Autor Wątek: Eclipse CDT  (Przeczytany 2848 razy)

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Czerwiec 25, 2010, 21:53:32
Hej,

Zarys historyczny: Od tygodnia na OpenSUSE 11.2 męczę się z aktualizajcą kernela, sterownikami do grafiki, mp3, ... ups coś zepsułem .... kernel, stery, wi-fi ... hurra wszystko działa! W końcu i nareszcie jestem z siebie dumny.

Teraz przychodzi pora żeby zainstalować sobie narzędzia pracy. Padło na Eclipse. Dobra, pobieram z oficjalnej strony. Kurczę coś nie potrafie tego uruchomić. Ok, nie bawię się po wrócę do punktu w którym coś zepsuję. Instaluje z yast2... hmmm... szkoda bo nie ma pakietu eclipse z cdt ale już czytałem, że można łatwo zaktualizować z poziomu IDE. Dobra zainstalowało się w końcu. Hmmm coś tu nie gra bo nie ma niektórych opcji i ?? niektóre przyciski nie działają ?? Doszedłem do tego, że mam wersję 3.4 a jest już 3.6. Hmm szkoda. Ok. Pobieram znów ze strony downloadu eclipse już od razu IDE z C++em. Idę zgodnie z jakimś poradnikiem. Wypakowywuje. ?? Nie można uruchomić pliku binarnego OMG WTF!? Nikt nie ma takiego problemu prócz mnie, w żadnym tutku nie występuje. Wszystkie wymagania mam, jre i liby. Już mi się płakać chce. Zacznę coś grzebać to znów spi... spitole i będzie od nowa.

Czy jest mi ktoś w stanie wytłumaczyć jak krowie na rowie jak mogę uruchomić/zainstalować/napisać? eclipse z obsługą C++? Bo co tutek to żaden nie traktuje o moim problemie.
Bardzo dziękuję.

PS: Przepraszam jeśli pojawiły się tu jakieś błędy, bo sprawdzanie pisowni mam dla j. ang i póki co pracuję nad tym. : )

Offline Mr. Spam

• Miłośnik przetworów mięsnych

Offline MadBonsai

• Użytkownik
    • Ifrit

# Czerwiec 25, 2010, 22:26:45
To OpenSuse nie zawiera już w sobie Eclipse? Ech, schodzi na psy ;)

Wywal Eclipse przez konsolę, polecenie usunięcia z --purge. Czy jakoś tak się to nazywało ;]
Potem w katalogu domowym odkryj ukryte katalogi i wywal ten z eclipse - śmieci stamtąd zawierają informacje o pluginach, czasem niewłaściwe.

Albo zainstaluj Ubuntu, wejdź w Ubuntu Software Center i pobierz Eclipse jednym kliknięciem ;) ;) ;)

Offline bies

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2010, 22:30:53
Nie używam Eclipse i mam dość niestandardową dystrybucję ale:
1) Ściągnąłem i rozpakowałem plik (dla x86_64) z Eclipse Cpp Helios.
2) Wszedłem do katalogu i uruchomiłem ./eclipse.
Działa.

Spróbuj to może zrobić z konsoli i zobacz co dokładnie masz za błąd przy uruchomieniu. Na pewno ściągnąłeś wersję na swoją architekturę?

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Czerwiec 25, 2010, 22:40:50
Spróbuj to może zrobić z konsoli i zobacz co dokładnie masz za błąd przy uruchomieniu. Na pewno ściągnąłeś wersję na swoją architekturę?
Robiłem już tak i dostaje to o czym mówiłem:
linux-wc3r:/home/dos/Pobrane/eclipse # ./eclipse
bash: ./eclipse: nie można uruchomić pliku binarnego

To OpenSuse nie zawiera już w sobie Eclipse? Ech, schodzi na psy ;)

Może będzie w 11.3 który ma być wydany za niespełna 20 dni. : ) Mam nadzieję.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2010, 22:43:10 wysłana przez DoS »

Offline hubo

• Użytkownik

# Czerwiec 25, 2010, 23:33:53
A na pewno po rozpakowaniu masz prawo X do tego pliku?

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Czerwiec 25, 2010, 23:37:37
A na pewno po rozpakowaniu masz prawo X do tego pliku?
Tak, ustawiam je poleceniem:
chmod +x eclipse

Offline bies

• Użytkownik

# Czerwiec 26, 2010, 10:59:38
Ok, to już coś wiemy (a propos, zawsze szukaj w Google komunikatów po angielsku czyli: LC_ALL=en_US ./eclipse). Komunikat który dostajesz to ,,cannot execute binary file''. Oznacza to, że bash nie wie jak uruchomić binarkę (prawa masz dobre, wtedy komunikat byłby inny).

Podaj wynik poleceń: ,,LC_ALL=en_US uname -a'' i ,,LC_ALL=en_US file ./eclipse''.

Offline cybek

• Użytkownik
    • Strona domowa!

# Czerwiec 26, 2010, 11:20:58
Hm... a javę masz zainstalowaną?

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Czerwiec 26, 2010, 13:04:29
Ok, to już coś wiemy (a propos, zawsze szukaj w Google komunikatów po angielsku czyli: LC_ALL=en_US ./eclipse).
Dzięki, przyda się. :) Już się biorę za szukanie.

Podaj wynik poleceń: ,,LC_ALL=en_US uname -a'' i ,,LC_ALL=en_US file ./eclipse''.
linux-wc3r:/home/dos # LA_ALL=en_US uname -a
Linux linux-wc3r 2.6.31.12-0.2-desktop #1 SMP PREEMPT 2010-03-16 21:25:39 +0100 i686 i686 i386 GNU/Linux
linux-wc3r:/home/dos/Pobrane/eclipse # LC_ALL=en_US file ./eclipse
./eclipse: ELF 64-bit LSB executable, x86-64, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs), for GNU/Linux 2.4.0, not stripped

Hm... a javę masz zainstalowaną?
Mam,
linux-wc3r:/home/dos/Pobrane/eclipse # java -version
java version "1.6.0_0"
OpenJDK Runtime Environment (IcedTea6 1.6) (suse-5.9.4-i386)
OpenJDK Server VM (build 14.0-b16, mixed mode)

Offline bies

• Użytkownik

# Czerwiec 26, 2010, 13:10:46
Linux linux-wc3r 2.6.31.12-0.2-desktop #1 SMP PREEMPT 2010-03-16 21:25:39 +0100 i686 i686 i386 GNU/Linux
./eclipse: ELF 64-bit LSB executable, x86-64, version 1 (SYSV), dynamically linked (uses shared libs), for GNU/Linux 2.4.0, not stripped
Tak jak myślałem. Próbujesz uruchomić binarkę o błędnej architekturze. Ściągnij wersję i686, nie da się uruchomić programu 64-bitowego na 32-bitowym systemie.

Offline DoS

• Użytkownik
    • Projekt ORC

# Czerwiec 26, 2010, 14:35:57
Tak jak myślałem. Próbujesz uruchomić binarkę o błędnej architekturze. Ściągnij wersję i686, nie da się uruchomić programu 64-bitowego na 32-bitowym systemie.
Ja pierdziu.  ::) Normalnie jeszcze chwilę temu dałbym sobie rękę uciać, że mam 64 bitowy system. Czy to jest możliwe, że będąc taką lamą zmieniłbym przypadkowo jakieś opcje podczas instalacji lub aktualizacji kernela?  :-X

Anyway: Bardzo wam wszystkim dziękuję. ;)