Autor Wątek: NK, nowa platforma na gry?  (Przeczytany 3973 razy)

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Lipiec 05, 2010, 14:05:23
Ostatnio jak niektórzy zauważyli nk wprowadziło gry.
Oczywiście musieli skopać swoje wykonanie:

Cóż może kiedyś wpadną na pomysł by można było dodawać gry zrobione przez siebie, a nie tylko stworzone przez firmę na zamówienie?
Rynek jest ciekawy taka kupa bezmózgiej galarety może wydać pewnie troszkę euro-gąbek.
Orientował się ktoś, pisał do nich w sprawie własnych gier?

Technologia ofc, flash a jak... ;)

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Lipiec 05, 2010, 14:26:20
po fejsbuku (w ktorym to odnioslo sukces) i gronie ( w ktorym okazalo sie mega porazka) to byla tylko kwestia czasu. Moze testuja swoje API przed szerszym udostepnieniem. Przykro troche ze tak pozno - mysle ze rok czy poltora temu, zanim zaczely sie wielkie migracje z wszystkich serwisow spolecznosciowych na FB, ta idea mialaby wieksza wartosc.

Offline rhino

• Użytkownik

# Lipiec 05, 2010, 14:27:26
A w tle Free Lunch Design! :D Czyli autor takich zajebistych tytułów jak Icy Tower i Happyland Adventures. :P

Offline Ivian

• Użytkownik
    • Ivian's Cave

# Lipiec 05, 2010, 14:50:43
Ale grono nie jest tak popularne jak nk. Z resztą na nk spotyka się w około 80% specyficzną grupę młodzieży "tweens" (można poszperać w necie artykułu) i ten rynek jest podatny na nowości - trzeba by było ciągle konstruować coś nowego i strasznie prostego, bo "tweensy" szybko się nudzą. Ponadto musi to być coś zajmującego (coś ciekawszego niż kreślenie prostokątów po pulpicie i odświeżanie nk).

No i obstawiałbym na NKApi. (Po TibiaAPI już mnie nic nie zdziwi.)

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Lipiec 05, 2010, 15:02:56
nie wie o co CI chodzi, jakos GronoApi i FacebookAPi nikogo nie dziwi.

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Lipiec 05, 2010, 15:41:43
Dziwi mnie, że w ogóle ludzie grają w te gry na fb, czy inne jakieś przeglądarkowe bzdury.
Nie rozumiem tego.

Offline rm-f

• Użytkownik
    • Tu trolluje

# Lipiec 05, 2010, 15:44:30
Dziwi mnie, że w ogóle ludzie grają w te gry na fb, czy inne jakieś przeglądarkowe bzdury.
Nie rozumiem tego.
Nie musisz, ważne że jest popyt.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2010, 16:56:50 wysłana przez Charibo »

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Lipiec 05, 2010, 17:01:39
Nie rozumiem tego.

a co to za roznica czy klient gry jest aplikacja desktopowa czy webowa? czym gry fejsbukowe roznia sie np. od tej Twojej sieciowej??

Offline Xirdus

• Redaktor

# Lipiec 05, 2010, 17:16:36
Ja tam na FB nie mam konta, więc w żadną tamtejszą grę nie grałem. Za to jestem (teraz to raczej byłem) stałym bywalcem kongregate, i niektóre tamtejsze gry są niesamowicie grywalne, np. Super Crazy Guitar Maniac, Upgrade Complete, Another One Level, Learn to Fly, Shift, Fancy Pants, Anti-Idle i wiele innych. Oczywiście nie znajdzie się tam gier porównywalnych z np. NFS czy CoD, wynika to z zastosowania Flasha (przez co nie można używać prawego przycisku myszy). W tych grach liczy się pomysł, prostota i achievementy.

Offline Kos

• Użytkownik
    • kos.gd

# Lipiec 05, 2010, 17:32:46
Oczywiście nie znajdzie się tam gier porównywalnych z np. NFS czy CoD, wynika to z zastosowania Flasha (przez co nie można używać prawego przycisku myszy).

No taaak! Prawy przycisk myszy. Teraz wszystko jasne. To dlatego nie ma CoD w przeglądarkach! Że też nie wpadłem na to wcześniej. :)

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Lipiec 05, 2010, 17:53:32
Oczywiście nie znajdzie się tam gier porównywalnych z np. NFS czy CoD, wynika to z zastosowania Flasha (przez co nie można używać prawego przycisku myszy).

No taaak! Prawy przycisk myszy. Teraz wszystko jasne. To dlatego nie ma CoD w przeglądarkach! Że też nie wpadłem na to wcześniej. :)

:)
i tak nie jest to do konca prawda bo wszystko da sie obejsc.

Offline rhino

• Użytkownik

# Lipiec 05, 2010, 17:54:45
i tak nie jest to do konca prawda bo wszystko da sie obejsc.
To prawda, spotkałem się z takimi flashami, w których prawy przycisk myszy nie wyświetlał domyślnego menu kontekstowego, tylko powodował wykonanie jakiejś akcji zaplanowanej przez autora.

Offline ANtY

• With fury and fire
  • Użytkownik
    • ANtY

• Zbanowany
# Lipiec 05, 2010, 19:27:27
Nie rozumiem tego.

a co to za roznica czy klient gry jest aplikacja desktopowa czy webowa? czym gry fejsbukowe roznia sie np. od tej Twojej sieciowej??

Po pierwsze gry z fb są dużo prostsze, po drugie to tak jak byś spytał czym się różnią te z fb od powiedzmy League of Legends

Offline Gieromaniak24

• Użytkownik

# Lipiec 05, 2010, 19:51:03
Już za jakiś czas Nintendo i Sony(albo M$) dobiorą się do NK i wtedy będzie jazda;) 

Offline MichalBe

• Użytkownik
    • MichalBe's Github

# Lipiec 05, 2010, 19:51:23
Nie rozumiem tego.

Po pierwsze gry z fb są dużo prostsze, po drugie to tak jak byś spytał czym się różnią te z fb od powiedzmy League of Legends

od czego prostsze?