Autor Wątek: Starcraft II  (Przeczytany 20290 razy)

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Lipiec 29, 2010, 00:20:19
Ja może się wypowiem, też kupiłem wczoraj. Gra się bardzo fajnie, kampania jest ciekawa, wciągająca, z zaskakującym zakończeniem (lubiłem Tychusa :(). Nie żałuję kasy wydanej na grę, dałbym nawet 300zł za taką kampanię.

Co do polskiej wersji, to nazewnictwo praktycznie wszystkiego jest skopane("Mediviac Dropship" - "Prom Ewakuacyjny" WTF?, achiv "Centurion Queen" - "Jak króliki"), jednak dialogi są ok(tylko raz miałem wrażenie, że tekst jest czytany, a tak to bdb).

_OskaR: tu też przerywniki filmowe są bardzo dobre, więc lepiej nie kupuj :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

# Lipiec 29, 2010, 00:22:47
@Wladekprogramista: A dlaczego Battlecruiser jest rozmiaru sześciu marinesów i dlaczego marines są w stanie go zestrzelić swoimi karabinkami?
No to inna bajka.
W filmikach pokazują ogromne Battlecruiser , a na mapie jest 100 razy mniejszy..
Inne statki powietrzne równierz są za duże, i nie realistyczne.
Albo teleport lipny zrobili też(w edytor map) - jednostka znika tak po prostu...

A ludzie wydają na to kasę...

Ale koreańce widocznie tak lubią - kierować jednostkami w różnych skalach.
Że czołg , samolot czy człowiek zachowuje się tak samo.

Tylko grafika, video i misje są ok(chyba).

Offline Kamma

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2010, 00:30:13
180-200 zł.
[...]
Żeby zacząć: Ja kupiłem już wczoraj, grałem cały wieczór nie żałuję. Gra jest świetna, naprawdę wciąga.

Kupiłeś rozumiem wersję pudełkową? Elektroniczną można dostać na Allegro za 147 PLN ( na chwilę pisania tego posta; w dniu premiery było 149 PLN ).
Zaczekam jeszcze 1-2 tygodnie, żeby cena spadła o 10-20 zł i wtedy może się skuszę :)

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2010, 00:37:56
... kupiłem wczoraj. Gra się bardzo fajnie, kampania jest ciekawa, wciągająca, z zaskakującym zakończeniem
No to super. Dla wielu - ponad 10 lat czekania, parę stówek wydane i kampania na 1 dzień. :D Nieźle jak na RTSa. Jeszcze trochę i będzie można przejść grę, zanim herbatka zdąży się zaparzyć.

Offline TeMPOraL

• Użytkownik
    • devBlog

# Lipiec 29, 2010, 00:39:29
Przecież SC2 ma nawet zwalony system ruchu. Jaki czołg może obrócić się o 180 stopni z taką szybkością jak w SC2 ?

w kosmosie jest inna grawitacja:)
A tu grawitacja nie ma nic do rzeczy; zasada zachowania pędu bardziej.
Ye Cannae change the laws of physics, Jim ;)

Hmm... to ja też postaram się zdobyć wersję angielską. Po polsku te nazwy po prostu nie brzmią. Z resztą, dawno, dawno temu robiłem sobie prywatnie SC-1 PL (przerabiałem string tables :D) i pamiętam, jak trudno było znaleźć zadowalające odpowiedniki dla nazw.
Ah, co do Zealot'a - nie zrozumiałem z postów jak go dokładnie przetłumaczyli, ale Zelota jako słowo występuje w języku polskim - to taki żydowski fanatyk z czasów starożytnego Rzymu i zburzenia Jerozolimy.

@up: 10? 13 :D.
@(+ up (random 100)): Knight&Merchants ftw :).
Z naprawdę niezłych strategii to można by wymienić Original War - gra taka jak tytuł wskazuje, sporo fajnych koncepcji miała, i mistrzowsko podłożone głosy ;).

Offline Paweł

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2010, 01:05:11
Sory z offtop, zostałem sprowokowany ;)
Z naprawdę niezłych strategii to można by wymienić Original War - gra taka jak tytuł wskazuje, sporo fajnych koncepcji miała, i mistrzowsko podłożone głosy ;).
Widać, że w Total Annihilation nie grałeś, kozak gierka. Podobno dodatki do niej jeszcze lepsze choć nie grałem.

Offline Zielony

• Użytkownik
    • Ghurund Engine

# Lipiec 29, 2010, 01:08:57
W filmikach pokazują ogromne Battlecruiser , a na mapie jest 100 razy mniejszy..
Inne statki powietrzne równierz są za duże, i nie realistyczne.
Albo teleport lipny zrobili też(w edytor map) - jednostka znika tak po prostu...

A ludzie wydają na to kasę...

Ale koreańce widocznie tak lubią - kierować jednostkami w różnych skalach.
Że czołg , samolot czy człowiek zachowuje się tak samo.
No tak, bo większość gier, w które gramy, jest realistyczna.

Ah, co do Zealot'a - nie zrozumiałem z postów jak go dokładnie przetłumaczyli, ale Zelota jako słowo występuje w języku polskim - to taki żydowski fanatyk z czasów starożytnego Rzymu i zburzenia Jerozolimy.
Teraz jest Zelota, kiedyś (może mi się zdaje) widziałem Fanatyka.

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Lipiec 29, 2010, 01:23:51
@up: 10? 13 :D.
ponad 10 == 13

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Lipiec 29, 2010, 01:32:09
True, mam obydwie gry nadal.

A co do SC2, poczekam i juz niedługo kupie by napierniczać na prawdziwym kombiajnie, a nie lapku wygodnym do cs'a :D 

Offline TeMPOraL

• Użytkownik
    • devBlog

# Lipiec 29, 2010, 01:37:18
Sory z offtop, zostałem sprowokowany ;)
Widać, że w Total Annihilation nie grałeś, kozak gierka. Podobno dodatki do niej jeszcze lepsze choć nie grałem.
Hmm, a co mają K&M, OW i TA ze sobą wspólnego? Każda z nich ma totalnie inny gameplay i totalnie inne koncepcje (o settingu nie wspominając ;)).
Grałem w TA; szczególnie lubię muzykę, którą sobie czasami jeszcze słucham :).

Offline ShadowDancer

• Redaktor

# Lipiec 29, 2010, 01:38:27
No to super. Dla wielu - ponad 10 lat czekania, parę stówek wydane i kampania na 1 dzień. :D Nieźle jak na RTSa. Jeszcze trochę i będzie można przejść grę, zanim herbatka zdąży się zaparzyć.

Tak, ale rzuciłem wszystko napierniczałem po 10h dziennie, a i tak mam tylko 40% odblokowane, więc jeszcze trochę nad kampanią posiedzę. Zresztą ten sam level na różnych poziomach trudności wygląda zupełnie inaczej.

Temopral: jak masz kluczyk, to możesz z neta ściągnąć w dowolnym języku.

Offline Gifanonim

• Użytkownik
    • HomePage

# Lipiec 29, 2010, 02:49:53
Też planowałem nabyć SC2 ale jak na razie mnie cena dość skutecznie odstrasza.

Co do skali jednostek, to grać by się nie dało jak by wszystko było w takich samych proporcjach. Carrier i Battlecruser są to ogromne jednostki tak samo statek matka i jak byś taki miał wyświetlić to albo marina być nie widział albo ta jednostka zasłaniała by ci ekran.

Jeśli chodzi o fakt, że marin może zniszczyć Carriera to w każdej grze tak jest. Co prawda słyszałem i z Bety dało się odczuć, że próbują z tym walczyć i SC2 już bardziej przypomina grę że konkretna jednostka dobrze zwalcza tylko daną grupę jednostek. Ale jak jest już w oficjalnej wersji to trzeba poczekać i samemu zobaczyć.

A wracając do starych dobrych gierek to i tak nic Polan nie przebije, pierwszą część, bo druga była beznadziejna. Ehh te piękne czasy kiedy się robiło to za co każdy dowódca wojskowy by cie wyśmiał i pogonił, a mowa oczywiście o forsowaniu rzeki wzdłuż :P Przyznać się kto grał i komu się zdarzyło budować kładki wzdłuż rzeki? :>

Offline TeMPOraL

• Użytkownik
    • devBlog

# Lipiec 29, 2010, 09:35:18
A wracając do starych dobrych gierek to i tak nic Polan nie przebije, pierwszą część, bo druga była beznadziejna. Ehh te piękne czasy kiedy się robiło to za co każdy dowódca wojskowy by cie wyśmiał i pogonił, a mowa oczywiście o forsowaniu rzeki wzdłuż :P Przyznać się kto grał i komu się zdarzyło budować kładki wzdłuż rzeki? :>
Mnie się zdarzyło zrzucać taktyczną głowicę nuklearną na most w Earth 2150, bo był to jedyny najprostszy sposób, żeby powstrzymać czołgową inwazję kumpla przez rzekę ;).

Offline hnb

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2010, 11:01:26
 juz kupilem i czekam na paczke ;D gdyby nie wspomnienia z mlodosci i brak Warcrafta 4 to zapewne cena by mnie skutecznie odstraszyla.

PS. uwielbiam "original war". jako ciekawostke dodam, ze powstalo w Delphi ;D

Offline ZenekNaHacie

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2010, 11:15:00
Starkraf fuuu! Ja tam wole ważone http://wz2100.net/ bo jest za free