Autor Wątek: Quadrupong  (Przeczytany 10084 razy)

Offline zxc

• Użytkownik

# Sierpień 01, 2010, 19:31:41
Witam :).

Wczoraj zrobiłem sobie małą przerwę od aktualnego, większego projektu i stworzyłem szybką dwugodzinną grę. Gra nazywa się "Quadrupong" i jest wariacją Ponga, w której gracz za pomocą myszki steruje czterema paletkami po czterech stronach ekranu. Zadaniem jest jak najdłużej odbijać między nimi piłeczkę, która - jako dodatkowa trudność - przyśpiesza z każdym odbiciem.

http://www.kongregate.com/games/yfan/quadrupong

Gra zawiera tablicę wyników, więc zapraszam nie tylko do przetestowania gry, ale też do mięsistej rywalizacji :).

Warto zaznaczyć, że inspiracją do napisania tej gry był szybki prototyp, który zobaczyłem na blogu Bionic Nose, do którego czuję się zobowiązany i Was odesłać: http://www.bionicnose.net/2010/07/doublepong-prototype.html.

Wszystkie komentarze są jak zawsze mile widziane, a jeśli ktoś z Was ma pomysł jak usprawnić grę, lub chciałby dorzucić do niej cokolwiek od siebie - jestem otwarty na propozycje :). Jeśli ktoś potrafi zrobić ten pomysł lepiej, również zapraszam.

Pozdrawiam,
Piotrek Iwanicki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 20:50:38 wysłana przez zxc »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Xirdus

• Redaktor

# Sierpień 01, 2010, 20:26:03
Bardzo fajna gierka. Dasz na stronę to dam ci 200 punktów na raty.

PS: W000T pierwsze miejsce!!! (z pięciu :p)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 20:30:24 wysłana przez Xirdus »

Offline zxc

• Użytkownik

# Sierpień 01, 2010, 20:50:29
W takim razie dam na stronę :).

W miedzyczasie przerzuciłem grę na Kongregate'a: http://www.kongregate.com/games/yfan/quadrupong.

Twój wynik przekracza moje pojęcie BTW. Nie cierpisz przypadkiem na syndrom wolno działającego flasha?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 20:52:01 wysłana przez zxc »

Offline rhino

• Użytkownik

# Sierpień 01, 2010, 21:09:23
Twój wynik przekracza moje pojęcie BTW. Nie cierpisz przypadkiem na syndrom wolno działającego flasha?
Ja cierpię... a mimo to, jak na złość, ta gra działa płynnie, tak jak (chyba) powinna. :P
Bardzo mi się podoba gierka, good job! :)
PS.4. miejsce... ale to jeszcze nie koniec! :P

Offline Xirdus

• Redaktor

# Sierpień 01, 2010, 21:15:21
Nie, akurat ta gra zap***dala mi tak, że w okolicach 50 odbicia mam 3cm smugę.

A, i dodałem ci komenta na Kongu.

Właśnie po raz trzeci czwarty przebiłem autora :P

Tip: róbcie z paletek narożniki
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 21:29:34 wysłana przez Xirdus »

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Sierpień 01, 2010, 21:52:00

Ja nie cierpię:)

Offline zxc

• Użytkownik

# Sierpień 01, 2010, 21:57:30
Nie cierpisz, bo wolny flash wreszcie do czegoś się przydał, czy nie cierpisz, bo nie flash chodzi szybko? Dobre wyniki!
Xirdus, przebijasz sam siebie, mnie już dawno zostawiłeś w tyle :).

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Sierpień 01, 2010, 21:59:52
Na laptopie wolno chodził, na tej maszynie chodzi OK. Też mam smugę :)

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Sierpień 01, 2010, 22:01:45
mi srednio idzie, poczekam az brat wroci i go przycisne zeby pogral, u niego flash zamula jak siemasz:)

Offline Xirdus

• Redaktor

# Sierpień 01, 2010, 22:02:28
Nie cierpię, czyli gry bez jakichś efektów specjalnych chodzą aż miło.

I niestety sam siebie chyba nigdy nie przebiję. Ciągle mam w okolicach czterdziestki-pięćdziesiątki.

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Sierpień 01, 2010, 22:05:25
Cholera wciągająca, muszę pobić rekord :P

Offline zxc

• Użytkownik

# Sierpień 01, 2010, 22:07:22
Smuga akurat jest efektem specjanym :). Lo-Fi motion blur, widać go nawet na screenie: http://www.warsztat.gd/screens.php?x=view&id=7178. Dla wyższych prędkości sprawdzam kolizje kilka razy i po prostu przeniosłem rysowanie do tej samej pętli (co kilka obrotów).

Ja właśnie podbiłem swój wynik z 52 do 54 :), ale to wciąż poniżej Waszych.

MichalBe: czekamy na Twojego brata, aby poprowadził nas w krainę wyników powyżej 60 :).

Offline zxc

• Użytkownik

# Sierpień 01, 2010, 22:12:26
Ha! 64! Równy wynik z gościem z Norwegii, warto zaznaczyć, więc nie jest to panowanie na highscorze niepodzielne :).

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Sierpień 01, 2010, 22:18:48
Nie da się grać, przycina się jak głupie co kilka sekund. No ale widać podkręcony i7 to jeszcze za mało na ponga :D

Offline Adam7

• Użytkownik
    • warsztat.gd

# Sierpień 01, 2010, 22:19:53
williamK 150, yyy

Edit:
Grafika prymitywna ale za to jaka grywalność (daję wszystkie swoje punkty na warsztacie dla projektu)

PS.
Cholera jutro do roboty na 7 trzeba ale ta gra jest taka wciągająca (chociaż 2 miejsce mieć :P)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 01, 2010, 22:38:49 wysłana przez Adam7 »