Autor Wątek: pomysł na grę RPG  (Przeczytany 5595 razy)

Offline Ivian

• Użytkownik
    • Ivian's Cave

# Lipiec 23, 2010, 11:21:56
Planuję w przyszłości napisać komputerową wersję swojej gry RPG.

Masz jakąś inna jej wersję?

// chyba że nie doczytałem?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Lipiec 23, 2010, 11:56:15
Napisał przecież że prowadził sesje jako MG w tym swoim settingu.
W zasadzie praktycznie wszystko z fabuły mam, skoro udało się przeprowadzić mi w zwyczajnej sesji rpg. Pisałem to głównie w liceum, trochę jeszcze na studiach.

Offline Xirdus

• Moderator

# Lipiec 23, 2010, 16:27:18
to ja jestem jakiś inny i przeczytałem to wszystko jako Falusja
Czytam tego typu słowa jako sj zawsze.
Za dużo fantasy w waszej rzeczywistości. ;)

Jeszcze w sprawie 2D/3D: tego typu gry NIE DA SIę zrobić w 2D. Daj se z tym spokój, nigdy nie osiągniesz klimatu np. takiego jak w Morrowindzie. RPG 2D mają rację bytu tylko jako hack&slash i pochodne (dlatego tak lubię 2D ^^); nie da się w nich zbudować klimatu. W Morrowindzie pamiętam, jak po jednej misji wchodziłem do Balmory przez góry, nie żeby poćwiczyć akrobatykę, tylko się bałem, że mnie strażnik zobaczy. Było to w nocy, więc strach był jeszcze większy. Jak strzelił piorun, to dostałem bonus +50% do ciśnienia tętniczego.

Offline lastseeds

• Użytkownik

# Lipiec 23, 2010, 18:52:44
to ja jestem jakiś inny i przeczytałem to wszystko jako Falusja
Czytam tego typu słowa jako sj zawsze.
Za dużo fantasy w waszej rzeczywistości. ;)

Jeszcze w sprawie 2D/3D: tego typu gry NIE DA SIę zrobić w 2D. Daj se z tym spokój, nigdy nie osiągniesz klimatu np. takiego jak w Morrowindzie. RPG 2D mają rację bytu tylko jako hack&slash i pochodne (dlatego tak lubię 2D ^^); nie da się w nich zbudować klimatu. W Morrowindzie pamiętam, jak po jednej misji wchodziłem do Balmory przez góry, nie żeby poćwiczyć akrobatykę, tylko się bałem, że mnie strażnik zobaczy. Było to w nocy, więc strach był jeszcze większy. Jak strzelił piorun, to dostałem bonus +50% do ciśnienia tętniczego.
cieszymy sie ze sie tym z nami podzieliles, a co powiesz na temat baldurs gate?

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Lipiec 23, 2010, 18:58:39
Cofnij się w czasie 15 lat i powiedz twórcom Fallouta że się nie da ;)

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Lipiec 23, 2010, 23:36:03
Moze chlopak nie mial pojecia o tych grach ? ;)
RPG 2D da sie zrobic jak masz duzo wytrwałości.
Np. Roguelike : czyste ASCII najczęściej w ncurses i pochodnych - grafika z góry, mało pracy nad częścią wizualną, dużo roboty z fabułą, mechaniką, losowością, zadaniami... czyli to co lubi autor :)

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Lipiec 24, 2010, 00:08:13
Jeszcze w sprawie 2D/3D: tego typu gry NIE DA SIę zrobić w 2D. Daj se z tym spokój, nigdy nie osiągniesz klimatu np. takiego jak w Morrowindzie. RPG 2D mają rację bytu tylko jako hack&slash i pochodne (dlatego tak lubię 2D ^^); nie da się w nich zbudować klimatu.
No patrz, bo normalne gry RPG odbywają się bez żadnego D :P
A jeżeli chodzi o cRPG to da się : tekstowo,roguelikowo,2D,3D.

Tekstowo: http://www.otchlan.pl/
Rougelikowo: RUSH
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2010, 00:12:15 wysłana przez świrus »

Vipa

• Gość
# Lipiec 24, 2010, 00:26:08
Odnośnie tematu - trochę za bardzo się rozpędziłeś i znalazłeś się w ciemnej uliczce. Proponowałbym bardziej dostosować opis dla potrzeb gry komputerowej.

Offline lastseeds

• Użytkownik

# Lipiec 24, 2010, 00:56:43
Jeszcze w sprawie 2D/3D: tego typu gry NIE DA SIę zrobić w 2D. Daj se z tym spokój, nigdy nie osiągniesz klimatu np. takiego jak w Morrowindzie. RPG 2D mają rację bytu tylko jako hack&slash i pochodne (dlatego tak lubię 2D ^^); nie da się w nich zbudować klimatu.
No patrz, bo normalne gry RPG odbywają się bez żadnego D :P
A jeżeli chodzi o cRPG to da się : tekstowo,roguelikowo,2D,3D.

Tekstowo: http://www.otchlan.pl/
Rougelikowo: RUSH
taka prosta gra a jednak podobaja mi sie takie ..

Offline gawain

• Użytkownik

# Lipiec 24, 2010, 01:01:58
Gry RPG potrafią mieć klimat także i w 2D ;) Miło wspominam parę. Jest możliwy i tam klimat do utrzymania. Tylko dodam, że w 3D łatwiej odpowiedni klimat wytworzyć, jest tego znacznie więcej możliwości. Można projektować bardziej różnorodne questy. Za to trudniej sama grę w tym zrobić, zdaję sobie sprawę z tego. Zrobię jakiś etap gry w 2D i pouczę się w 3D coś zrobić, nie od razu tą grę tylko coś prostszego. I tak czeka mnie 3D na studiach w końcu.

Proponowałbym bardziej dostosować opis dla potrzeb gry komputerowej.

Znaczy która część byłaby trudniejsza do zrealizowania? Drzewko możliwości rozwoju fabularnego się rozwinęło trochę mi na papierze, ale jest już jednak usystematyzowane. Wyglądać może trochę strasznie, ale jednak da się go rozwiązać. Gra nie rozwidla się na 4, 8, 16 itp. możliwości potoczenia się gry. Da się to opisać w pewien logiczny sposób.

Vipa

• Gość
# Lipiec 24, 2010, 01:05:53
... Gra nie rozwidla się na 4, 8, 16 itp. możliwości potoczenia się gry. Da się to opisać w pewien logiczny sposób.
... I właśnie zacząłeś tworzyć grę komputerową ...

// edit:
A jaki związek sposób wyświetlania informacji dla gracza ma związek z właściwą grą? Gra to zbiór informacji i sposobów ich modyfikacji. To czy będzie przedstawiona w 2, 3, 5D nie ma nic do rzeczy. To TYLKO wyrzucanie pozycji na ekran w określony sposób.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2010, 01:24:09 wysłana przez Vipa »

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Lipiec 24, 2010, 01:22:15
Gry RPG potrafią mieć klimat także i w 2D ;) Miło wspominam parę. Jest możliwy i tam klimat do utrzymania. Tylko dodam, że w 3D łatwiej odpowiedni klimat wytworzyć, jest tego znacznie więcej możliwości. Można projektować bardziej różnorodne questy.
Nie powiedziałbym.

Offline bananu7

• Użytkownik
    • komiks RFMN

# Lipiec 24, 2010, 15:18:29
A ja bym powiedział. Kiedyś na 2D inaczej się patrzyło, chociaż moim zdaniem również 2D może mieć świetny klimat. Ale klimatu takiego jak z System Shocka (12 lat?) raczej nie osiągniesz, inaczej się na to patrzy. Bardziej klimat ze Starship Troopers...

Offline intoxicate

• Użytkownik
    • Jak zrobic gre FPP

# Lipiec 27, 2010, 13:22:49
Przecież w 2d znacznie lepiej gry mogą wyglądać, widzisz na ekranie hi-poly, cieniowanie i oświetlenie to też już nie jest problem. Każdy o tym wie, ale nikt nie inwestuje w 2d, bo znacznie więcej to kosztuje. 3d jest słabsze, ale mniej kosztuje i jest efektywniejsze.

Offline gawain

• Użytkownik

# Lipiec 27, 2010, 16:55:18
Co masz na myśli mniej kosztuje? Mniej czego? 3D wygląda moim zdaniem lepiej i daje większe wsparcie w budowanie klimatu, choć to tylko moja opinia jakby co (Nie zaprzeczam że 2D także może mieć dobry klimat). Za to myślę że jest po prostu trudniejsze w 3D,  także poświęcić na to trzeba więcej czasu. Tylko zastanawia mnie trochę jak sprawa będzie z rysowaniem. Dla przećwiczenia właśnie robię prostą grę w 2D, tylko że muszę polegać na jakiś ściągniętych rysunkach, samodzielnie w zasadzie ich nie zrobię by wyglądały ładnie. W 3D też chyba kłopot będzie z rysowaniem...