Autor Wątek: NK, nowa platforma na gry?  (Przeczytany 4135 razy)

Offline vashpan

• Użytkownik
    • Strona

# Lipiec 05, 2010, 20:21:19
Gry na takich portalach to interes jak kazdy inny, ale zupelnie inny target, na wszystko jest miejsce wiec gadanie ze jakies granie w przegladarce zastapi desktopowe gry jest smieszne ( zreszta, technicznie rzecz biorac, Flash to maszyna wirtualna a programy dzialaja na komputerze klienta, jedynie rezultat wyswietla sie w oknie przegladarki, wiec to nie sa tak ostatnio trendy "webowe aplikacje" ;) )

Inna sprawa ze NK zrzyna wszystko z fejsbuka, robiac to nieco nieudolnie, jest przeladowanym, zawalonym reklamami portalem, ktory dziala dosc niemrawo i podpatruje jedynie swojego najwiekszego obecnie konkurenta ( FB ),  pytanie czy ludzie na NK sie przekonaja do gier ? Ja mysle ze jednak tak, pytanie ile da sie na tym zarobic :) Warto jednak spojrzec na totalnie nietrafiony pomysl "Sledzika", ktory nie dosc ze mial porazajaco nietrafiona nazwe ( rozumiem gre slow, ale sledz, zapach sledzia nie kojarzy sie zbyt pozytywnie ;) ) to jeszcze napotkal na totalny opor userow, ktorzy nie bardzo rozumieli o co w tym chodzii i po co im to.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Lipiec 05, 2010, 20:28:33
NK zwyczajnie stara się być takim substytutem internetu dla tych Polaków, którzy trzymają się z daleka od wszystkiego, co nie ma końcówki .pl
Dlatego mamy tam karykaturki FB, Twittera i paru innych narzędzi w jednym ;)

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Lipiec 05, 2010, 20:30:05
Dziwi mnie, że w ogóle ludzie grają w te gry na fb, czy inne jakieś przeglądarkowe bzdury.
Nie rozumiem tego.

a co to za roznica czy klient gry jest aplikacja desktopowa czy webowa? czym gry fejsbukowe roznia sie np. od tej Twojej sieciowej??

Po pierwsze gry z fb są dużo prostsze, po drugie to tak jak byś spytał czym się różnią te z fb od powiedzmy League of Legends

od czego prostsze?

A o co pytałeś -_-

Offline Mertruve

• Użytkownik

# Lipiec 05, 2010, 20:37:25
...gamedev.org :p

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Lipiec 05, 2010, 21:04:08
...gamedev.org :p
Forum do spamu?

chyba .net

Offline Reg

• Administrator
    • Adam Sawicki - Home Page

# Lipiec 05, 2010, 21:12:24
Ja też tego nie rozumiem, ale wcale nie jestem z tego dumny. Oprócz tego że to jest biznes, nowy rodzaj gier które można tworzyć, to od strony gracza to są pewnie jakieś doświadczenia które można poczuć jako coś fajnego, jeśli ktoś się w to wkręci.

Dlatego mam lamerskie pytanie: Jeśli tego typu gry tworzy się we Flashu, to czym różnią się od zwykłych gier flashowych i na czym polega ta ich integracja z portalem społecznościowym? Czy można takie gry tworzyć w warunkach amatorskich tak jak piszemy swoje gry "desktopowe" np. w DirectX?

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Lipiec 05, 2010, 21:23:44
integracja gier z API fejsbukowym polega na tpym ze masz dostep do zdjec, znajomych, aktywnosci i ogolnie wiekszosci rzeczy ktore uzytkownik robi, oporcz tego fb udostepnia swoja baze danych na uzytek Twojej aplikacji. Wiele gier opiera sie na tym ze im wiecej znajomych zaprosisz i im bardziej są oni aktywni tym wieksze zgarniasz profity w grze (np. wiecej kasy w jakis rpgach, czy surowcow w strategiach, itp.), wszytsko mozna przeczytac tu http://developers.facebook.com/ jednak w znacznej części jest to albo nieaktualne (co mnie nie dziwi przy tempie rozwoju jaki trzyma fb) albo napisane tak ze nic z tego nie wynika, ja uzywam tego zeby wiedziec czego szukac gdzie indziej. Drugiej cześci pytania nie zrozumialem:).

Offline really

• Użytkownik

# Lipiec 05, 2010, 21:28:07
Czy można takie gry tworzyć w warunkach amatorskich tak jak piszemy swoje gry "desktopowe" np. w DirectX?
Tak, wystarczy podpiąć Facebook API.

Taki przykład "z życia" - grając w Icy Tower widzisz rekordy punktowe i wysokościowe swoich znajomych, którzy również w tę grę grali, ich postaci pojawiają się na planszy i widzisz dokładnie w którym miejscu ich przeskakujesz. Po zakończeniu możesz udostępnić info o tym, że ich pokonałeś. Sam się tym jakoś specjalnie nie fascynuję, ale na pewno sprzyja to rywalizacji.

Offline Janusz

• Użytkownik

# Lipiec 05, 2010, 23:09:52
W tych grach chodzi o to, że są zabijaczami czasu, na kompach, gdzie jest dostęp do przeglądarki. Dlatego można w nie grać np. w pracy, w szkole i tak dalej.