Autor Wątek: Błąd podczas instalacji Silverlighta  (Przeczytany 5290 razy)

Offline AS

• Użytkownik
    • Homepage

# Sierpień 29, 2010, 20:52:36
Nie można zainstalować programu Silverlight.
Ta konfiguracja przeglądarki/systemu operacyjnego nie jest obsługiwana.
Próbuję pod: Windows XP, Firefox 3.6.8, IE6.
Więc niemożliwe, że nie jest obsługiwana, jak jest.
Szukając rozwiązania gdzieś znalazłem, że Silverlight nie działa, gdy procek nie obsługuje SSE.
SSE to dodatkowe rozkazy rozpoznawane przez mikroprocesory firmy Intel oraz kompatybilnych.
Mój procesor to Intel Pentium 4, programem Everest sprawdziłem, że zbiór instrukcji tego proca to x86, MMX, SSE, SSE2. Więc już nie mam pomysłu jak zainstalować tego Silverlighta. Ktoś miał podobny problem?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 20:54:19 wysłana przez AS »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Sierpień 29, 2010, 20:54:14
Service Pack? Jak nie masz żadnego, to najpierw trzaśnij 1 a potem 3 (od razu trójki się nie da).

Offline hollowone

• Użytkownik

# Sierpień 30, 2010, 00:28:47
Tu masz wymagania na oficjalnej stronie MS: http://www.microsoft.com/getsilverlight/get-started/install/default.aspx

Jeśli spełniasz to pewnie masz jakiś konflikt/bałagan na kompie warty zidentyfikowania.
Instalowałeś wcześniej SL? Jeśli tak to działało na tym kompie czy to pierwszy raz jak próbujesz?

-
.h1

Offline AS

• Użytkownik
    • Homepage

# Sierpień 30, 2010, 19:37:21
Nie pamiętam, żebym instalował jakieś SP. W sumie nigdzie nie jest napisane, gdzie to się sprawdza? Więc zakładam, że żaden.

Nie, to pierwszy raz jak instaluję SL.
Dzięki za tego linka.
O k**** jakie to ma wymagania dziadostwo! 512 RAM-u?? Jaja. Posiadam dokładnie tyle, ale ok. połowa jest używana. Wymagają też 1,6 GHz, mój komp znów na granicy, bo ma 1,7. No i te superfajne SP, ech...

Cóż, chyba czeka mnie upgrade/zmiana kompa. W zyciu bym nie przypuscil, ze nastapi to za sprawa jakiejs skromnej "aplikacji wspomagającej przeglądarkę" ;]
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2010, 19:40:53 wysłana przez AS »

Offline Karol

• Użytkownik

# Sierpień 30, 2010, 19:52:53
Nie pamiętam, żebym instalował jakieś SP. W sumie nigdzie nie jest napisane, gdzie to się sprawdza? Więc zakładam, że żaden.
P-klik na mój komputer -> właściwości i tam masz podane.

Offline Xirdus

• Redaktor

# Sierpień 30, 2010, 20:34:51
Po kolei:
1. 512 RAMu w czasach laptopów z 4GB to malutko :) Wymagania minimalne to zresztą nie opis zasobów pożeranych przez aplikację, tylko specyfikacja komputera na którym na pewno pójdzie. Tak czy inaczej kupowałem ostatnio 2GB DDR1 za 200zł i bardzo pomogło (Borderlands chodzi dwa razy lepiej - reszta sprzętu: Athlon xp 2600+ @2.0GHz, GF 7300GT)
2. Te superfajne SP powinieneś już dawno zainstalować; 3/4 aplikacji (w tym sterowników) już nie chodzi pod czystym XPkiem.
3. Wymiana kompa bo jest za słaby na Silverlighta to bezsens.

Offline AS

• Użytkownik
    • Homepage

# Sierpień 30, 2010, 21:00:38
P-klik na mój komputer -> właściwości i tam masz podane.
Właśnie tam nic nie jest napisane. Stąd wnioskuję, że brak.

Cytat: Xirdus
2. Te superfajne SP powinieneś już dawno zainstalować; 3/4 aplikacji (w tym sterowników) już nie chodzi pod czystym XPkiem.
Jakoś zawsze szkoda mi było miejsca na dysku i czasu. No, ale w końcu trzeba będzie. Albo 7 doinstaluję.

Cytat: Xirdus
3. Wymiana kompa bo jest za słaby na Silverlighta to bezsens.
Raczej pretekst, jeden z wielu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2010, 21:06:10 wysłana przez AS »

Offline Rokuzo

• Użytkownik
    • Masz na sprzedaż klucze do cs go?

# Sierpień 31, 2010, 19:59:19
Service Packi pod XP są praktycznie nie zbędne ... bez nich praktycznie teraz nie ma co korzystać z win xp ;p