Autor Wątek: Pomysł na tekstową gre...  (Przeczytany 3622 razy)

Offline Elminster

• Użytkownik

# Styczeń 27, 2006, 19:53:05
Witam jestem nowy na forum więc prosze o wyrozumiałość. Z góry dzięki.

A więc chodzi mi o to że chciałbym się dowiedzieć paru rzeczy jak zrobić tekstową gre mianowicie od czego zacząć i jeśli ktoś ma może mi podać jakiegoś linka do tego typu gier.

Zapraszam do dyskusji.... :]

EDIT by spax: orty.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2006, 20:08:23 wysłana przez spax »

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Styczeń 27, 2006, 20:20:19
Po pierwsze - umieć programować. Dokładnie to trzeba znać dwie rzeczy:
- jakiś język programowania
- jakieś biblioteki (do gry tekstowej wystarczy możliwość wejścia-wyjścia na systemowej konsoli tekstowej i obsługa plików - to wszystko wchodzi w skład biblioteki standardowej C++)

Gra tekstowa to zbyt ogólnie powiedziane. O jaką dokładnie grę ci chodzi? Podam tytuły znanych mi gier tekstowych różnego rodzaju - więcej informacji znajdziesz szukając ich na Google.
- MUD - gra sieciowa, bez mapy - Arkadia, Cygnus
- Gra lokalna bez mapy - Otchłań
- Rougelike - gry lokalne z mapą - Angbang, Zangband, Gsnband

Jak taką napisać? To już musisz sobie wymyślić sam - zaprojektować, zacząć coś pisać itd.

Offline really

• Użytkownik

# Styczeń 27, 2006, 20:42:32
http://roguelikedevelopment.org/development/ - tutaj znajdziesz dużo tekstów na temat tworzenia gier roguelike, czyli tekstowych hack'n'slashów. Jak widać nie jest to takie banalne jak by się mogło wydawać :D

Offline Elminster

• Użytkownik

# Styczeń 27, 2006, 21:06:55
Programuje już w sumie od 4 lat, teraz mam ferie to sie chce za coś poważniejszego wziąć. Wracając do gry to bardziej by mnie interesowała gra lokalna bez mapy przynajmniej na razie. Oczywiście gra będzie w świecie Fantasy bo jakby że inaczej.

// edit
,,powarzniejszego'' => ,,poważniejszego''
,,wziąść'' => ,,wziąć''
« Ostatnia zmiana: Styczeń 27, 2006, 23:10:47 wysłana przez bies »

Offline Silther

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2006, 14:15:53
Jeżeli chodzi o grę tekstową to myślę, że mógłbym ci pomóc w sprawach technicznych. W wolnjych chwilach, gdy nie mam co robić dopisuję kawałek po kawałku kod źródłowy do pewnej gry tekstowej którą zacząłem już dość dawno temu. Nie spieszy mi się z jej publikacją bo chodzi mi w tym wypadku o samą przyjemność pisania. Jeżeli piszesz tą grę w c++ i miałbyś jakieś problemy to chętnie ci pomogę je rozwiązać.

Offline Elminster

• Użytkownik

# Styczeń 28, 2006, 20:19:53
Narazie się muszę zapoznać jak wogóle takie gry wyglądają ze strony tehnicznej oczywiście, ale jak będę miał jakiś problem to możesz się mnie spodziewać.

EDIT by spax: orty
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2006, 11:35:47 wysłana przez spax »