Autor Wątek: [OGRE] Problem z OIS.dll  (Przeczytany 2477 razy)

Offline fgd666

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2010, 20:58:44
Witam.
Mam problem z uruchomieniem przykładowego programu Ogre.
Przy ładowaniu OIS_d.dll (oraz OIS.dll) wywala program.
Używam Ogre SDK 1.7.1 dla MinGW, Code::Blocks z MinGW a to wszystko pod Win 7 x64
W załącznikach podaję OgreLog i screeny.
Bardzo proszę o pomoc bo chciałbym wreszcie zacząć prawdziwą pracę nad projektem :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline BrutalComputer

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2010, 21:07:49
Samodzielna praca jest jedną z ważniejszych umiejętności.
Ja każdą zabawę z nową biblioteką zaczynam od:
1. Uruchomienia ( skompilowania ) "exampla".
2. Napisania własnego exampla od nowa.

Przeanalizuj kod programów przykładowych i zobacz co robisz źle.

EDIT: Nikt nie będzie ściągał plików rar i rozpakowywał ( chyba, że dla czystej ciekawości co tam umieściłeś )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 12, 2010, 21:09:24 wysłana przez BrutalComputer »

Offline fgd666

• Użytkownik

# Sierpień 12, 2010, 21:14:06
No i właśnie przy uruchamianiu skompilowanego sampla pojawia się ten błąd.
A screeny umieściłem w pliku rar bo miały po 700 kb a max na forum to 500

Offline Barthap

• Użytkownik
    • Mój blog

# Sierpień 13, 2010, 08:14:40
w takim razie mogłeś je wysłać na ImageShack albo inny tego typu serwis z fotkami i tu pokazać link

Offline fgd666

• Użytkownik

# Sierpień 13, 2010, 15:14:35
Sądzę, że jeśli kogoś naprawdę zainteresuje mój problem to ściągnięcie i rozpakowanie archiwum rar nie będzie rzeczą niewykonalną.
Poza tym skoro forum udostępnia opcję hostingu plików związanych z tematem to po co rozrzucać je po całym internecie jeśli mogą być w jednym miejscu. A jeśli w owym miejscu się nie mieszczą naturalną reakcją jest ich spakowanie :)

Ale wdajemy się w offtop zamiast zastanowić się dlaczego przy inicjalizacji OIS Ogre mi się wykrzacza :)

Offline Barthap

• Użytkownik
    • Mój blog

# Sierpień 13, 2010, 16:02:36
Ja screeny pobrałem ale niestety nie znam odpowiedzi na Twój problem, wybacz :(

P.S. Dlaczego ten pierwszy screen nie jest po polsku? Pytam z ciekawości oraz żebyś miał dowód że pobrałem :)

Offline fgd666

• Użytkownik

# Sierpień 13, 2010, 17:32:02
System mam po szwedzku  :)

Offline radsun

• Użytkownik
    • CaRpg

# Sierpień 31, 2010, 20:12:54
Może to wina tego:
Cytat: log
19:45:41: OGRE EXCEPTION(7:InternalErrorException): Unable to compile Cg program Ogre/ParticleGS/GenerateVS: CG ERROR : "The compile returned an error."
(0) : error C6015: Output 'POSITION' not completely written
 in CgProgram::loadFromSource at ../../../../../../PlugIns/CgProgramManager/src/OgreCgProgramManagerDll.cpp (line 67)
19:45:41: High-level program Ogre/ParticleGS/GenerateVS encountered an error during loading and is thus not supported.
OGRE EXCEPTION(7:InternalErrorException): Unable to compile Cg program Ogre/ParticleGS/GenerateVS: CG ERROR : "The compile returned an error."
 in CgProgram::loadFromSource at ../../../../../../PlugIns/CgProgramManager/src/OgreCgProgramManagerDll.cpp (line 67)
19:45:41: OGRE EXCEPTION(7:InternalErrorException): Unable to compile Cg program Ogre/ParticleGS/DisplayVS: CG ERROR : "The compile returned an error."
(249) : warning C7050: "output.color" might be used before being initialized
19:45:41: High-level program Ogre/ParticleGS/DisplayVS encountered an error during loading and is thus not supported.
OGRE EXCEPTION(7:InternalErrorException): Unable to compile Cg program Ogre/ParticleGS/DisplayVS: CG ERROR : "The compile returned an error."
(249) : warning C7050: "output.color" might be used before being initialized
19:45:41: OGRE EXCEPTION(7:InternalErrorException): Unable to compile Cg program Ogre/ParticleGS/DisplayPS: CG ERROR : "The compile returned an error."
(323) : fatal error C9999: unexpected cast operation
19:45:41: High-level program Ogre/ParticleGS/DisplayPS encountered an error during loading and is thus not supported.
OGRE EXCEPTION(7:InternalErrorException): Unable to compile Cg program Ogre/ParticleGS/DisplayPS: CG ERROR : "The compile returned an error."
(323) : fatal error C9999: unexpected cast operation
 in CgProgram::loadFromSource at ../../../../../../PlugIns/CgProgramManager/src/OgreCgProgramManagerDll.cpp (line 67)[/log]

Offline fgd666

• Użytkownik

# Wrzesień 16, 2010, 22:55:11
Wydaje mi się że nie ponieważ usunięcie z pluginów Cg nic nie zmienia