Autor Wątek: Unity 3D-java  (Przeczytany 2121 razy)

Offline zuben22

• Użytkownik

# Czerwiec 26, 2010, 22:53:11
Kumpel dał mi linka do tego forum z nadzieja że mi pomożecie xP

Wwięc witam wszystkich: Unity 3D raczej jest wam znane ale nie mogłem znaleść wątku z nim. Umiem robić proste gierki przy użyciu prostych skrypt (których zresztą sam nie napisałem) i tu własnie jest problem. Szukam w googlach i nic nie znajduje, wszystko po angielsku......Nigdzie nie ma lekcji dotyczącej pisania skryptów w javie-NIC. Nigdzie nawet nie moge znaleść takich skryptów. Polskich toturiali jest jak na lekarstwo, żadnych darmowych kursów nic. Może wy wiecie gdzie mógłbym się nauczyć pisać skrypty do unity 3D w javie albo ktoś mi mógłby taki kurs udzielić (lub pomógł pisać skrypty) Mam 3DS.maxa9 wiec z modelami nie mam problemu tylko ze skryptami.

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline Pomar1

• Użytkownik

# Czerwiec 26, 2010, 23:07:44
Eee... no wiesz, ja wiem, że wszyscy wiedzą, że ta odpowiedź jest "niby" niekonstruktywna, ale tak na prawdę (zanim sam się o tym przekonasz) musisz znać angielski, choćby podstawy, żeby pójść dalej z programowaniem :) Polska scena programistyczna jest dość słaba jeżeli chodzi o tutoriale itp. (co nie znaczy, że ogólnie jest uboga ;D ) i czasem (ba! w praktycznie każdym przypadku!) trzeba będzie sięgnąć po tutoriale obcojęzyczne. Jeżeli już ma być coś konstruktywnego ... http://translate.google.pl/ ... dzięki niemu da się zrozumieć co i jak (z kontekstu)

Offline zuben22

• Użytkownik

# Czerwiec 26, 2010, 23:10:11
cenie sobie videototuriale. Ale dzięki

znam się na 3D, 2D i troche C++ znam ale javy ani troche. Naprawde tak cięzko o tutki :(

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Czerwiec 27, 2010, 01:05:01
Pierwszym językiem, który musi poznać każdy programista jest angielski, który jest prosty.
W czasach, gdy można sobie przetłumaczyć całą stronę 1 kliknięciem (pi*drzwi, ale zawsze), nie ma przebacz.

Drugą rzeczą, której musisz się nauczyć jest samodzielność. I nie liczenie na żadne videotutoriale w nauce programowania.

Trzecia rzecz: ogarnij chociaż polską stronę wikipedii na dany temat zanim wyskoczysz z głupim pytaniem. Java nie jest językiem skryptowym. I nie ma ani grama Javy w Unity 3D.

Offline Barthap

• Użytkownik
    • Mój blog

# Czerwiec 27, 2010, 11:23:26
żeby nie było kolejnego pytania, jest JavaScript jako język skryptowy w Unity a nie Java. Niestety oprócz nauki języka skryptowego trzeba się też nauczyć języka angielskiego.