Autor Wątek: iOs SDK  (Przeczytany 1820 razy)

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Sierpień 05, 2010, 22:39:39
Patrząc na temat poniżej, zainteresowałem się SDK...
Mam iPod Toucha i chciałbym spróbować swych sił do pisania gier pod to ;)
Mac: narazie nie kupuje ze wzgledu : po co? Nie spodoba mi sie i klocek zostanie :D Choc sam system jest ok , lecz ostatnio miałem już wydatki.
Hack: jestem w stanie postawić: Brakuje tylko internetu a wersja to Kalyway 10.5.2 (nowsze nie chodza pod moja plyta) . Oczywiście to uciązliwe... musze zmieniać z IDE na AHCI i spowrotem w Biosie :P A składać kompa specjalnie pod to nie chce ( choć miałem zastepczo płyte głowną która chodziła z > 10.5.4 ale serwis uparł się że dostane starą... )
Wirtualna maszyna: No tu próbowałem wiele ale niewiele się udało :D
Windows: jest alternatywa na to? ...
Linux: ...Lub na to?
Alternatywa: Pie**** iOS, zainstalować Androida na ipodzie i programować pod to  ;)

Co byście wybrali? Liczą się małe koszty (ostatnio dużo się kupiło: biurko, krzesło, xboxa, badanie w klinice... )

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Sierpień 05, 2010, 22:56:22
iPhone SDK wymaga Mac OSX 10.6.4.

Offline MDW

• Użytkownik
    • www.encore-games.com

# Sierpień 05, 2010, 23:12:26
Alternatywa: Pie**** iOS, zainstalować Androida na ipodzie i programować pod to  ;)

Co byście wybrali? Liczą się małe koszty (ostatnio dużo się kupiło: biurko, krzesło, xboxa, badanie w klinice... )

Jakiegoś trupa z Androidem można kupić na Allegro za grosze. Poza tym przez długi czas można pisać tylko na emulatorze. Jak coś już będzie widać to wtedy można się porozglądać za jakimś androidowym trupem do testów.

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Sierpień 06, 2010, 01:40:40
Myślałem bardziej o iPhoDroid ;D
Bo cóż to o sdk mogę tylko pomazyc ;) dzięki panowie za odp.

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Sierpień 06, 2010, 02:21:12
Eee, zawsze można kupić maka mini, pobawić się pół roku, jak się nie spodoba to sprzedać na allegro. W ostatecznym rozrachunku dużych kosztów się nie poniesie - to już zależy od wybranego modelu, ale generalnie maki mini nie tanieją tak szybko (w końcu nowe modele wychodzą dopiero po roku). Najtańszy zestaw warty kupna, to to co ja mam teraz - do wypatrzenia na allegro za ok. 1300zł: c2d 1,83 GHz z 2GB ram. Jeśli myśli się długofalowo o developerce na iOS, warto pokusić się o lepszy sprzęt (lepsze modele kosztują po 2-3k), ale (co pokazuje mój przykład) jak chcemy iść po kosztach, to ten zestaw też styknie.

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Sierpień 06, 2010, 15:57:51
Myślałem bardziej o iPhoDroid ;D
Bo cóż to o sdk mogę tylko pomazyc ;) dzięki panowie za odp.

10.6.x spokojnie mozna zainstalowac na PC, poza tym z tego co ostatnio patrzylem aktualna wersja iPhone SDK smiga na 10.6.2, wiec ta naj-najnowsza aktualizacja wcale nie jest potrzebna.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2010, 16:26:49 wysłana przez vashpan »

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Sierpień 06, 2010, 18:18:53
Zależy na jakim. Trochę sie juz z tym bawiłem i wiem że moja płyta nie jest do tego stworzona ;D (Ledwo co chodził 10.5.2 a karta sieciowa to była masaka - udało mi się zmodyfikować sterownik tak, że działał internet lecz zawsze konczylo sie to Kernel Paniciem ;) )

Co prawda ludzie polecali mi iAtkosa 10.6.2 bodajże ale musiałbym zmienić kernel jaki jest na płycie co nie jest moją branżą...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2010, 18:22:33 wysłana przez Frondeus »

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Sierpień 07, 2010, 00:51:03
Zależy na jakim. Trochę sie juz z tym bawiłem i wiem że moja płyta nie jest do tego stworzona ;D (Ledwo co chodził 10.5.2 a karta sieciowa to była masaka - udało mi się zmodyfikować sterownik tak, że działał internet lecz zawsze konczylo sie to Kernel Paniciem ;) )

Co prawda ludzie polecali mi iAtkosa 10.6.2 bodajże ale musiałbym zmienić kernel jaki jest na płycie co nie jest moją branżą...

W zasadzie w teorii jest to proste :) Ot zgrywasz sobie plyte, podmieniasz jadro ( dokladnie plik 'mach_kernel' w glownym katalogu plyty/partycji ) i tworzysz obraz plyty na nowo :)

Poza tym to musisz miec naprawde fantazyjny sprzet :) Do popularnego sprzetu spokojnie istnieja/sa zmodyfikowane sterowniki, zintegrowane karty dzwiekowe ALC8xx , karty sieciowe Realtek RTLxxx, to jest w wiekszosci plyt glownych... Chociaz swoja droga to OS X lepiej mi  dzialal na procesorze AMD i chipsecie VIA niz na Core 2 Duo i chipsetach Intel'a :D ( a powinno byc raczej odwrotnie, bo przeciez Maki uzywaja wlasnie tych podzespolow ;) )

PS. Sprawdz PW... ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2010, 00:57:33 wysłana przez vashpan »

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Sierpień 07, 2010, 16:04:29
No moj komputer jest ogolnie dziwny ;D A płyta głowna hm.. ta seria ma "kilka defektów" przez ktore często widze serwis.. ;)
PS. Dzieki za Pm ;)