Autor Wątek: [Sprzedam] laptop HP Pavillion dv7 1140EW, dobra cena  (Przeczytany 2012 razy)

Offline Koshmaar

• Użytkownik
    • Homepage

# Lipiec 27, 2010, 19:36:03
Krótko:

HP Pavillion dv7 1140EW
 17", 1400x900
 Intel Core Duo 2 2.26 Ghz
 3GB RAM DDR2
 dysk 320 GB
 GF 9600M GT 512 MB

nagrywarka DVD + czytnik Bluray
 wbudowana kamera 1.3 Mpix + mikrofon
 porty: HDMI, VGA, eSATA, 3x USB 2.0, audio, czytnik kart pamięci, firewire, coś-tam-jeszcze
 WiFi, Bluetooth, pilot, czytnik linii papilarnych

Szczegółowy opis z komentarzami:

Jako że od jakiegoś czasu myślę nad zakupem nowego laptopa, będę sprzedawał swojego aktualnego Paviliona. Jest on w bardzo dobrym stanie i jeszcze pewnie długo posłuży. Gdy go kupowałem, bebechami był w wyższych sferach średnich (Crysis max ustawienia kilkanaście klatek).

Kupiony dokładnie 2 lata temu, od tamtego momentu dość intensywnie wykorzystywany. Ani razu nie był w serwisie ani nie był zalany. System natywnie zainstalowany - Vista 32bit SP1, która na początku trochę irytowała swoim zachowaniem, jednak opanowałem ją i od 1.5 roku działa bardzo stabilnie i wydajnie, żadnych problemów, uptime >7 dni itp. Co ciekawe, wcale nie jest tak jak z XP gdzie po roku używania można się pochlastać próbując coś zrobić, gdyż system tak mocno zamula - tutaj wydajność cały czas jest bardzo dobra.

Jedyna wada powstała wskutek używania to wyższe temperatury pracy GPU, SpeedFan pokazuje średnio 60 (w upalni dzień 70, wcześniej było 40-50), dla CPU natomiast są normalne 38. W wyniku tego nagrzewa się obudowa po lewej stronie, przez co lekko niemiło go trzymać na kolanach. Podejrzewam że to kurz się nazbierał przy wiatraku. Z tego co czytałem, jest do poprawienia w serwisie lub na własną rękę - wystarczy śrubokręt i cierpliwość w rozkręcaniu (mnie jej nie starczyło).

Bebechy: procek Intel Core2 Duo 2.26Ghz (2 rdzenie) nie daje na siebie czekać, 3GB Ram (max 4 ), dysk 320GB 5200 RPM (SMART daje bardzo dobre odczyty). Grafika GF 9600M GT 512MB PCI Express x16, obsługa DX10.

Ekran 17", 1440x900, WXGA+ = da się przyjemnie grać, kodować, surfować w necie, oglądać filmy. W przypadku wyjazdu, gdy nie miałem podłączonej pełnej klawiatury na usb, korzystałem z wbudowanej pełnowymiarowej klawiatury niskoprogowej (z częścią numeryczną); muszę powiedzieć że tak rewelacyjnej klawiaturki rzadko kiedy można spotkać - prędkość pisania lepsza niż w MS Natural Ergonomic Keyboard 4000, przyjemność porównywalna. Nagrywarka DVD+lightscribe z czytnikiem Bluray. Oczywiście WiFi, Bluetooth. Z bajerów mogę wymienić przyciski multimedialne na górze klawiatury, kamera 1.3Mpix (akurat do skype) i czytnik linii papilarnych (2 lata i dalej działa! dawno zapomniałem jakie hasło ustawiłem na system). Z przydatnych rzeczy które nowszym lapkom czasami brakuje: HDMI, VGA, eSATA, 3x USB 2.0.

Jak pokazuje google, Windows 7 jest kompatybilny z tym lapkiem. Linux podobnie - miałem zainstalowanych kilka dystrybucji (Ubuntu, Suse, Fedora), każda działała, karta graficzna dobrze łapała po zainstalowaniu sterów ze strony Nvidii, również 2 monitory o różnych rozdzielczościach. Problemy były tylko z dźwiękiem (standard :/) oraz z kartą sieciową ze względu na brak sterowników; to było 1.5 roku temu, myślę że od tego czasu sytuacja się poprawiła.

Laptop ma głosniki z subwooferem, jak dla mnie dźwięk jest dobry (choć audiofilem nie jestem). Generalnie jestem z lapka zadowolony, i gdyby nie to że szukam czegoś bardziej mobilnego (15", poniżej 3kg) i lubię zmieniać sprzęt co jakiś czas, to pewnie jechał bym na tym do końca. Aha no właśnie, laptop waży 3.5kg - przyjemne to nie jest, ale 2 lata noszenia w plecaku i nawet się przyzwyczaiłem. Waga nie musi być dużą wadą dla szukających stacjonarnych laptopów lub mobilnych stacjonarek :P Jeśli już mówimy o mobilności, laptop większość czasu spędził podłączony do sieci i bateria daje radę, wystarcza na jakieś 2h przeglądania netu, battery check pokazuje status "good".

Gdy go kupowałem, kosztował koło 4500. Porównałem go z aktualnymi modelami, i uwzględniając to że był używany, sprzedać go mogę już za ~3099 :] cena do negocjacji. Wygląda identycznie jak na zdjęciu powyżej +/- nalepki, moim skromnym zdaniem po umyciu wygląda jak nowy ze sklepu, ale dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia. Istnieje możliwość zobaczenia i przetestowania go przez osoby z Siedlec i Warszawy. Kontakt: PW na forum, mail: koshmaarATpoczta.onet.pl lub gg: 3928072

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2010, 18:15:43 wysłana przez Koshmaar »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Wyszo

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2010, 20:52:08
wystaw go po prostu na allegro - jakby ktoś z warsztatu był zainteresowany kupnem, to odszukałby Cię na ztg ;)

Offline WielkiPan

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2010, 21:16:41
Zanim wystawisz na Allegro, naprawdę porównaj go z dostępnymi na rynku laptopami, bo pobieżne przejrzenie oferty jednego ze sklepów dało mi w cenie do 3099 np. to http://www.agito.pl/notebooki/toshiba-satellite-pro-l670-13l.0.393328.html?attr=970:459501&showAllAttr=970. Jak widzisz, za Twoją cenę uzyskujesz nowy sprzęt, który ździebko przewyższa Twój wydajnością. Przemyśl to.

Offline Koshmaar

• Użytkownik
    • Homepage

# Lipiec 27, 2010, 23:23:05
Ok dzięki za rady chłopaki :) porównywałem z cenami innych HPków ze sklepu

Offline Koshmaar

• Użytkownik
    • Homepage

# Wrzesień 18, 2010, 18:16:52
Przemyślałem cenę, aukcja na allegro: http://allegro.pl/show_item.php?item=1234085716