Autor Wątek: Nie odświeżająca się ikonka  (Przeczytany 747 razy)

Offline raver

• Użytkownik
    • Moja strona domowa.

# Sierpień 20, 2010, 01:35:59
Hej, pracuję na VS 2008 C++ EE i dodałem sobie kiedyś testową ikonkę do mojej aplikacji, teraz zamieniłem obrazek na nowy i przekompilowałem cały projekt (łącznie z plikiem resource.rc) i z ikonką dzieją się teraz dziwne rzeczy - czasami jej niema, czasami wyświetla się stara, a jeszcze ani razu nie udało mi się wyświetlić nowej ikony. W czym może tkwić problem? Używam Windows Vista HP.

pozdro
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 15:22:24 wysłana przez Reg »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline lastseeds

• Użytkownik

# Sierpień 20, 2010, 02:44:18
moze pogrzeb wlasnorecznie w plikach rc

Offline raver

• Użytkownik
    • Moja strona domowa.

# Sierpień 20, 2010, 23:15:28
Plik rc sam zrobiłem.

Offline rhino

• Użytkownik

# Sierpień 21, 2010, 00:15:49
Kiedyś miałem podobny problem z bitmapą w zasobach. Opiszę to na przykładzie, niech plik .rc wygląda tak:
MYBMP BITMAP "somefile.bmp"Skompilowałem ten program, jednak stwierdziłem, że w bitmapie coś mi nie pasuje. Podmieniłem więc plik bitmapy na inny, jednak przy każdej ponownej kompilacji w programie wyświetlała się stara bitmapa.
Zrobiłem wtedy tak: zamieniłem ścieżkę w pliku .rc na cokolwiek innego, byle błędnego:
MYBMP BITMAP "fakename.bmp"i spróbowałem skompilować. Kompilator oczywiście strzelił błędem, że taki plik nie istnieje, a wtedy ja podmieniłem ponownie ścieżkę, tym razem na poprawną:
MYBMP BITMAP "somefile.bmp"Wtedy skompilowałem znowu i tym razem w programie miałem nową bitmapę.
Być może Twój problem dotyczy czegoś innego, ale warto spróbować.
Dla Twojej wiadomości, używałem tego "tricka" dawno temu, gdy jeszcze korzystałem z Deva i miałem z nim masę problemów. Nie wiem więc, czemu taki problem miałby występować w Visualu.

PS.Proponuję zmianę nazwy tematu na "nieodświeżająca się", bo zaraz ktoś się może przyczepić, że "i słusznie, bo ikonki się nie odświerzają".
To taka mała sugestia, mnie to zbytnio nie przeszkadza, ale zauważyłem, że niektórzy potrafią się czepiać nawet literówek.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2010, 00:17:47 wysłana przez »Яђino »