Autor Wątek: Compo - Intro 4k  (Przeczytany 8173 razy)

Offline Avaj

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 13:17:29
phi, wszystko dla visuala

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Lipiec 28, 2010, 15:35:37
Na GCC też się da  ;)

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 15:38:44
Bo generuje mniejszy kod. Musisz z tym żyć. ^_^

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Lipiec 28, 2010, 15:49:37
Bo generuje mniejszy kod. Musisz z tym żyć. ^_^
GCC pewnie da się też wykręcić optymalizacjami do podobnego poziomu, ale ani jedno, ani drugie nie ma szans dorównać assemblerowi (kod po kompresji udało mi się uzyskać mniejszy o 30%). Inna kwestia, że nie ma to obecnie aż tak wielkiego znaczenia, bo i tak w większości intr 80% kodu to tekst shadera w HLSL/GLSL. :)

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 15:53:17
Na stronie któregoś z istniejących frameworków autor pisał, że sama przesiadka zaoszczędziła mu kilkadziesiąt bajtów. Oczywiście GCC ewoluuje na tyle szybko, że pewnie powrót po kilku miesiącach do GCC zaowocowałby podobnym co przy użyciu VS wynikiem. :) Niemniej jednak opierałem się na doświadczeniu innych pisząc to. ;]

Offline Avaj

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 17:46:47
To jak to z GCC zrobić (tzn z MINGW), bo crinkler mi się wykrzacza, że mainCRTstartup nie ma :(

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 18:46:24
Pierwszy wynik z googli po wpisaniu
gcc crinkler
nie pomaga? :)

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Lipiec 28, 2010, 21:50:00
To jak to z GCC zrobić (tzn z MINGW), bo crinkler mi się wykrzacza, że mainCRTstartup nie ma :(
No to jak go nie ma, to go napisz (albo podaj crinklerowi w opcjach inną nazwę entry pointa). :)

Offline tanatos

• Użytkownik

# Lipiec 28, 2010, 22:13:27
Myślę, że Riverwasha 2010 jako party doda ktoś z organizatorów. Osobnego party gamedevowego nie ma co dodawać. :)
No właśnie IMO można by dodać, bo jeśli to będzie moje pierwsze w życiu demo to raczej na RW nie ma co go pokazywać :P

W scenowym klimacie (czytaj: wśród porykiwań pijanych scenowców). :)
No właśnie, dlatego się raczej nie wybieram, na ZTG miałem okazję zaobserwować demoscenowców w naturalnym środowisku (ledwo mogli unieść te reklamówki z alko. i śpiewali pod oknami w środku nocy coś o kompilatorach :P ). Oczywiście nie odnosi się to do wszystkich więc nie uogólniam, ale domyślam się że na RW tego typu zachowania są normą. :-\ Może to i dobrze jeśli w ten sposób powstają najlepsze na świecie dema (;D), ale ja jednak wolę tworzyć w ciszy ;)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2010, 22:19:49 wysłana przez tanatos »

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Lipiec 28, 2010, 22:34:51
Taki mikro poradniczek: http://ftp.kameli.net/pub/fit/misc/presis_asm06.pdf

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Lipiec 28, 2010, 22:35:58
No właśnie IMO można by dodać, bo jeśli to będzie moje pierwsze w życiu demo to raczej na RW nie ma co go pokazywać :P
Czyli reasumując:
- nie chcesz pokazywać go na Riverwashu, gdzie zostanie ono wyświetlone i nawet najgorsze demo otrzyma jako taki szacunek (nawet na zasadzie "ok, jest to syf, ale to jego pierwsze demo, więc rispekt że coś zrobił, a nie jak 90% polskiej sceny się obija"),
- ale za to chcesz wrzucić demo na poueta, gdzie od razu sypną się dziesiątki niecenzurowanych komentarzy dostępne dla pokoleń w internecie w akompaniamencie stosu kciuków w dół

Ja w tym nie widzę logiki, chyba że kimś kieruje masochizm. :)

Może to i dobrze jeśli w ten sposób powstają najlepsze na świecie dema (Grin), ale ja jednak wolę tworzyć w ciszy ;)
Tworzenie tworzeniem, a oglądanie to inna kwestia. Tworzy każdy we własnym zaciszu. Za to demo party to coś jak mundial dla scenowców, z tą tylko różnicą, że przychodzi się obejrzeć dema zamiast meczu. :)

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 29, 2010, 00:50:34
Bzdura. Wystawiłem sto lat temu demo z pełną świadomością tego, że posysało (co odzwierciedlało moje umiejętności). Nic się nie stało poza tym, że zdjęto ze mnie etykietkę lurkera i zyskałem kilka rewelacyjnych znajomości. :)

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Lipiec 29, 2010, 01:35:21

Offline Krzysiek K.

• Redaktor
    • DevKK.net

# Lipiec 29, 2010, 02:39:38
http://www.youtube.com/watch?v=R35UuntQQF8
...
Tak 256B

tak.... river.
Nie piszemy tu o 256B, a o 4k. Na Riverwashu jeszcze żadnego 4k ekstremalnie wysokich lotów nie było. :)

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Lipiec 29, 2010, 02:45:14
Nie piszemy tu o 256B, a o 4k. Na Riverwashu jeszcze żadnego 4k ekstremalnie wysokich lotów nie było. :)
Sam założyłem ten wątek, ale <tu wklejam obrazek figurki jezusa z "thx for info">.
Ale fakt faktem to demko z riverwasha :)