Autor Wątek: Starcraft II  (Przeczytany 20288 razy)

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Lipiec 28, 2010, 22:04:43
Wczoraj odbyła się premiera StarCraft II. W Polsce także dostępny jest w sprzedaży od wczoraj, w wersji pełni spolonizowanej (teksty, dialogi, nawet napisy na teksturach!).

Gra jest oczywiście kultowa, długo wyczekiwana i równie długo tworzona. Niedawno pojawiły się pogłoski, że jej produkcja pochłonęła ponad 100 mln $, czyli więcej niż GTA IV. Jak zwykle Blizzard postarał się dopracować grę do perfekcji i postawić na grywalność.

Ale SC2 wzbudza też kontrowersje: Wymaga połączenia z Internetem i zarejestrowania się na ich nowym Battle.Net-cie, nie umożliwia gry przez sieć LAN (tylko przez Internet), zawiera wyłącznie kampanię terran (w Custom można grać wszystkimi rasami a sama ta kampania jest długa, ale jednak można to uznać za tylko 1/3 gry), zaś sama gra kosztuje bardzo dużo jak na grę PC - 180-200 zł.

Tak więc skoro jest to ważna premiera, zakładam wątek i zachęcam do dyskusji na jej temat.

Żeby zacząć: Ja kupiłem już wczoraj, grałem cały wieczór nie żałuję. Gra jest świetna, naprawdę wciąga.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline yarpen

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 22:09:37
Troche nie na temat, ale te 100mln okazalo sie wymyslem dziennikarza, ktory cos gdzies slyszal, ale nie do konca. 100 milionow kosztowal WOW, nie Starcraft.

Offline steckel

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 22:24:53
Troche nie na temat, ale te 100mln okazalo sie wymyslem dziennikarza, ktory cos gdzies slyszal, ale nie do konca. 100 milionow kosztowal WOW, nie Starcraft.
Skąd to wiesz?

Offline Zielony

• Użytkownik
    • Ghurund Engine

# Lipiec 28, 2010, 22:26:38
Grałem trochę w betę i uważam, że gra jest nienajgorsza. Miała pogodzić Warcraftowców i Starcraftowców, a ja grywam w oba. Brak kampanii mi nie przeszkadza - nie przeszedłem też kampanii z pierwszej części gry i dodatku. Wolę multiplayer.
Cena niestety odstrasza, zwłaszcza, że nie ma gry po LANie i kompletu kampanii, ale tak Blizzard robi kasę i nic się nie poradzi. 12 GB gry to niemało, więc coś jednak się dostaje za te pieniądze.
Osobiście pewnie poczekam do wydania Starcraft II: Legacy of the Void z racji grania protossem, a póki co muszę sobie przypomnieć Brood wara, bo się zbliża StarcraftCup (AI w BWAPI).

Offline TeMPOraL

• Użytkownik
    • devBlog

# Lipiec 28, 2010, 22:39:11
Reg, jak z polonizacją? Bo mnie widmo SC PL trochę przeraża...

Offline really

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 22:44:48
Skąd to wiesz?
Newsy były w każdym growym serwisie, Wall Street Journal się pomylił, tak, jak pisał yarpen.

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 22:56:54
Może się skuszę, ale WYŁ¡CZNIE dlatego, że gra nie wymrze mi na półce, a Blizzard kojarzy mi się z firmą dobrze przykładającą się do gier - nawet po latach. Aha - i silnik niby jakiś interesujący. Dla mnie nie jest to jakaś kultowa gra - są RTSy, które znaczą dla mnie dużo więcej, no, ale niestety przez ludzką pamięć i obojętność - całkowicie lub częściowo - zostały posłane do piachu. :P Nie wiem jak to wygląda w singlu, ale w D2 czy SC nie podobał mi się poziom filmików względem rozgrywki - w przerywnikach był rozmach i to, co najważniejsze w elektro. Człowiek wczuwał się w klimacik, a gdy zaczynało się granie, czuło się bardzo wyraźnie, jakby czegoś brakowało.
Co do ceny - nie wiem czy trzeba będzie kupować dodatki, żeby można było grać na multi z innymi, którzy je kupią - bez żadnych braków etc., ale na pewno w przypadku SC1, można powiedzieć, że to inwestycja na lata. SC3 prędko nie wyjdzie. Co mi po gierce za 50zł, skoro po tygodniu czy miesiącu, wyląduje na półce?

Offline Liosan

• Redaktor

# Lipiec 28, 2010, 23:00:17
są RTSy, które znaczą dla mnie dużo więcej, no, ale niestety przez ludzką pamięć i obojętność - całkowicie lub częściowo - zostały posłane do piachu. :P
A mogę spytać jakie? :) Może poznam jakiś nowy (no, stary), fajny tytuł :)

Liosan

Offline Zielony

• Użytkownik
    • Ghurund Engine

# Lipiec 28, 2010, 23:01:36
Reg, jak z polonizacją? Bo mnie widmo SC PL trochę przeraża...
Z tego co wiem wielu graczy zamawia angielską wersję. Polonizacja jest conajmniej dziwna (karakan, czerw, skaziciel, nadzorca; zelota - fanatyk?, nieśmiertelny, promień odchłani, pryzmat nadprzestrzenny; kosiarz, piekielnik, prom ewakuacyjny). Części nazw w ogóle nie przetłumaczyli. Część psuje wrażenie potęgi danej jednostki. Mi to nie pasuje, ale to może z przyzwyczajenia do angielskiej wersji. Z drugiej strony polska wersja Warcrafta 3 była lepsza niż oryginał, więc może i tu się przyjmie.

Offline _OskaR

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 23:04:04
są RTSy, które znaczą dla mnie dużo więcej, no, ale niestety przez ludzką pamięć i obojętność - całkowicie lub częściowo - zostały posłane do piachu. :P
A mogę spytać jakie? :) Może poznam jakiś nowy (no, stary), fajny tytuł :)

Liosan
E2150TMP/LS i Warrior Kings.

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Lipiec 28, 2010, 23:06:52
Wszystkie te zabiegi - brak gry po lanie, wymagane połączenie z netem, battle-net są zrozumiałe. Niestety na pc jest tylu piratów, że jakoś sobie trzeba radzić.
Ale i tak nie kupię sc2, sc1 mi się nie podobał to i w to nie będę grać :)   (kiedy wyjdzie warcraft 4? :D )

edit: nazw jednostek mogliby w ogóle nie tłumaczyć, w polskim języku nie da się oddać epickości.

(ale skróty klawiszowe w polskim w3 były pojebane)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 23:08:26 wysłana przez ANtY »

# Lipiec 28, 2010, 23:13:44
Moje ulubione stare RTS:
KKND 1 i 2
Red Alert 1 (darmowe)
Dark Colony
Knight & Merchants
C&C pierwsza część (darmowe)
SC 1

I niezapomniane.(i troche nowe)
-Kozacy
-A.R.S.E.N.A.L
-Blitzkreg
-Total Anihilation (darmowy = SpringEngine)

I są w nich takie rzeczy, których nie ma SC2.
Przecież SC2 ma nawet zwalony system ruchu. Jaki czołg może obrócić się o 180 stopni z taką szybkością jak w SC2 ?

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Lipiec 28, 2010, 23:48:04
Przecież SC2 ma nawet zwalony system ruchu. Jaki czołg może obrócić się o 180 stopni z taką szybkością jak w SC2 ?

w kosmosie jest inna grawitacja:)

Offline Avaj

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 23:55:40
Wszystkie te zabiegi - brak gry po lanie, wymagane połączenie z netem, battle-net są zrozumiałe. Niestety na pc jest tylu piratów, że jakoś sobie trzeba radzić.
Ciekawe co powiesz za parę tygodni/miesięcy, jak piraci będą mieli LANa i brak połączenia z netem, a legalni nabywcy nie :D

Ja też tylko na Warcrafta 4 bym się napalił, SC2 mnie nie obchodzi, zresztą od dzisiaj już widzę na zagranicznych portalach, że nie jest tak pięknie jak miało być.

Odnośnie polonizacji - zarejestrujcie grę na Battle.Net Account i możecie wtedy pobrać angielską wersję od Blizza.

Jeśli chodzi o cenę to gdzieś czytałem, że jak na razie jest to rekord na PC.

@Wladekprogramista: A dlaczego Battlecruiser jest rozmiaru sześciu marinesów i dlaczego marines są w stanie go zestrzelić swoimi karabinkami?

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Lipiec 28, 2010, 23:59:38
Moje ulubione stare RTS:
KKND 1 i 2
Red Alert 1 (darmowe)
Dark Colony
Knight & Merchants
C&C pierwsza część (darmowe)
SC 1

I niezapomniane.(i troche nowe)
-Kozacy
-A.R.S.E.N.A.L
-Blitzkreg
-Total Anihilation (darmowy = SpringEngine)
Z tych co podałeś to Dark Colony i Kozacy (ale pierwsza część),
A poza tym to pamiętam jeszcze świetną sieciową strategię battle realms.