technologia zrobic, a nie o glupia walke o zwyciestwo.

Vipa

• Gość
# Wrzesień 01, 2010, 18:50:21
pamietajcie ze tu chodzi o dobra zabawe
Brawo!

Wątpię jednak czy zdołasz pokonać u innych ambicję i żądzę rywalizacji! Tu już nie chodzi o gry, o zabawę, to Sparta! ;)

Offline Xirdus

• Redaktor

# Wrzesień 01, 2010, 18:57:06
pamietajcie ze tu chodzi (...) co sie potrafi z dana technologia zrobic
Nie, tu chodzi o to, co się potrafi zrobić BEZ tej technologii.

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Wrzesień 01, 2010, 18:58:47
to piszmy w asmie bez zadnej biblioteki, czyste wywolania do karty -wszyscy bedziemy happy i nikt nie bedzie czul sie podle ze korzysta z czegos, z czego inni nie korzystaja.
No bez jaj

Offline Avaj

• Użytkownik

# Wrzesień 01, 2010, 19:00:01
Oczywiście, że chodzi o dobrą zabawę, ale z tym co się potrafi z daną technologią zrobić to już się nie zgodzę. Compo 2-3h polega na tym, ile się zdąży zrobić z podstawową technologią :D

A odnośnie comp gdzie można "używać wszystkiego":

http://forum.warsztat.gd/index.php/topic,15182.30.html - 1 zgłoszenie
http://forum.warsztat.gd/index.php/topic,17543.0.html - 1 zgłoszenie
http://forum.warsztat.gd/index.php/topic,14825.75.html - 2 zgłoszenia
http://forum.warsztat.gd/index.php/topic,18657.15.html - 1 zgłoszenie (aczkolwiek tutaj dużym czynnikiem było ogłoszenie compo 3 godziny przed startem)

dla odróżnienia klasyczne compo 2-3h ma zawsze średnio 6-10 uczestników