Autor Wątek: Vallheru 109.zip (copy)  (Przeczytany 2456 razy)

Offline Kewin

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 20:15:51
Silnik dzięki któremu możesz zrobić przeglądarkowe gry sieciowe typu:
Plemiona, Ogame, Metaldamage, Bite Fight, Shinobiwar (i mnie zainteresowało to plemiona).

Własna gra.rar (to jest skopiowane z innej stronki)
Program do tworzenia prostych gier. Znajdują się tam też 4 filmiki pokazujące jak zrobić przykładową grę.
Z chęcią bym zagrał w plemiona. Ale nie wiem jak to zrobić więc pytam tu czy ktoś się na tym zna i by mi pomógł.

Wszystko co i jak i czy to legalne. I jak trzeba płacić to ok dam radę ;D
tylko pomóżcie :)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 20:51:10
Pomożemy, kiedy spełnisz cztery kryteria.
1. Zaczniesz pisać pełnymi zdaniami z poszanowaniem zasad języka polskiego.
2. Twoje wiadomości zaczną się od przedstawienia sytuacji w której się znajdujesz.
3. W rozwinięciu opiszesz sen swojej wiadomości/tematu.
4. W zakończeniu czytelnie przedstawisz czego oczekujesz od czytających to co napisałeś.

Offline Kewin

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 21:04:59
Hmm no spróbuję.
Chciał bym zrobić swoją własną grę internetową, coś podobnego jak do gry www.plemiona.pl.
I właśnie tu jest problem bo nie wiem jak to zrobić, a pograł bym z kolegami :)
Silnik to Vallheru 109
Dalej nie wiem co zrobić nie znam się zbytnio na takim czymś więc nie wiem.

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 21:41:08
Ok, kilka pytań.
1. Dlaczego zamiast znaleźć odpowiadający Ci, aktywny klon Vallheru (a jest ich w sieci masa), wolisz stworzyć własny?
2. Dlaczego zamiast dołączyć do jednego z istniejących, pracujących nad klonem Vallheru zespołów i wpłynąć na nich w celu wysterowania projektu w kierunku, który Ci odpowiada, chcesz tworzyć samemu od zera?

Offline Xirdus

• Redaktor

# Lipiec 19, 2010, 21:43:29
Z tego co widzę na stronie vallheru są poradniki. Idź i sobie tam poszukaj czegoś.

@ConayR
1. Prawdopodobnie chce zrobić własną grę
2. Pomyśl, jakie są szanse na powodzenie czegoś takiego.

Offline Kewin

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 21:49:20
Tak, coś w podobie plemiona.pl

Offline Kewin

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 21:52:18
Ok, kilka pytań.
1. Dlaczego zamiast znaleźć odpowiadający Ci, aktywny klon Vallheru (a jest ich w sieci masa), wolisz stworzyć własny?
2. Dlaczego zamiast dołączyć do jednego z istniejących, pracujących nad klonem Vallheru zespołów i wpłynąć na nich w celu wysterowania projektu w kierunku, który Ci odpowiada, chcesz tworzyć samemu od zera?

Nie wiem, nawet nie wiedziałem że można dołączyć.... Ja nic nie rozumiem nie wiem o co w tym chodzi zbytnio ;x no ale bardzo chcę zrobić.

Offline Meic

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 21:54:03
Nie wiem, nawet nie wiedziałem że można dołączyć.... Ja nic nie rozumiem nie wiem o co w tym chodzi zbytnio ;x no ale bardzo chcę zrobić.

I pewnie nie bardzo umiesz programować w PHP, co ? Nie dubluj postów !!!

Offline Ivian

• Użytkownik
    • Ivian's Cave

# Lipiec 19, 2010, 21:59:46

Po 5 minutach nadal nie wiem co oznacza to zdanie.

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 22:00:03
@OP
Link dla Ciebie:
http://vallheru.toplista.pl/

Znajdź sobie klon Vallheru, który Ci się podoba i graj z kumplami.

Offline Kewin

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 22:03:16

Po 5 minutach nadal nie wiem co oznacza to zdanie.

Chcę stworzyć grę podobną do www.plemiona.pl rozumiesz...?

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Lipiec 19, 2010, 22:21:30
to stwórz sobie i nie męcz ludzi.

Offline Kewin

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 22:28:02
Stworze jak mi ktos wytłumaczy jak to zrobić.

Offline ConayR

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 22:47:21
Powtarzam: znajdź klon Vallheru, który Ci odpowiada i graj.
http://vallheru.toplista.pl/
W tym czasie zacznij uczyć się PHP. To takie proste - ucz się PHP, jeśli chcesz własnego klona.

Offline Pomar1

• Użytkownik

# Lipiec 19, 2010, 23:03:25
Stworze jak mi ktos wytłumaczy jak to zrobić.

1. Najpierw obmyśl i zapisz cały plan - zanim cokolwiek zaczniesz pisać. Mechanika, nazwy itp.
2. Później - naucz się PHP? To naprawdę nie jest trudny język programowania, a poradników i tutoriali* jest w cholerę.
I tak kończysz z własną grą (max. 3 tyg. Ci to zajmie, jak będziesz szybko pisał ;) ), na własnym silniku (który możesz sprzedać) i bez potrzeb uczenia się "co-i-jak" w silniku Vallheru**.

* Google.pl -> "PHP Tutorial", "PHP dla początkujących", "PHP od zera", "PHP poradnik"
** Do korzystania z silnika Vallheru również potrzebna Ci jest znajomość PHP  :)

3. Do stworzenia takiej gry, co jak co, ale będziesz też potrzebował baz MySQL*, które można bardzo łatwo połączyć z PHP. Do MySQL również znajdą się poradniki na Google :) "PHP MySQL tutorial".

* Można też bawić się z zapisem do pliku, ale to jest wolniejsze od zapisu i bardziej niebezpieczne niż używanie bazy MySQL.

4. I jeszcze - żeby gra jakoś po ludzku wyglądała radzę zainteresować się HTML + CSS albo Flash'em :)