Autor Wątek: Muzyka do Trailerów.  (Przeczytany 1643 razy)

Offline agencki_tajniak

• Użytkownik

# Sierpień 30, 2010, 17:45:14
Nie jestem pewien odnośnie muzyki w trailerach, więc postanowiłem napisać tutaj, może ktoś będzie wiedział jak to jest. Moje pytanie jest następujące:
Czy za muzykę do trailerów gier trzeba płacić?
Mam tu taki przykład, który właśnie wprawił mnie w zakłopotanie:
Trailer Gry Rumble Fighters
Muzyka użyta w trailerze
Z tego co pamiętam (interesowałem się dość europejską wersją tej gry) to był jakiś taki "konkurs" na trailer. Więc jest on czymś w stylu "Fan made". A skoro tak to wątpię żeby za muzykę w nim zapłacono. Mimo wszystko był on na stronie głównej ogplanet.eu reklamując grę "Rumble Fighters", czyli w pełni komercyjną produkcję (zaznaczam że jest to mmo jeśli ma to jakieś znaczenie ). Może to głupi temat, ale ja w każdym razie chciałbym się dowiedzieć jak to z tym jest.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline menajev

• Użytkownik
    • Karate Inowrocław

# Sierpień 30, 2010, 18:04:51
Czy za muzykę do trailerów gier trzeba płacić?
To zależy, jak się z twórcą muzyki dogadasz.

Offline Furry

• Użytkownik
    • DevBlog

# Sierpień 30, 2010, 18:16:07
Tak jak wyżej: jeśli twórca udostępnia muzykę do wykorzystania za free to nie musisz płacić ale jeśli chcesz trailer z muzyką którą normalnie można w sklepie kupić to: tak musisz mieć zgodę twórcy(czyli prawdopodobnie wykupić ją:P ).
Zauważ, że nawet youtube, jeśli wrzucisz jakiegoś znanego wykonawcę, skasuje ci z filmiku ścieżkę dźwiękową i poinformuje cię o nielegalności twojego przedsięwzięcia:)

Offline agencki_tajniak

• Użytkownik

# Sierpień 30, 2010, 18:21:47
Tak właśnie myślałem :D Dzięki za odpowiedź.

Offline Avaj

• Użytkownik

# Sierpień 30, 2010, 18:23:12
Przeczytaj licencję dołączoną do każdego utworu.

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Sierpień 30, 2010, 18:40:45
Jamendo.com  :)