Autor Wątek: Discworld 1  (Przeczytany 7124 razy)

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 18:04:05
Jeśli dobrze poczytałeś to ROBIMY i UDOSTęPNIAMY za FREE nigdzie nie widziałem "włóż do koszyka" wyślij sms na numer itp.;] Chyba że w ciągu 30 minut grupa zmieniła profil
No dobra a teraz czy ktoś się podejmie? Bo w końcu dojdziemy do Pis'u Pogody i ostatniego numjeru Świerszczyka:P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2006, 18:07:46 wysłana przez Piotrek »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline mINA87

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 18:07:38
Z tego co się orientuje, to wygląda tak, że nie można rozpowszechniać exe'ka, ale na własną rękę można modyfikować program (wsyztsko zależy jeszcze od licencji, ale nawet w przypadku najgorszej możliwej sytuacji MOŻEMY zmodyfikować program jesli jest to niezbędne do pracy (lokalizacja jest niezbędna:])). Rozpowszechnianie fixów itp omija wszelkie problemy prawne. Jeśli chodzi o zrobienie tego to chętnie bym się podjął gdybym miał więcej troszkę czasu :]

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 18:09:04
Jeśli chodzi o zrobienie tego to chętnie bym się podjął gdybym miał więcej troszkę czasu :]
Brawo nareszcie jakaś odpowiedź bardziej powiązana z tematem;]

Offline mINA87

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 18:11:44
Jak nie znajdziesz nikogo to może zobaczę ile to roboty, co i jak, ale mówię że ciężko u mnie z czasem trochę :] Chociaż chętnie bym sobie dosowską aplikacje poreversowal tak dla odmiany od reversingu petli komunikatow windy :p.

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 18:14:48
Jak nie znajdziesz nikogo to może zobaczę ile to roboty, co i jak, ale mówię że ciężko u mnie z czasem trochę :] Chociaż chętnie bym sobie dosowską aplikacje poreversowal tak dla odmiany od reversingu petli komunikatow windy :p.
Mówiąc szczerze zrozumiałem tylko tyle że byś może sie podjął jeśli nikogo nie znajdę na programowaniu jestem lewa noga prawy but więc nawet nie piszcie o tym kiedyś brałem się a programowanie ale tego już się sam nie nauczę. Chociaż muszę się pochwalić że w wieku 6 lat pierwszy raz uruchamiając kompa (eh pamiętny 97 z 0,5 giga dyskiem) udało mi się przy pierwszym podejściu zainstalować grę z płyty po rusku;]
P.S. A jesli chodzi o pomysł na grę to proponowałbym coś w stylu quake 3 z trybami gry i brońmi z starego dobrego Soldata naszego rodaka Michała;]
P.S.2 czekam do końca tygodnia (ewentualnie 2 premiera Arx Fatalispl;]) potem jeśłi nikt się nie zgłosi liczę na Ciebie mINA;]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2006, 19:37:42 wysłana przez Piotrek »

Offline kabum

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 20:10:16
skad mozna sciagnac tego discworlda bo nie moge znalezc

Offline mINA87

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 20:15:21

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2006, 07:17:11
Podaj GG albo coś podam torrenta albo zagadaj na 9743798 i tak musimy się jakoś skontaktować jeśli się za to weźmiesz chyba że go już masz;]
P.S. Really również pracuje nad tekstem ewentualnie skontaktuj się z nim 8169586
Jak idzie??

Offline W0jciechZ

• Użytkownik
    • WOJZAB Computers

# Wrzesień 29, 2006, 10:35:02
Discworld 1 ma status Abandonware czyli mozesz robic co chcesz z tym ale bez brania pieniedzy.

Co do tlumaczenia - dobry pomysl.

Kocham tą grę.

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 29, 2006, 13:08:47
Cieszę się że nie jestem sam ale ciekawi mnie jak idzie naszym dzielnym programistom;] Dajcie jakiś znak życia

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 30, 2006, 21:52:33
Cieszę się że nie jestem sam ale ciekawi mnie jak idzie naszym dzielnym programistom;] Dajcie jakiś znak życia
Sry że post po poście zmienie potem ale CZY KTOŚ COS Z DW ROBI CZY MOGę SzukAć DALEJ BO NIKT NIE DAJE ZNAKÓW ŻYCIA WIęC NIE WIEM CO MYŚLEć

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Wrzesień 30, 2006, 21:54:41
rok akademicki się zaczął ;-)
zaraz ściągne to i zobacze jak się do tego zabrać, ale niewiem czy mi się uda ;-)

cofam, nie chce mi się rejestrować :P
daj link bezpośredni jak możesz
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2006, 22:04:52 wysłana przez nilphilus »

Offline mINA87

• Użytkownik

# Październik 01, 2006, 15:53:48
http://www.the-underdogs.info/downloadfile.php?file=games/d/discworld/files/discworld.zip&id=315
wpisujesz kod z obrazka i jedziesz :]
Ja ciągle nie mam zbytnio czasu.. Wszytsko jest zapisane ciurkiem w pliku english.txt, ale offsety są wklepane w plikach SCN więc je trzeba zreversować :]

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Październik 02, 2006, 18:41:47
Mam tyloko jedno pytanie czy to "reversowanie" jest czasochłonne czy długotrwałe?? Tzn. czy jesteś mi wstanie wyłumaczyć jak to zrobić czy nie??

Offline mINA87

• Użytkownik

# Październik 03, 2006, 10:45:56
Reversowanie to polega na połączeniu dwóch analiz (ewentualnie bonus):
1. Analiza offsetowo/wartościowa plików - czyli znajdujemy odpowiedni tekst w english.txt, sprawdzamy jaki ten tekst ma offsecik i teraz szukamy takiej wartości w plikach SCN (bo na 99% to tam będzie). Mając to szukamy elementów charakterystycznych - czy czasem nie jest w tym miejscu pliku jakaś tablica, następnie szukamy w koło innych danych jak jakieś flagi, numer porządkowy/indeks, rozmiar itp itd. To może nam dać pewne informacje praktyczne o pliku.
2. Analiza disasm'a gry i szukanie procedur parsujących te pliki SCN i na tej podstawie wywnioskować jaki jest format pliku. Problem może być tego typu, że
a) z tego co widziałem w exeku jest embednięty DOS4GW czyli 32bitowa powłoka dla DOS'a i widzę że kod który dostałem w IDA to po prostu kod tego, a sam kodzik jest dalej i mi się nie deasmuje, pewnie disasm kodu o którym rozmawiamy wyciągnąć jest bardzo łatwo, ale nie wiem bo tylko odpaliłem IDA przejżałem i zamknąłem, a wcześniej nie analizowałem apliakcji dosowych, więc ciężko mi się wypowiedzieć..
b) punkt zaczepienia - raczej nie można tutaj polegać na odnalezieniu jakiegoś smakowitego stringa w kodzie, więc trzeba będzie wyhaczać momenty odczytu z dysku - tutaj lipa jest taka że nie wywołujemy jakichś konkretnych funkcji/importów, tylko musimy nastawić się na szukanie po przerwaniach raczej, a troszkę zabawy może być bo tak od ręki już się nie wyszuka przerwań odpowiadających za odczyt - ustawianie numeru funkcji do AX i innych parametrów może być 20 lini wyżej nawet jeśli kompilator miał fantazję ;p. Tutaj też problem nie jest pewnie taki duży, bo pewnie w jakąś funkcję jest to opakowane ładnie.
3. (Bonus) pisałeś o jakimś toolsie do tej gry. Skoro taki jest, to ktoś już się w  takie coś bawił, może być źródło takiego programiku bądź opis formatu plików SCN na necie, a to załatwia niemal wszystko bo na 99% format będzie podobny, bądź będzie stosował podobne konwencje.
W skrócie - troszkę trzeba się pobawić, szczególnie jeśli się jest n00bzorem w sprawach reversingu apliakcji DOSowych (just like me ^^), albo dorwać na warsztat ten programik o którym pisałeś Piotrek i go ztuningować :] Aaaa pozostaje jeszcze kwestia obrazków - te też będą tłumaczone? Są jakieś napisy na nich warte przetłumaczenia? Bo wtedy dochodzi wyczajenie w jaki sposób są embedowane bitmapki i animki w SCN :]