Autor Wątek: Wykorzystanie Kinect do Head/Body Trackingu  (Przeczytany 3763 razy)

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 22:04:09
Tak mnie ostatnio naszło... czemu by nie wykorzystać Kinecta do rozpoznawania w którą stronę patrzy gracz? Coś jak obsługa Wiilotem (na jakims filmiku na yt widziałem) tylko ... bez wiilota.

Myślę że to by było ciekawe doświadczenie - wychylić się za róg ściany ruchem zaobserwowanym przez Kinect a padem określić cel i wpakować Headshota :D
Co Wy na to? Jak Wy wykorzystalibyście Kinecta?

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 22:14:04
Johnny Chung Lee, autor filmiku o którym piszesz, pracuje w MS przy Kinekcie. (czy raczej pracował jak ostatnio sprawdzałem) Kinect domyślnie wspiera headtracking, m.in. w tym celu może się obracać wokół własnej osi. Demonstrowano to zresztą na E3.

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 22:28:57
No tak... ale gdybyś był potencjalnym graczem to ucieszyłbyś się gdyby np. GoW 3 obsługiwał Headtracking? Gdybyś mógł tak z niego korzystać? . choć GoW może akurat nie pasuje tu jako przykład . Bardziej FPS, jakiś Crysis 2.5 czy coś :)

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 22:49:51
Jak z każdą technologią zależy od tego, czy to opcja czy mus. Przykładem były czujniki ruchu w siksie i Lair. Gra na wymuszaniu użycia technologii ucierpiała. Po drugiej stronie spektrum jest wsparcie dla Move w kolejnym SOCOMie. Rzucanie granatów, wyglądanie zza winkla, wydawanie rozkazów i masa innych rzeczy są ok, jeśli 1. mają alternatywę dla tych, którzy nie chcą tego używać, 2. gra od początku powstawała z myślą o natalce.

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 23:10:03
Oczywiście że bez musu :D . Myślałem bardziej o komunikacie typu : "Wykryto kontroler ruchu Kinect. Czy chcesz korzystać z jego możliwości? TAK | NIE | LISTA_MOZLIWOSCI"

Edit: Teraz tylko e-mail do jakiegoś developera/studia z prośbą o dodanie tego w następnym Hicie :D

Edit2: A Wy jak wykorzystalibyście Kinecta do gier? Ew. jak chcielibyście by go użyto ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2010, 23:11:56 wysłana przez Frondeus »

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 23:25:02
Co do samego kinkieta jeszcze. Killer app już jest - Dance Central. Bańka pęknie bardzo szybko. Harmonix wprowadzi w dwójce taniec w parach i będzie kolejna banieczka. Zanim gry dla zaangażowanych graczy zaczną wykorzystywać kontroler, minie jeszcze przynajmniej półtora roku a pierwsze tytuły będzie się obsługiwało fatalnie. Kiedy już gry wyjdą poza rzucanie granatami i menu wprost z Raportu Mniejszości, pojawi się nowy Xbox bundlowany z kinkietem o wyższej precyzji.

Oto rzecze moja szklana kula. Mogę tłumaczyć dlaczego tak uważam, ale nie wiem czy warto. ;] Zdawać by się mogło, że dla większości tró graczy to tylko gimmick.

Offline Mertruve

• Użytkownik

# Lipiec 20, 2010, 13:28:27
wychylić się za róg ściany ruchem zaobserwowanym przez Kinect a padem określić cel i wpakować Headshota
Dokładnie o takim zastosowaniu mówili, kiedy jeszcze był to Natal.

Harmonix wprowadzi w dwójce taniec w parach i będzie kolejna banieczka.
Taniec w parach chyba już jest.

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Lipiec 20, 2010, 16:20:56
Ale teraz (chyba) zmienili podejście na rzecz odejścia od pada ...
Jeden z artykułów na Polygami mówił o tym że jakiś pracownik stwierdził że np. wibracje w padzie są kiczowate i że graczom potrzebne jest ruch co niby zaobserwował :D Np kiwanie na boki w samochodówkach ...

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 20, 2010, 17:32:23
Odwołujesz się do tego, co powiedział Kudo Tsunoda. Tyle że 1. powiedział, że nie należy traktować force feedbacku (i haptic feedbacku w ogóle) jako rzeczy niezbędnej, 2. on współodpowiada za kinkieta, więc ciężko, żeby mówił inaczej, 3. czytanie Polygamii może często owocować kompletnym brakiem rozeznania w temacie i jest odradzane przez lekarzy. ;)

Offline Frondeus

• Użytkownik

# Lipiec 20, 2010, 21:53:24
I tu mnie masz :D

Offline Avaj

• Użytkownik

# Lipiec 21, 2010, 01:00:48
Czegoś nie rozumiem... przecież jak się wychylisz np. w lewo, to tym samym nie będziesz widział monitora, więc na niewiele ci się zda technologia ;)

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 21, 2010, 01:02:40
Czegoś nie rozumiem... przecież jak się wychylisz np. w lewo, to tym samym nie będziesz widział monitora, więc na niewiele ci się zda technologia ;)
Jak się gra na mikroekranie przed PC zamiast na gigaplazmie z kanapy, to się gada takie głupoty. ;]

Offline Dab

• Redaktor
    • blog

# Lipiec 21, 2010, 01:14:45
gigaplazmie z kanapy

Znaczy takim czymś?

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 21, 2010, 01:24:37
To jakaś część Twojego ciała? :-*

Offline Avaj

• Użytkownik