Autor Wątek: Discworld 1  (Przeczytany 7394 razy)

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 15:14:52
Należę do grupy plprojekt która tworzy spolszczenia do gier. Poszukuję osoby która potrafiłaby wyciągnąć/wstawić/ tekst i zrobić polską czcionkę. Istnieje program pod 3 część gry da się nim wyciągnąć  tekst z części 1 i 2 jednak po załadowaniu wysypuje się. Jeśli jest ktoś chętny po szczegóły proszę na GG 9743798

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 16:39:55
Muszę o to zapytać: robicie to legalnie?

Bo coś mi się wydaje, że w/w gra już dawno została spolszczona przez kogoś innego...

Offline nilphilus

• Użytkownik
    • wordpress

# Wrzesień 27, 2006, 16:57:48
ja nigdy spolszczenia do 1 i 2 nie widziałem, za to widziałem strone z projektami tłumaczeń

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 17:32:12
Gra jest stara jak świat licencja dawno wygasła :P Pozatym ten kto nigdy nie piracił niech pierwszy rzuci kamień (w tym wypadku to zgłosi) ;D
P.S. Już raz nam grozili że nas zgłoszą (grozili kolesie którzy robią dokładnie to samo a grozili dlatego że zrobiliśmy spolszczenie szybciej od nich ciekawe ile mieli lat:P)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Wrzesień 27, 2006, 17:41:34
Gra jest stara jak świat licencja dawno wygasła :P
Po pierwsze, nie licencja, a prawa autorskie, a po drugie, to kto Ci powiedział, że to wogóle wygasa (no, może i wygasa, ale pewnie nie wcześniej niż kilkadziesiąt lat po śmierci autora, ale w takim wypadku musicie jeszcze i tak sporo poczekać). :)

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 17:43:36
Gra jest stara jak świat licencja dawno wygasła :P
Po pierwsze, nie licencja, a prawa autorskie, a po drugie, to kto Ci powiedział, że to wogóle wygasa (no, może i wygasa, ale pewnie nie wcześniej niż kilkadziesiąt lat po śmierci autora, ale w takim wypadku musicie jeszcze i tak sporo poczekać). :)
Dobra widzę że trafiłem na wielce szanowanch uczciwych użytkowników kopmutera którzy nigdy w życiu nie skalali się piractwem proszę o odpowiedź na moje pytanie czy ktoś się tego podejmie albo po prostu zamknijcie temat;]

bies

• Gość
# Wrzesień 27, 2006, 17:45:04
IMO nie ma w ogóle co przejmować się licencją programu. Modyfikacja zakupionej gry tak aby dodać lokalizację podpada pod dozwolony użytek. A Wy nie naruszcie praw autorskich dlatego, że rozprowadzacie własne wytwory a nie gry.

// edit
Ale, jakby co, proszę nie powoływać się na mnie w sądzie. ;D

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 17:48:13
IMO nie ma w ogóle co przejmować się licencją programu. Modyfikacja zakupionej gry tak aby dodać lokalizację podpada pod dozwolony użytek. A Wy nie naruszcie praw autorskich dlatego, że rozprowadzacie własne wytwory a nie gry.

// edit
Ale, jakby co, proszę nie powoływać się na mnie w sądzie. ;D
Dzięki ;] Wierzę na słowo a teraz pytanie czy jest ktokolwiek kto się tego podejmie? Jestem w 100%pewien że zajęło by wam to chwila moment nie wiem czy dodałem ale jest to Dosówka
Edit. Ponadto można w pełni legalnie i za darmo ściągnąć okrojoną wersję gry bez dźwięków. I zapewnim oprócz tego (temu kto się podejmie tego jakże ciężkiego wyzwania) dostęp do CD wersji gry jak i powstały nie w pełni działający program o którym wspominałem;]
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2006, 17:52:24 wysłana przez Piotrek »

Offline sobol

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 17:51:01
To nie tak że nigdy nie skalali się piractwem, ale sam u siebie zauważyłem że wolę ostatnio użyć słabszego programu za free niż lepszego pirata, bo sam w przyszłości będę produkować soft i nie chcę żeby jakiś gnojek go kradł. Ostatnio coraz bardziej wkręcam się w RE i mógłbym wam pomóc, ale skoro to tak wygląda to cóż, ekhm, nie dzięki :P

bies: zlokalizowany produkt to nie własny wytwór ;>
<edit> a skoro nie ma po co przejmować się licencją to po kiego ona w ogóle jest ? :P

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 17:55:43
E nie rozumiem o co ci chodzi co "takwygląda"? Grę można za darmo pobrać i nie istnieje już w sprzedaży ponadto modyfikacje gier cośtam cośtam po jakimś okresie nie łamią praw autorskich. To tak jakbyś podrasował autko wprowadzasz modyfkacje i jakoś cię nikt nie zamyka jak znajde ten paragraf  (odnosił się gier komputerowych) to podam wiem że modyfikacja tej gry w ten sposób nie łamie praw autorskich
P.S. Sam używam głównie legal free;]
P.S2. Mówisz że podjąłbyś się a więc...??
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2006, 17:57:36 wysłana przez Piotrek »

Offline sobol

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 17:57:42
A bierzecie za to potem hajs ? ;>

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 17:58:44
Eh http://plprojekt.ovh.org/news.php wejdź i poczytaj robimy to z dobrej woli

bies

• Gość
# Wrzesień 27, 2006, 17:59:51
bies: zlokalizowany produkt to nie własny wytwór ;>
<edit> a skoro nie ma po co przejmować się licencją to po kiego ona w ogóle jest ? :P
Ale, z tego co widzę (ściągnąłem łatkę na SimCity 3K) nie rozprowadzają zlokalizowanego produktu tylko własną łatkę opakowaną w instalator. A licencją należy się przejmować o ile jest zgodna z prawem. Np wszelkie zapisy o niemożności dekompilacji lub kopiowania można, w świetle polskiego prawa, zignorować.

Offline Piotrek

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 18:01:49
Dobra pomijając kwestie prawne moralne etyczne itp. Czy ktoś się podejmie??

Offline sobol

• Użytkownik

# Wrzesień 27, 2006, 18:02:17
A to sory, odebrałem to tak że robią spolszczenie i sprzedają. W takim wypadku to nie mam pojęcia jak to jest w świetle prawa.