Autor Wątek: Warsztat Game - demo RC2 (update!)  (Przeczytany 14359 razy)

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Lipiec 31, 2010, 12:17:28
Stay tuned
o to bym się nie martwił ;)

Rozumiem, że to ma być old-style, ale póki nie zmienicie sterowanie na wsad+myszka + ewentualnie jakieś klawisze naokoło wsada to ja odpadam.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Liosan

• Redaktor

# Lipiec 31, 2010, 12:20:39
Rozumiem, że to ma być old-style, ale póki nie zmienicie sterowanie na wsad+myszka + ewentualnie jakieś klawisze naokoło wsada to ja odpadam.
Chciałeś powiedzieć "Dopóki nie dacie wielkiego napisu albo obrazka, że da się wybrać taki sposób sterowania w opcjach, to ja go nie znajdę"? :) Są trzy sterowania myszkowe - "mouse", "mousecast" (wzorowany na Aquarii) i "kronikarz" (:P).

Liosan

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Lipiec 31, 2010, 12:29:01
My bad.

Ściągnę i obadam.

Offline Liosan

• Redaktor

# Lipiec 31, 2010, 12:46:43
My bad.
a bo ja wiem, czyj bad... z mojej perspektywy to raczej our bad - dajemy jakieś sterowanie jako domyślne, mimo że wiemy że sporej liczbie ludzi nie odpowiada. Nie jesteś pierwszą osobą, która prawie-że-skreśla grę z tego powodu - powinno dać nam to do myślenia. W tutorialu nie możemy o tym wspomnieć - nikt tam nie zajrzy (a w każdym razie, osoby które nie zaglądają do opcji do tutoriala mają sporą szansę też nie zajrzeć). Może jakiś graficzny wybór między dwoma podstawowymi sterowaniami przed rozpoczęciem pierwszej gry, + info że w opcjach jest więcej?

Liosan

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Lipiec 31, 2010, 12:51:04
Wiele gier tak robi i ma się z tym dobrze.

Offline PsichiX (ΨΧΞ)

• Użytkownik
    • PsichiX Website

# Lipiec 31, 2010, 12:57:25
co do sterowania ja od razu zanim zaczalem przygode to sprawdzilem opcje i zmienilem na myszkowe, innego zwyczajnie nie toleruje :D

Offline bananu7

• Użytkownik
    • komiks RFMN

# Lipiec 31, 2010, 18:21:42
A mi się z klawiatury grało bardzo pozytywnie. Może dlatego, że drugą ręką trzymałem kubek, ale co tam ;)

Offline Liosan

• Redaktor

# Sierpień 16, 2010, 00:11:22
Zdrastvujtie!

Od ostatniego release'u minął miesiąc, a WG wciąż się rozwija - nadszedł więc czas na kolejną wersję - do pobrania stąd:
http://r3v3x.uw-host.org/wgdown/?from=gamedev

Poprawiliśmy sporo bugów, poprawiliśmy trochę balans, i dodaliśmy sporo nowych rzeczy (jak zresztą zapowiadałem w tym wątku):

- 3 bossów - jako dodatkowe wyzwania
- umiejki specjalne są teraz faktycznie specjalne - są silniejsze, poukrywane na różnych mapach, i nie da się ich w normalny sposób wykupić
- kompas, wskazujący wyjście z mapy
- poprawki do AI
- możliwość konfigurowania czarów za pomocą drag-n-drop do 3 slotów (WoW-style); te 3 umiejki (z dowolnych zakładek) są odpalane Q, W i E; pozostaje możliwość używania kombinacji (zaczynających się od R) dla czarów z zakładek wsparcia i specjalnych
- english version - get it while it's hot: http://r3v3x.uw-host.org/wgdown/en/?from=gamedev
- last but not least - dzięki Dabowi dysponujemy świeżutką paczką na Mac OSX.

Grę rozwijamy przede wszystkim w oparciu o sygnały od Was - dlatego nawet, jeśli Wam po zeszłym miesiącu gra obrzydła, spróbujcie ją odpalić choć na chwilę - może jest dużo lepiej, w końcu staraliśmy się dostosować do Waszych sugestii. Tych, którym gra się wcześniej podobała, mogę jedynie zapewnić że teraz jest jeszcze lepsza :)

Tak czy siak - prosimy Was o uwagi i komentarze. Jeśli znajdziecie coś, co Wam przeszkadza - piszcie.

Liosan

Offline Maciekp

• Użytkownik
    • maciekpartyka

# Sierpień 16, 2010, 00:39:06
Liosan:
Zmień sobie sygnaturkę (WG RC2 już jest):P

Offline Liosan

• Redaktor

# Sierpień 16, 2010, 00:56:42
No tak, człowiek się pół godzinki zagapi, to od razu się dowiaduje ;)

Skoro już mam mikrofon: dodaliśmy jeszcze:
- możliwość wyboru sterowania przed rozpoczęciem gry, bez konieczności zaglądania do opcji
- nowy tryb sterowania - celowanie i strzelanie myszką, chodzenie WSADem, kombinacje 1-2-3-4 (inspired by Dab); bardzo wygodny IMHO :)

Liosan

Offline Struś

• Użytkownik
    • Grupa o charakterze paramilitarnym FIA

# Sierpień 16, 2010, 13:55:13
- nowy tryb sterowania - celowanie i strzelanie myszką, chodzenie WSADem, kombinacje 1-2-3-4 (inspired by Dab); bardzo wygodny IMHO :)
I na to czekałem :P

Offline Cataclysm

• Użytkownik

# Sierpień 17, 2010, 13:25:25
Musze powiedzieć, że świetnie się grało i nie wiem jak było w poprzednich wersjach ale mam parę uwag:
- Laser z drzewka elektryczność: strzelanie z niego wymaga przyzwyczajenia, nie leci on w czubek kursora
- Bossy są słabe pod względem umiejętności(zwłaszcza ostatni), życia mają odpowiednią ilość

Mimo tego, że gra jest krótka i łatwa, grało się przyjemnie. Gratuluje ekipie :)
@EDIT: Chyba znalazłem buga: Deszcz iskier o poziome >=8 nie działa. Albo wymaga jakąś kosmiczną ilość many ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2010, 17:45:14 wysłana przez Cataclysm »

Offline pi1er

• antyspam
  • Użytkownik
    • Mój devblog!

# Sierpień 17, 2010, 23:43:48
Od siebie dodam tylko, że jest niesamowicie grywalna - świetnie się gra :D
Elegancka grafika i animacje. Grałem na pioruny, trochę głupio, że daje po 3-5 punktów w umiejętność, którą i tak po kilku minutach grania odstawiam z uwagi na nową, lepszą.
Ale jest cacy, chociaż piorunami można atakować przez las - co znacznie ułatwia grę :P

Offline Liosan

• Redaktor

# Sierpień 20, 2010, 13:30:23
@EDIT: Chyba znalazłem buga: Deszcz iskier o poziome >=8 nie działa. Albo wymaga jakąś kosmiczną ilość many ;)
Sorry, dopiero teraz zauważyłem Edytę.

Przetestowałem i, kurczę, nie potrafię zreprodukować. Miałem postać na poziomie 25 z deszczem iskier na poziomie 8mym, i czar działał dobrze - ba! wręcz apokaliptycznie. Czy masz może ciągle save'y z tego miejsca w grze? Mógłbyś je gdzieś podrzucić - najprościej zzipować cały katalog user i go gdzieś wgrać? Możesz też na maila - wtedy pisz na PW.

Grałem na pioruny, trochę głupio, że daje po 3-5 punktów w umiejętność, którą i tak po kilku minutach grania odstawiam z uwagi na nową, lepszą.
Rozumiem problem. Masz pomysł, jak można temu zaradzić? W takim np. Diablo II nie było przycisku "skill reset", a nie pamiętam żeby mi to przeszkadzało... potrafisz powiedzieć, jakie są różnice?

Liosan

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Sierpień 20, 2010, 13:52:13
Grałem na pioruny, trochę głupio, że daje po 3-5 punktów w umiejętność, którą i tak po kilku minutach grania odstawiam z uwagi na nową, lepszą.
Rozumiem problem. Masz pomysł, jak można temu zaradzić? W takim np. Diablo II nie było przycisku "skill reset", a nie pamiętam żeby mi to przeszkadzało... potrafisz powiedzieć, jakie są różnice?

Liosan
Może nie podobał mu się system z diablo, hmm?